Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatt miért tilos...

Táppénz alatt miért tilos elhagyni a lakhelyemet?

Figyelt kérdés

2023. okt. 9. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Orvoshoz mehetsz.
2023. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem tilos elhagyni. Különben hogy mennél orvoshoz, kórházba, patikába, stb?
2023. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha a betegséged (hivatalosan) ágyhoz köt, akkor természetesen nem flangálhatsz. De pl. olyan is előfordulhat, hogy valaki úgy van betegállományban, hogy közben máshol egy másik munkakörben dolgozik, és jogos. Vagy külföldön nyaral, és az is törvényes.
2023. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nics ilyen tilalom.
2023. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem tilos.
2023. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Ha táppénzen vagy, és elhagyod az otthonod, akkor orvoshoz, gyógyszertárba max kórházba mehetsz. Ha valaki észre vesztéged az utcán, pl... egy főnök, vagy kolléga, és ők úgy látják hogy neked nincsen semmi bajod, akkor ki is rúghatnak. Ezt nevezik táppénz csalásnak.

Anno 5-8 éve, az Audiban ebből hatalmas bajok voltak, rengeteg embert rúgtak ki emiatt.

Betegen otthon kell maradni!

2023. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

3. vagyok. Ez ebben a formában nem teljesen igaz.

Munkaügyekre specializálódott ügyvéd példáit hozom fel:

Sebészorvos karját töri. Nyilván így nem tud operálni, tehát betegállományban lehet. De előadást tud tartani egyetemen, konferencián. Egyes betegségeknél a nyaralás is a gyógyulást elősegítheti.

2023. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

6-os!


Az általad leírtak felől erős kétségeim vannak. Pontosan azért, amit a 7-es válaszoló írt.

Attól, hogy egyik helyen keresőképtelen vagyok, még a másik helyen végezhetek munkát, ahol nem vagyok keresőképtelen.


Az Audi pedig nem fog olyat csinálni, ami tömeges munkaügyi pert generálhat. Ebben biztos vagyok. Ugyanis a felmondást meg kell indokolni, és az indoknak valósnak kell lennie. A bizonyítás ilyen esetben a munkáltatót terheli.

Ahhoz, hogy valamire rá lehessen húzni, hogy táppénz csalás, előbb a NEAK-nak kell vizsgálódnia és neki kell ezt megállapítania.

2023. okt. 11. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lábtöréssel, gerinctöréssel vagy táppénzen és eközben elmész sielni az alpokba és ezt dokumentálja egy magánnyomozó...
nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!