Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit lehetne egy...

Szerintetek mit lehetne egy ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés
28 éves vékony fiú vagyok, és már több éve nem dolgoztam, illetve 2 napot egy sertés telepen, de mert fizikailag gyenge vagyok, mint egy nádszál, vagy egy gyönge leány, így nem sok hasznomat vették. Jelentkeztem volna az egyetlen munkára, ami tényleg érdekelt, katonának, de az Orvosok nem találtak alkalmasnak, és a szemem sem a legjobb. - (4 Dioptriás szemüveg) Mikor jelentkeztem katonának megcsináltattam újra abank számlámat, és azóta csak nőnek a minuszok, lassan -5000 Forint lesz rajta, és tehetetlen vagyok. Itt élek békés Vármegyében, egy Dévaványa nevű kis városkában, irányítószám 5510. 8. Általánossal rendelkezem, és többnyire semmiben sem vagyok jó, vagy túl ügyetlen, vagy túl gyenge, vagy túl buta vagyok egy-egy feladat elvégzéséhez, és az sem segít, hogy baromi lassú a munka tempóm, nem tudom, mások hogy olyan gyorsak.. Valaki, aki nem csak rosszakat tud írni, adjon már légyszíves pár jó tanácsot, vagy segítséget, hol dolgozhatna az ilyen, akinek arra sincs pénze, hogy 20-km nél messzebb utazzon.

2023. okt. 14. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Takarító WC puculónak jó leszel

A munka tempó majd belejössz

2023. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem tanultál tovább? Nem nehéz leérettségizni, és már szinte mindenhez alap.

Esetleg nyelvet tanulhatnál.

Mi érdekel? Valamerre fejleszd magad, növeld a munkaerőpiaci értéked, mert ha nem fizikai munkát akarsz végezni, akkor szellemileg többet kell tudnod, mint jelenleg.

2023. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elmennék másik városba olyan gyárba ahol meg tudod csinálni a feladatot. Pl vannak ilyen panel összeszerelő forrasztó melók kényelmes ülőmunka és végzettség sem kell hozzá, lehet hogy szállást is adnak hozzá.

Viszont neked is kell hozzá tenned a dolgokhoz, nem csak a kifogást keresni, mert senkinek sem teszik a segge alá a munkát.

2023. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Értem én, hogy vékony vagy, én is az voltam sokáig, aztán leesett, hogy a "hass, alkoss, gyarapíts" a legmélyebb lelki indíttatásunk, akárhogy is nézzük (pszichológiától kezdve a józan észen át egészen tetszőleges nyugati-keleti vallás vagy akár ezo bullshit mélységekig). Az erősödés automatikus, amint az alkotó energiák szabad megélésére adod a fejed. A szellem virágba borulásaként gondolj rá: kénytelen megjelenni a fizikai világban, ráadásul gyönyörűen.

Kérdés?

2023. okt. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Vannak akik pont submissive femoboyokat keresnek, az alkatod pont jo ahoz.
2023. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Közmunka.
2023. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden képesség fejleszthető tanulással, gyakorlással, edzéssel. A legtöbb dologhoz még csak pénzre sincs szükség. Az interneten egy csomó információ, tudás, tananyag elérhető.


Csak úgy a semmitől nem fogsz fejlődni, tenned kell érte. Ne fogadd el, hogy ilyen vagy és ezért nem mennek a dolgok. Keresd meg, hogyan tudnál változtatni rajta, hogyan tudnál fejlődni. Minél többet teszel érte, annál gyorsabban, eredményesebben, magasabb szintre tudsz fejlődni. Edzd a tested, hogy erősebb, ellenállóbb, terhelhetőbb legyen. Növeld a tudásodat, hogy okosabb legyél, jobb döntéseket hozz, könnyebben megoldást találj a problémákra. Fejleszd a kézügyességed, hogy ügyesebb legyél, jobban és gyorsabban menjenek a dolgok.


Ha semmi munkád nincs, akkor vállalj el bármit, ami adódik. Kert gyomlálás, kerítés festés, bevásárlás a szomszédnak, vagy bárkinek, akinek szüksége lehet a segítségre.

Járj nyitott szemmel, keresd a lehetőségeket. Keress a környéken egy olyan szomszédot, ismerőst, rokont, bárkit, aki szeret barkácsolni, kocsit és egyéb dolgokat bütykölni. Kérd meg, hogy tanítson, segítsen fejleszteni a műszaki érzéked. Mindenki így tanulta. Van, akinek a bátyja, vagy az apja tanítja meg, más iskolában tanulja, vagy egyéb helyen sajátítja el. Ha neked eddig még nem sikerült, akkor keress rá megoldást, hogy sikerüljön.

2023. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel a tanulást, mindenképpen éretségizz le, nyelvvizsgázz! Sajnos leértékeled saját magad, ami nagyon nem jó. Többre vagy képes, mint hinnéd!
2023. okt. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki #8-at hogy a nyelvtanulásban ne a nyelvvizsga motiváljon, hanem az, hogy minél jobb, használhatóbb tudásod legyen. Önmagában a nyelvvizsga semmit nem ér, használható nyelvtudás nélkül. Sajnos nagyon sokan vannak, akik be is vallják, hogy sikerült ugyan a bizonyítványt megszerezni, de valójában egyáltalán nem beszélik a nyelvet, semmire nem jó a tudásuk. Ez így alibizés, önámítás, ami később jobban vissza tud ütni, mint ha nincs is nyelvvizsgád. A legtöbb helyen úgysem a papír számít, hanem hogy tudod-e használni a munkához a nyelvtudásod. Normális helyen eleve a tudásodat fogják tesztelni, nem a papírt nézik, az legfeljebb csak statisztikai adat.

Rosszabb esetben lehet, hogy van ahol beugró a nyelvvizsga bizonyítvány. Ha nincs, akkor lehet, hogy szóba sem állnak veled és majd azok közül válogatnak, akiknek van. Szóval nem árt megszerezni a papírt is. Ha már a nyelvtudásod meg van hozzá, ez úgysem olyan nagy kihívás. De ne a papír foglalkoztasson első sorban.


Az érettséginél már sokkal összetettebb a helyzet. Ott a legfontosabb, hogy a papírod meglegyen róla, mert sok munkahelyen és szakmai képzéseknél is ez a minimum követelmény. Előfordul, hogy esélyed sincs bekerülni érettségi nélkül. Sokkal könnyebb még fiatalon, pláne munka nélkül megszerezni, mint később már munka, vagy akár család mellett.


Próbálj meg utána járni, hogy akár a munkaügyi központ, vagy bármilyen egyéb támogatási lehetőséget találsz-e rá, hogy költségtérítést, kollégiumot, ösztöndíjat, bármi egyéb támogatást kapj, hogy le tudd tenni az érettségit.


Keresd a lehetőségeket és ne add fel!


A legfontosabb, hogy amíg nincs munkád, addig ne töltsd ki a napjaid minden mással, amivel sehova nem jutsz. Állíts fel egy szigorú napirendet, táblázd be a napodat a fontos tennivalókkal és tartsd magad hozzá!

Ne aludj délig, csak mert megteheted. Kelj fel korán, sportolj, fejleszd az erőnléted, aztán fürdés, tiszta ruhák, takarítás, rend csinálás, hogy ne egy szemétdombon élj.

Utána álláshirdetések, kutató munka, életrajz írás, jelentkezések beküldése. Ne csak darabszámra küldözgesd a jelentkezéseket. Nézz utána a cégeknek, keress kapcsolatokat, kik ismerhetnek ott az ismerőseid közül valakit, stb. Beszélgess sokat az ismerőseiddel, rokonaiddal arról, hogy nincs munkád, hátha tud valaki javasolni valamit, ami neked nem is jutott volna eszedbe.

Aztán ha már minden napi aktualitást megtettél a munka keresés fronton, akkor a maradék időben tanulj, képezd magad. Tanulj nyelvet, szakmát, szerezz új ismereteket, amik alkalmassá tehetnek egy új munkahelyen. Nézd meg, hogy az álláshirdetésekben milyen dolgokat kérnek (pl. word, excell, vakon gépelés, nyelvtudás, marketing, közösségi média marketing, SEO, stb.), olvass utána ezeknek a dolgoknak, hogy melyik miről szól, mik az alapelvei, keress róluk bővebb információkat, hogyan tudod elsajátítani őket. Szakkönyveket, YouTubeon vagy egyéb helyeken elérhető előadásokat, oktató videókat, stb. Nem biztos, hogy tanfolyam vagy tanár nélkül mindent ugyanolyan jól meg tudsz tanulni. De ha megpróbálod, mindenképp messzebb jutsz, mint ha el sem kezded.

Érdemes lehet a tanulás részét azzal kezdeni, hogy utána nézel, magáról az állás keresésről milyen tanácsokat, szakmai anyagokat tudsz elérni. Pl. hogyan kell egy jó állás pályázatot megírni, milyen a jó életrajz, mik a leggyakoribb hibák az életrajzokban, hogyan kell motivációs levelet írni, hol és hogyan érdemes állás hirdetéseket, lehetőségeket keresni, stb.

Mindezekből rengeteg hasznos dolgot tudsz tanulni, amik növelhetik az esélyedet, hogy állást találj. Nem biztos, hogy egy csapásra minden megoldódik 1-2 ilyen olvasmánytól, de sokat segíthet benne, hogy idővel majd jobban menjen. Az is lehet, hogy már eleve mindent tudsz, amit ezekben írnak és mindent teljesen jól csinálsz. De jobb ellenőrizni, hogy mások mit gondolnak ezekről a dolgokról. Ha csak egy pár apró tanácsot kapsz és azok segítenek, akkor már megérte. Arra érdemes felkészülni, hogy a neten a legtöbb ingyenes infó, segédlet, tananyag csak reklámja valamilyen fizetős dolognak. Amíg nincs semmi pénzed, addig nem érdemes a fizetős dolgokkal hazárdírozni. Ha majd lesz pénzed, akkor érdemes lehet mérlegelni, hogy miért érdemes fizetni és miért nem. Addig keresd az ingyen elérhető dolgokat, abból is van bőven. Ha a neten már minden lehetőséget kiaknáztál, ott vannak a könyvtárak is...

2023. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, tudom hogy a nyelvtudás számít, de én úgy érzem, hogy a papírnak is örülnek mellette. Mo-on minden bürokratikus. Én németből még nem nyelvvizsgáztam, mert gondoltam minek, a tudás a lényeg. Viszont jópár állásnál kérik, úgyhogy úgy határoztam hogy engedek a nyomásnak. Mellesleg plusz pontot kapsz érte, ha esetleg egyszer majd szeretnél vmit egyetemen tanulni.
2023. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!