Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 473 354 Ft milyen...

Havi nettó 473 354 Ft milyen fizunak számít?

Figyelt kérdés
2023. okt. 2. 14:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#10 Talán tényleg nem a valóban reprezentatív közeg mozog ezen a fórumon, ebben a topicban. A kérdéstől és az itt válaszolók fizetésétől függetlenül vizsgálva ezt a 450-500 eft közötti fizetést nem gondolnám hogy a leírt válaszok távol állnak a valóságtól. Attól, hogy te is hasonló bérsávban keresel (meg egyébként én is) nem mondanám hogy rossz fizetés.

Illetve ha jól értelmezem a válaszokat, senki se mondta azt, hogy ez a fizetés konkrétan szar, vagy hogy a kérdező balek, mert ennyi a jövedelme.

Hogy ha ugyan ezt a kérdést mondjuk 3 éve írja ki ugyan ezekkel a számokkal, egészen más "értékelés" jönne alá. De most kérdezte, 2023-ban, mikor ezek a fél millió körüli fizetések tényleg nem elegendőek ahhoz, hogy egyről a kettőre juss belátható időn belül. A fizetése felét elvinné egy 20 milliós hitel törlesztője, a fizetése ~ötödét megeszi élelmiszer formájában. Miről beszélünk? Egyszerűen nincs rugalmassága ekkora jövedelemnek. Ma olyan 7-800 eft-os havi bevételnek van már valamennyi rugalmassága, ahol nem kell hó végén sakkozni ha mondjuk albérletbe kényszerülsz és még önerőre is gyűjtesz. Persze lehet 30 ezrével is gyűjtögetni, csak úgy nyugdíjas korodra sem lesz a fejed fölött ingatlan, még banki hitelre sem. Ez a 475 eft annyit ér most, mint 2019-2020. környékén 300 eft, vagy 2015. környékén 250 eft.


Az meg hogy kinek mennyit ajánlanak egy állásinterjún, egy harmadik dolog, ami szintén nem befolyásolja az illető bérének reálértéken vett vásárlóerejét. Mielőtt félreértenéd, én sem azt mondom, hogy ez szar fizetés, mert az országos átlag fölött van jóval. De haladni, egy fiatalnak jövőt építeni bizony kevés.

2023. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"De haladni, egy fiatalnak jövőt építeni bizony kevés."

Sajnos a fizukat soha nem ahhoz mérték, hogy mennyiből tudna haladni a munkavállaló. Hanem ahhoz, hogy aki adja, annak mennyibe kerül ezt kitermelni. Egy kis magyar vállalkozónak kb. lehetetlen ilyen béreket kitermelni, a multik meg röhögve megoldják. De ugye ha most hirtelen a dupláját kéne kifizetni a magyar munkaadónak, már vinnék is innen a munkát egy olcsóbb országba.

2023. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy erre a fene nagy inflációra ami 1,5-2 éve, de inkább 3 éve gyötör bennünket, a kis cégek egyszerűen nem reagálnak. Mint ha nem akarnának tudomást venni róla. Amennyiben nem képesek kitermelni, szar a cég költségszerkezete. De inkább az van, hogy mivel a halandó munkavállalók is tudják hogy a gazdaság nem a legjobb formájában van, nem váltanak. Így a munkáltatók megtehetik, hogy nem emelnek bért, vagy csak minimálisan. A munkaerő állomány magja úgy is ott marad, akkor minek reagáljanak.

Egy multi máshogy működik, és a multi sem fizet feltétlenül jól. Vannak olyan területek, iparágak ahol a multi (hogy minek a hatására az egy külön téma) kevésbé versenyképes fizut ad a dolgozóknak mint bizonyos szektorokban a hazai cégek. Ettől függetlenül az első mondatoddal nem lehet vitatkozni, mivel ez így van. Viszont mivel a munkavállaló meg azért jár be dolgozni hogy pénzt keressen, más a perspektíva. Egy szint alatt és egy szint fölött a fizetés nem egy irányba mutató érdekek mentén alakul ki egy cégnél.

2023. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
átlag
2023. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
21%
Én ennyit kerestem még 2 hete, keveseltem, aztán felmondtam és kijöttem Németországba, ahol majdnem a dupláját kapom ugyanazért a munkáért. Van évi 10 nappal több szabim, 13. havi fizu, betegszabi alatt 100% fizu nem 70, jutalék és minden kb. ugyanannyiba kerül, mint Magyarországon. Van, ami olcsóbb, van, ami drágább, de átlagban kb. ugyanannyi kiadásom van. El lehet dönteni, hogy megfelel-e neked Magyarország vagy sem :D
2023. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15-ös, köszi szépen az építő hozzászólást. Nyilván nem mindenki teheti meg, hogy itthagy csapot-papot, nyilván a te hozzáállásod nagyban megkönnyítette az itt maradók helyzetét.
2023. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#16 nem azért írtam hozzászólást, hogy bárki helyzetét megkönnyítsem. 470 ezres fizuról mondtam véleményt. Én annyiból alig tudtam félretenni, ez manapság nem sok pénz, számlák kaja üzemanyag, már el is ment a fele. Egy rendes egyhetes külföldi nyaralás sem jön ki már ebből. Az autómat nem tudtam belőle szervizelni, szüleimnek kellett beszállni. Szóval én ezt még átlagosnak se mondanám.
2023. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#15

Ugyanannyi minden? Kérlek akkor mondd el mennyibe kerül ott egy


-albérlet, legalább 2 szobás lakás, nyilván nem valami szoba Kumarral együtt élve

-egy havi villanyszámla

-egy autó biztosítása éves szinte

-fodrász

-egy rákszűrés mondjuk vagy egy fogtömés

-egy állatorvosi vizsgálat

-egy óvoda havonta

-egy éttermi vacsora

-mennyit visz el hazautazgatni, már ha nem sz*rod le a csaladot


Ja tudjuk se kutyád, se gyereked, se kocsid ott, se igényed..

2023. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

#18 most komolyan egy olyat kóstolgatsz, aki már külföldön él és tapasztalja a saját bőrén, hogy jobban megéri itt élni? Hogy akarsz meggyőzni arról, hogy nem éri meg, ha egyszer magam tapasztalom?🤣


Egy szép bútorozott 40-50 m2-es lakás itt a környéken (ez drága tartománynak számít) rezsivel együtt 600-800 euró. Budapesten se sokkal olcsóbbak már, simán találni ott is ilyen árban kicsi lakást, pártízezerrel olcsóbbak csak. Viszont a fizum meg 900 ezer, nem 470…


Autót venni olcsóbb itt, ezt mindenki tudja. Egy kisebb autó biztosítása havonta 40 euró. Üzemanyag ugyanannyi, mint Magyarban, 1.8 euró / liter. Az országbérlet fillérre pontosan ugyanannyi, ha tömegközlekedést választod, 50 euró (19 ezer).


Fodrász már nem drágább itt se, egy festés 60-100 euró. Férfi vágás nem tudom, mennyi, nézd meg neten, ha érdekel.


Orvosi ellátásra nem kell magánba menni, mert itt az állami is kiváló. Ezen is rengeteget lehet spórolni, Magyarországon mindig magánba kellett mennem.


Kutyám van, ez nagyobb költség itt, mivel kutyaadót kell fizetni és a biztosítás is drágább, a kutyakaja viszont ugyanannyi. Míg Magyarban havi kb. 15 ezerbe került a kistestű kutyám, itt 35 körül jön ki. De az a plusz 50 euró engem aztán nem vág földhöz. Állatorvos is valamivel drágább itt, de a biztosítás nagyrészt fedezi a költségeket, az éves oltás meg csak 3 ezerrel drágább. Abba se kell belehalni.


Óvodáról nem tudok nyilatkozni.


Étterem: most hétvégén voltam egyik ismerőssel, két főétel + 2 ital volt 45 euró. És akkora adag, hogy másnap is azt ettem. Pesten se fizetsz kevesebbet egy étteremben. Boltban is ugyanolyan árban vannak a kaják, egyedül a hús drágább valamivel.


Összességében jóval többet tudok felretenni, mint otthon tudtam. Ha hiszed, ha nem.

2023. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%
Tesó te itt fényezed magad h milyen jó neked külföldön egy olyan fizuval amit Magyarországon is simán megkap bárki piacképes tudással lmao
2023. okt. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!