Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez jó fizetés egy...

NeugasShaman kérdése:

Szerintetek ez jó fizetés egy Data Analyst-nak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezt a kérdést korábban már feltettem egy facebook csoportban is, de ott sajnos

1. mivel a válaszadók nem tudnak anonim módon írni, senki nem írt konkrétumot

2. mivel nem minimálbér + 10%-ot keresek, mindenki lehurrogott hogy "kussoljak" (konkrétan)


Szóval a kérdésem:

Angol és német felsőfokúm van. Angolul gyakorlatilag 100%-ban folyékony vagyok, a német átlagos. Van 4 év pénzügyi (FP&A) tapasztalatom, egy gyártó cégnél voltam (a végén már senior) elemző: Excel, PowerBI, SAP, stb. Ezután átnyergeltem egy amerikai befektetési bankhoz, itt vagyok most másfél éve Data Analyst. Itt naponta használom a Python-t (75%), a C++-t (20%) és az SQL-t (5%). Én alakítom ki a kódbázist, tehát nem az van hogy megkapom hogy "ezt írjam bele" és én beleírom, hanem én találom ki, hogy mit hogyan fogok megoldani.


A fizum alapból 1 millió bruttó volt, amivel felvettek, de egy konkurens nagy cégtől kaptam ajánlatot 1,3-ra és a cégem matchelte, szóval megtartottak a megemelt fizuval, így most 1,3 bruttó a fizum.



Ez az 1,3 szerintetek jó fizunak számít így?


(Bónusz, hogy MIÉRT kérdezem: Azért, mert látok számtalan Senior Data Analyst, Data Scientist, stb. álláshirdetést más, startup jellegű cégeknél ahol 1,7 - 2,1 a tartomány amit megadnak, meg ehhez hasonló jó nagy számok. Nem érzem azt hogy ezt a kiváló fejlődési lehetőségekkel bíró bankot feladnám egyelőre, de nagyon csábítóak ezek a hirdetések..)


Köszönöm szépen az építő jellegű válaszokat, ha vannak!



2023. okt. 12. 07:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez egy jó fizetés a képesítéseidhez képest!
Nem a legjobb amit megkaphatsz, de szerintem nem éri meg váltani.
Nem a legjobb és a helyedben én váltanék.
Ez nagyon alacsony fizu, sokkal magasabbat is elérhetnél!
20 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Az kicsit vicces, hogy data analystnak hívnak, közben meg C++-ban programozol. Ez egy quant állás, nem?


Nehéz erre mit mondani, mert persze automatikusan rávágja az ember, hogy ez kevés pénz, meg nettóban kellene ennyit kapnod, de közben meg azért nem biztos, hogy annyira röpködnek az ilyen állások…


Szerintem esetedben kb nettó 1 millió forint körül kellene lennie a fizetésednek itt Magyarországon, szóval amit írsz, a bruttó 1.7-2.0 millió kb. a reális. De menj el pár interjúra és próbáld ki magad.

2023. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ezt Data engineernek vagy Architect-nek hívják, szerintem az 1,3 az korrekt fizetés. Ennél többet már csak akkor adnak, ha valami nagyot sikerült alakítani korábban, amivel valóban senior szintre tudsz lépni.
2023. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
1 - Nem, nem vagyok quant, noha érdekelne. Csak azért használok C++-t, hogyha óriási inputtal dolgozok, használom a pybind11 library-t, ami előre compiled C++ függvényeket tud alkalmazni és kb. 1000x gyorsabban lefut mint egy sima python függvény. Ugyanakkor ez nem egy elvárás munkahelyről, hanem én döntöttem el, hogy ez valószínű értékes dolog és kitanultam magamtól
2023. okt. 12. 09:25
 4/24 anonim ***** válasza:

3. Na akkor máris előttem jársz, mert én csak tervezgetem állandóan, hogy megtanulom a pybind11-t. Tudnál adni egy-két linket, honnan tanultad?


Közben konzultáltam az esetedről szakmabeliekkel és azt mondják, jó a fizetés, amit kapsz. Úgyhogy ennyiben korrigálnám az 1-es hsz-emet, hogy jó az, amit adnak.

2023. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nezopont kerdese.

A befektetesi bankok hiresen szarul fizetnek, ehhez kepest jonak mondhato az 1.3.

Ha azt nezzuk, hogy mar pl. egy Wise is tobbet fizet ennel egy sima kontrollernek, akkor meg kifejezetten gyengenek.

2023. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Befektetési bankhoz képest jónak mondható, igen.
2023. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
10%
Gondolom ez kamu kérdés vagy külföld, mert ennyit nem hiszem hogy kifizetnek.
2023. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Hát külföldön probálkoznék a helyedben. Ott vannak jobb fizuk, biztos találsz valami remote munkát jó fizuval.
2023. okt. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem rossz. Mások 300 nettót kapnak szintén irodai melókért.
2023. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

7 - Sok tapasztalatod van Data, meg programozás terén, hogy ennyire határozott véleményed van? :)


Nincs is kedvem vitatkozni..

2023. okt. 12. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!