Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek szakképzettség nélkül...

Lehetek szakképzettség nélkül felszolgáló?

Figyelt kérdés

Elmennék egy hotel és étterembe dolgozni, és tudom hogy felszolgáló és recepcióst is keresnek. De akiket ismerek ott pincérek, mind szakképzettek.

Szívem szerint inkább recepciós lennék, beszélek nyelvet is, így azt is tudnám kamatoztatni.

A papíromra amire ráírták az adataimat nagy betűvel ráírták azt is hogy nem szakképzett.

Remélem érthető voltam és tudtok segíteni.



2023. okt. 4. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Mindegyik külön szakma. Nem vesznek fel kélzettség és gyakorlat nélkül komoly helyekre.
2023. okt. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2023. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már felvették az adataimat, bankszámlaszámot mindent. Akkor ezt még ne vegyem készpénznek hogy felvettek?
2023. okt. 4. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sose neztek a papirom, csak a tapasztalatot.
2023. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem kértek soha papírt, ismerősöknek sem. Talán egy 5 csillagos szállodába kérhetnek, de szerintem még ott sem feltétlen.
2023. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon nagy képesítés kell megfogni egy db tányért és lerakni egy asztalra.
2023. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nézték, de ma már a tapasztalat számít. Balaton partján rengetek olyan vendéglátó egység van, ahol nem szakképzett felszolgálok dolgoznak. Vendégként ezt nagyon könnyen észre lehet venni: 2 kézzel viszi ki az asztalhoz az 1 darab tányért, 2x megzavarja az asztalt: Esetleg több felszolgáló dolgozik egyszerre és nincs megbeszélve kinek melyik az asztala, és 4x mennek a vendéghez felvenni a rendelést... :D

A tányéron elhelyezett evőeszközök elhelyezkedésének a jelentését nem ismeri. Volt olyan, hogy elakarta vinni a félbehagyott fogást...


Szakmai ismeret nélkül nem mernék belevágni.

2023. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 talpalos válasza:

Nem kell hozzá papír, de ha komoly helyen szeretnél nem heti 6 napot dolgozva komoly pénzt keresni nagyon sokat kell tanulni.

Étel ismeret (alapanyagok, allergének, elkészítési módok stb.) millió féle fajta ital, annak alapanyagai és készítési módjai. Felszolgálási etikett.

Nem árt némi pszichológia sem, csak hobbi szinten :DD


Én hotelbe maximum alapokat tanulni mennék, de utána is csak kisegítőként tudsz kezdeni egy alacarte étteremben, mert az teljesen más, általában daráló. Hotelben, ultra drága helyeken nem fogsz nagy lóvét csinálni, az csak önéletrajzban néz ki jól ha esetleg munkát keresel.


Egy szó mint száz papír nem kell, sehol nem kérik, viszont így 3-4 év alatt menet közben fogod megtanulni azt, ami másnak 2 év volt az iskolában.

nov. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!