Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szoktatok hazudni egy...

Mit szoktatok hazudni egy állásinterjún, amikor megkérdezik miért hagytad ott a munkahelyed?

Figyelt kérdés

Mert mindig az van hogy ezt se mont, meg azt se mond, meg amazt se, ne beszélj semmiről a volt munkahelyedről, akkor mégis mit lehet mondani? És miért baj az? Miért kell kamuzni? Ha azzal indul egy munkáltató és munkavállaló kapcsolata hogy hazugság, erre épül a kapcsolat az miért jó? Csak azért, hogy ahonnan eljön azokat véletlen se érje bántás vagy mi?


Baj hogy elmondtam, hogy azért léptem ki, mert a fél társaságot elbocsátották és ez már nem először fordult elő és bizonytalanul érzem ott jl magam és nem érezeztem már jól magam? Vagy inkább azt kellett volna behazudnom, hogy mert nincs előrelépési lehetőség? Vagy mit?



#kilépés #munkahely #hazudozások
2023. szept. 28. 17:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Mondj erre csak annyit hogy "financiális okokból".
2023. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Áh! A legnagyobb szo.pás hogy egy területen vana 2 cég az ahol dolgoztam és ahová szeretnék menni. Hiába léptem ki fél éve a két cég vezetője kapcsolatban van egymással, így szerintem tök mindegy mit mondok, lehet ezt nem kellett volna mondanom, fing.om sincs mégis mit. A faxnak kell magyarázkodnia az embernek, ha kitérő választ adsz akkor is sok helyen faggatják kb. az ember. Annyira undorító. És nincs jó válasz mert egy operátori helyre nem mondhatom azt hogy nem volt lehetőség fejlődésre, mert sehol sincs rá lehetőség. Ha meg "financiális okokból" a válasz azt mondják fejtsd ki. Amúgy meg nem fizettek rosszul, és nem is ez volt a gond, meg nem is a munka.
2023. szept. 28. 17:33
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha valami féleszű HR illetővel beszélsz, akkor sajnos jöhetnek a sablonos dumák. Az őszinteséggel szerintem is sajnos úgy kell bánni, mint valami erős fűszerrel. Sajnos.
2023. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Mi az hogy mit szoktam hazudni? Én egy egyenes ember vagyok a hazugságot meghagyom a balekoknak én őszintén elmondom, hogy azért mert túl tehetséges vagyok és már olyan jól átláttam az egész rendszer működését + a keretrendszereket, hogy a napi munkám nem okozott kihívást, ezért orientálódok új területre, hogy még tovább fejlesszem az amúgy is hatalmas tudásomat.
2023. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4es! Gratulálok neked. Én viszont nem orientálódhatok más területre, operátori munkából léptem volna át másik operátori munkába. Én nem hablatyolhatok kihívásokról, és nagy fejlődésekben nem veszek részt ezen a szinten, mert nem is oktatnak, csak betanítanak új feladatokra. Nem diplomás, 2 nyelven beszélő atyaúristen vagyok, mint itt a gyk-n sokan.
2023. szept. 28. 18:17
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Leginkabb azert kerdik meg, hogy felmerjek a professzionalizmusod es a feddhetetlenseged, tehat jobb, ha kihagyod a "szo.pás", "fing.om sincs", "faxnak" es hasonlo stilust.


Siman el lehet a te helyzeted is mondani professzionalisan is, pl:


"Ugy ereztem, hogy a XY cegnel nem volt eleg stabilitás, es ezert ugy dontottem, hogy uj lehetosegek utan nezek. Remelem Onoknel ratalalok egy stabilabb kornyezetre."


Nem olyan nehez, ugye? :)

2023. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt mondtam el nekik, kb így. Majd gondolod primitív módon fogom ezt közölni? Itt csak azért használom ezeket aszavakat mert egy az ideges is vagyok már, a másik meg nem egy állásinterjún vagyok, hanem gyk-n. Amit ismeretlenek olvasnak. Elmondom kultúráltan még sem kapok lehetőséget, akkor ezen kíül mit kéne még tennem már nem tudom.
2023. szept. 28. 19:33
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

"Elmondom kultúráltan még sem kapok lehetőséget, akkor ezen kíül mit kéne még tennem már nem tudom."


Persze mivel a pozíciódra jelentkeznek 500-an, abból könnyebb találni tőled alkalmasabb jelöltet (főleg hogy semmi komolyabb értéket nem képviselsz) mint ha olyan tudás birtokában állnál amivel nem tudnak vetélkedni. A helyedben többdiplomás több nyelven beszélő Félistenné konvertálnám magamat hogy ne neked kelljen örülni ha felvesz egy cég, hanem a cégnek hogy őket választottad / hozzájuk mentél dolgozni ;)

2023. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Operátori munka… így már értem a stílusod.
2023. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktam mondani, hogy kihívásokat keresek.
2023. szept. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!