Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként itthon előnyben...

Pályakezdőként itthon előnyben részesítenek, ha külföldön szerzett diplomád van?

Figyelt kérdés

2023. szept. 24. 18:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom szerint igen, előnyt jelenthet.


Angliában diplomáztam, ott több helyre is jelentkeztem, de nagyon nagy volt a versengés, 1 pozícióra ilyen 160-an jelentkeztek 2 nap alatt, és LinkedIn szerint a felének MSc-je van, 20%-ának PhD-ja, x év tapasztalata, közben valami teljesen 0-ról induló grad pozikról volt szó..

Nagyon sok helyre vissza sem hívtak, ahova igen ott meg nem engem választottak, pl volt egy csoportos munka a többi jelentkezővel és voltak ilyen 40 évesek is 20 év tapasztalattal akik ugyanazt a grad pozit akarták...


Magyarországon jelentkeztem 2 helyre, az egyik egy nagy könyvelői cég, a másik meg egy nagy presztízsű amcsi befektetési bank, az utóbbihoz másnap már hívtak is, interjútól számítva 1 hétre rá már be is voltam jelentve és kezdtem a külsős betanulást amíg folyt a background check.


Ekkor már könyörögve felhívtak a könyvelői cégtől is, hogy nagyon kellek nekik a kiberbiztis csapatukba, és hogy valami mód fel tudom-e bontani a szerződésem ha már írtam alá, mivel mondtam neki hogy pár nappal elcsúsztak, már elkeltem. (Mondjuk így később nagyon izgat, hogy milyen lett volna ott, picit jobban izgat az a terület, és most is azon filózom, hogy átrotálok arra a területre..)


Ebből kiindulva, Angliában angliai diplomával a success rate az kb 0/30 több hónap leforgása alatt, míg Magyarországon 2/2, mindössze 1 hét leforgása alatt. Több helyre nem is jelentkeztem, mivel másnap hívtak is az egyiktől és arra koncentráltam.


Persze lehet másra is fogni, de én ennek tudtam be a dolgot, hogy biztos a papír miatt, mivel teljesen 0 tapasztalatos voltam, 21 évesen friss diplomával a kezemben.

2023. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

"Angliában angliai diplomával a success rate az kb 0/30 több hónap leforgása alatt"

Nekem is van Angliában ismerősöm és ez nem diploma miatt van, hanem mert külföldi vagy.

Mo.-on meg ahogy "kapkodni" akartak érted, úgy látszik, hogy kevesen jelentkeznek, de diplomához nincs sok köze.


"hogy valami mód fel tudom-e bontani a szerződésem ha már írtam alá"

Első 3 hónap próbaidő, indoklás nélkül fel tudtál volna mondani.

2023. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 Nekem is van képzett görög, indiai, pakisztáni stb ismerősöm, szintén nem tudtak elhelyezkedni pályakezdőként. (Van volt szaktársam aki 2 éve keres..) Vagy olyan aki AI MSc-t végzett.

Szóval van benne valami, hogy a külföldieket nem részesítik annyira előnyben.


"Első 3 hónap próbaidő, indoklás nélkül fel tudtál volna mondani."


Tudom, de már nem akartam variálni, és maga a cég jobban tetszett (nem a role), na meg presztízs miatt is. Úgy voltam vele, hogyha nem fog tetszeni, váltok és legalább ott a cég neve a CV-ben, de végül maradtam, mert amúgy bevált ez is.

2023. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek igaza van és hasznosat írt, de egy fontos dolgot mindenki kihagyott, mert mindenki csak egy szempontot írt.


Minden attól függ, hogy épp ki és főleg milyen szemüvegen keresztül olvassa a jelentkezésed. Ha valakinek olyan a világképe, vagy épp a tapasztalatai, akkor lehet, hogy hasra esik egy külföldi diplomától, vagy épp bele látja legalább a jó nyelvtudást. Más viszont lehet, hogy pont azt látja benne bizonyos pozícióknál, hogy aki külföldön diplomázott, az úgyis ennél komolyabb állásra vágyik, ezért hamar tovább fog állni. Sőt, ha az adott cégnél/munkakörben nem szükséges a komoly nyelvtudás, akár még azt is gondolhatják, hogy emiatt is túlképzett vagy oda. Sőt az sem teljesen kizárt, hogy akár a hiring manager pont azért nem fog téged választani, mert veszélyesnek érez téged és az ambícióidat a saját pozíciójára, ha neked ennyivel hangzatosabb diplomád van.


Külföldön több a külföldi diplomás jelentkező, meg egy többször nagyobb népességű országban már eleve a jelentkezők száma is sokkal magasabb, így egészen máshogyan mérlegelnek a különféle iskolák között is.

2023. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!