Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire éri meg agrármérnőkne...

Mennyire éri meg agrármérnőknek tanulni és aztán ebben elhelyezkedni?Vagy inkább állatorvos?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem hogy mennyire éri meg mezőgazdaságban elhelyezkedni egy agrármérnőki diploma megszerzése után?Mennyire keresnek jól?Itt leginkább növénytermesztésre gondolok(Saját vállalkozásba mivel vannak saját földek)

VAGY

inkább állatorvos érné meg jobban?


Igazából mindkettőt imàdnám és nem tudok dönteni,mindkettőnek van előnye és hátránya és erre lennék kíváncsi hogy mit gondoltok?

Legfőképp azok véleményét várom aki egyik másikba belelát és mit gondol róla?

De bárki véleményét szívesen fogadom



2023. okt. 2. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Állatorvos
mezőgazdaság,növénytermesztés
9 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Állatorvos szerintem. Bár saját rendelő nagy költség, az elején lehetsz társ vagy alkalmazott egy klinikán. Az agrármérnök is kereshet jól, de ha te magad vagy a gazda, csak rajtad múlik. A támogatások agrár szektorban elég jók amúgy ha van valamennyi saját tőkéd vagy működő elképzelésed a termelésre.

Én agrármérnök vagyok, igazából mindent is megtanultunk, egy átfogó ismeretet adó szakma de mivel nem gazdálkodom és nagy mzg céghez nem mennék dolgozni nem sok hasznát veszem. Ha te ezzel akarsz foglalkozni akkor lehet előnye, de állatorvosra szükség lesz mindig is, és mellette még simán gazdálkodhatsz is ha akarsz egy aranykalászossal. Meg szerintem extra menő beteg állatokat gyógyítani :)

2023. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Uh külön köszönöm hogy úgy írtál hogy van benne tapasztalatod!

Igazából igen ez lenne a logikus hogy állatorvos legyek és a mellette bármikor foglalkozhatok mezőgazdaságal viszont fordítva nem lehetne.(valamilyen szinten erre hajlók)

Az a baj vagy nem hogy én úgy vagyok vele ha állatorvos lennék akkor minden időmet erre szeretném szentelni,fejlődni,tanulni hogy egy országosan vagy akár magasabban elismert állatorvos legyek.

Az állatok számomra eszméletlenül fontosak így nagyon kicsi esélyt akarok adni a veszteségre(ez lenne egy álom).

De a mezőgazdaságban imádnám azt a pörgést ami ott van ,nagy projekteket,tervezést ,nagyra terjeszkedést stb.(van tőke tehát lehetne saját gazdaságom).

+egyetem nélkül nem tudnék projektekben belekezdeni és hiányozna a sok "tudás a mezőgazdaságról".


Egyébként vegül miben helyezkedtél el?

2023. okt. 2. 22:07
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom te mit tudsz a mezőgazdaságról, én olyan nagy pörgést meg projekteket nem tapasztaltam ami annyira izgalmas lenne. Igazából az egyetem végére teljesen csalódtam mert nem arra számítottam amire kifutott a szak. Inkább lettem volna élelmiszermérnök, több hasznát vettem volna, csak ezt 18 évesen rohadtul nem tudtam. A megszerzett ismereteimet saját háztájimban meg a hétköznapi életben alkalmazom, a monokultúrás nagygazdaságok működését nagyon károsnak tartom, elvi alapon nem szeretnék ilyesmivel foglalkozni. Én telekommunikációban helyezkedtem el, illetve van egy tanári diplomám is.

A szaktársaimból 4-5 ha az agrár szektorban maradt, a többiek közt műkörmöstől személyi edzőig minden lett.

2023. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A projekteken belül arra gondoltam hogy ha nagyban csinálod pl 100+Ha föld van akkor ott azért rengeteg tervezés,szaktudás kell ami engem vonz.


A szakmák 90% így van hogy aminek tanult abba nem tud vagy egyáltalán nem szeretne elhelyezkedni,ez valamilyen szinten megszokott.

2023. okt. 2. 22:28
 5/22 anonim ***** válasza:
26%

Mind2 időpocsékolás, ezeknél segédmunkásként is többet fogsz keresni.


Azt amúgy meg mit akarsz te tervezgetni? Végig mégy a traktorral azt felszántod majd megy bele a mag, ha megérik betakarítod, ehhez tényleg 3 diploma kell neked? Amúgy is a profit az állami pénzek lenyúlásából jön nem pedig a növénytermesztésből.

2023. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Én az agrár, élelmiszer, környezet, epìtő, épìtesz szakokat nem is ajánlom senkinek akinek fontos a penz meg a karrier
2023. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nagy méretű földterületnél bizony nagy munka is van, nem való akárkinek. A tervezésen túl, főleg ha sajátodat csinálod, rengeteget kell dolgozni. Nincs hétvége, nincs ünnepnap, ha úgy van éjjel is aratnak, minden nap az időjárást kell lesni mert azon múlik nagyrészt a megélhetésed hogy jókor végezd az adott munkát és szerencsésen válassz terményt. Ha pedig nem ezt csinálod akkor menedzseled a munkásokat, a gépparkot, az épületeket, a futó projekteket. Ha pedig a fenntarthatóságra is figyelsz akkor folyamatosan monitoroznod kell a környezetet, kémiai, biológiai, vízgazdálkodási stb szempontból.

A nagy mzg vállalkozások (100 ha nem annyira nagy) hatalmas lekötött tőkével rendelkeznek, de az benne áll a gépekben, az állatállományban, a megvásárolt vetőmagban és a raktározott terményekben. Pénzt kivenni nem lehetetlen de mindig kockázatos.

Nagyon érdekes dolog a gazdálkodás de iszonyú kimerítő és életre szóló hivatás, az egész családod eköré kell majd felépítened.

5-ös válaszoló szerintem csak képen látott még szántóföldet és állatorvost is :)

6-os válaszát meg egyszerűen nem értem, remek és szerteágazó karrier lehetőségek vannak pl az építész szakokban, és remélhetőleg az agrár és a környezet is fel fog zárkózni úgy ahogyan az már nálunk fejlettebb oszágokban történik.

2023. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#5#6 fingotok sincs a dologról,de köszii a választ
2023. okt. 3. 21:03
 9/22 A kérdező kommentje:

#7 valamilyen szinten tisztában vagyok vele hogy rengeteg munka van vele,félig meddig ebben nőttem bele.

Kíváncsi voltam hogy aki tényleg benne van vagy jobban tudja a dolgokat mit gondol róla,és köszönöm.

Épp ezt szeretem benne hogy milyen összetett,valóban rengeteg vele a munka de ez nem rémiszt meg,mert imàdnák benne dolgozni

2023. okt. 3. 21:07
 10/22 anonim ***** válasza:
Azert a fingom nincs a dologról azert túlzas, elég sok agrar és épìtőiparban dolgozo mernokkel beszéltem már...Elég kevés volt megelegedve, ezen két nagy hazai iparág nyújtotta lehetőségekkel. Mivel a legtöbb fillerbaxo cég sztem ezeken a területeken lehet a vendéglátasonkivul akik meg sokszor a rendes bejelentésen is spórolnak és okosba fizetnek, túl sokat tuloráztatnak stb és még így is kevesebbet fizetnek mint a gép vagy elektronikai ipar, a nagy gonosz külföldi multikkal akik bejelentve is jó bért adnak. Mondjuk én akármilyen trukkozessel élő cégnél egy percet sem dolgoznék, de sokan rákenyszerülnek... mégis csak ilyen az agrárium és az epitoipar :D
2023. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!