Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnek ha nem megyek...

Mit tehetnek ha nem megyek bele a szerződés módosításba a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Terhesen vagyok itthon táppénzen és a mai nap a fülembe jutott, hogy szakítsák rá, hogy meg fognak keresni a munkahelyemről, hogy a határozatlan szerződésemet határozottra módosítsák. Vagyis ezt szeretnék, de ugye ehhez elvileg a beleegyezésem kell. Nyilván nem fogok bele egyezni, mert házvásárlás előtt vagyunk itt a születendő baba is, biztos nem megyek bele mert nyilván jobb esélyeim vannak egy hitelre is határozatlan szerződéssel meg stb . ( de javítsatok ki légyszi ha tévednék) szóval ilyenkor mit tudnak velem csinálni ha nem megyek bele vagy egyáltalán meg tudjak csinálni a hátam mögött ? Vagy ki tudnak rúgni esetleg valahogy?

Egy másik kolléga van határozott szerződéssel, és őt akarjak “helyettem” határozatlanra (de ő amúgy egy szintén terhes, jobban mondva már megszült hölgy helyén van)

Kicsit kétségbe estem, hogy őszinte legyek. És kicsit bánt is a dolog …



2023. szept. 28. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kirughat-nának ha nem lennél terhes. Mármint ha rendesen jelenetetted meg minden. Akkor onnantül kezdve védve vagy a szülésig, utána pedig GYED 2 évig. Aztán még 1 év GYES ha belemennek a fizetés nélküli szabadságba. Egyébként valszeg amint letelik a 2 éved, kirúgnak.
2023. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Semmit. Nem teheti meg. Ne írj alá semmit, viszont számíts rá hogy szülés után nem várnak vissza.

Ha nincs határozatlan idejű szerződésed, pórul jarhatsz sajnos. Mióta vagy a cégnél? Ugye már lejárt a próbaidőd?

2023. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Le igen, majdnem 2 éve voltam a cégnél, mikor eljöttem táppénzre a terhességgel.

24 éves vagyok szóval suli után ez volt a második munkahelyem.

Állami cég egyébként.

Hát ha 2 év után kirúgnak az már nem fájna annyira, mintha most köpnének bele a levesembe.

De köszönöm a válaszokat azért meg nyugodtam, hogy védve vagyok. Csak nem értem velem miért csináljak, a másik hölgyet nem piszkálták érdekes módon, pedig ő egy éve se volt talán ott mikor elment táppénzre egyik napról a másikra. Én normálisan jelentettem, dolgoztam utána meg hónapokat. Szóval nem tartom túl korrektnek.

2023. szept. 28. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a bank kér a munkáltatótól igazolást akkor lehet hogy azon keresztül megkapja az infot hogy ki leszel rúgva 2 év múlva, ami segíti a bankot a hitelbírálat során jó döntést hozni.
2023. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság, ilyen infót nem mondhat a cég előre. A bankot az érdekli, hogy van e határozatlan munkaviszonya 3 hónapja és mennyi a bére.
2023. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
(A bankot az érdekli, lesz-e munkahelye hosszú távon amiből törleszti a hitelt. Az egy gazdasági társaság, nem egy közhivatal)
2023. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől függetlenül feltételezésre nem alapíthat jogot sem bank, sem senki más. Tehát olyan igazolást nem fog kiadni egy munkáltató sem, hogy 2 év múlva kirúgja a dolgozóját. Ha ennek ellekezőjét te komolyan gondolod, akkor ott nagy bajok vannak.


"Mit tehetnek ha nem megyek bele a szerződés módosításba a munkahelyemen"

Felmondhatják a jogviszonyodat, amihez megfelelő indok szükséges. Ha nincs megfelelő indok, akkor nem mondhatják fel.

Te most felmondási "tilalom" alatt állsz, tehát úgymond "védve" vagy. Nincs okod aggódni...

2023. szept. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2023. szept. 29. 22:30
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
45%
Ki nem rúghatnak, de meg fogják találni a módját, hogy felmondjál.
2023. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
terhesen meg gyed-en? nem nagyon tudnak módot találni rá.
2023. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!