Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik vendéglátásban dolgoznak,...

Akik vendéglátásban dolgoznak, azoknak mi a véleménye a szakmáról?

Figyelt kérdés
Leginkább (kezdő) pincérek véleménye érdekel. Igaz, hogyha valaki pincérként dolgozik, akár egy nagyon jó étteremben, teljesen megszűnik az ember magánélete? Szeretitek a munkátokat? Én pár éven belül fogok végezni, technikusi képzésen vagyok,és ha később nem, az első pár évben biztos pincérként fogok dolgozni.

2023. okt. 27. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kemény, mint fizikailag mint szellemileg. Én nem ajánlom ezt a szakmát. A vendéglátás és az építőipar a legalja munkák. Sokáig ezt a sz@rt nem lehet csinálni mert kiégsz vagy valamilyen függőséget szerzel.

Komolyan mondom, hogy keressél mást, képezd magad.

2023. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs tervben az, hogy sokáig fogok pincérkedni, minél hamarabb szeretnék a ranglétrán feljebb jutni.
2023. okt. 27. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az a véleményem hogy kerüld el jó messzire. Jóindulatból mondom
2023. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dávid ***** válasza:
76%

Én külföldön dolgoztam csak, szezonmunkában.


800.000- 1.200.000 között lehet keresni, mindenki frusztrált és kiégett, állandó konfliktusok, de ingyen szállás-étkezés.


Én szerettem nem fizettető pincérsegédként (Commis) dolgozni, de a kollégák borzalmasak,a munka nem nehéz fizikailag és változatos.


Ha viszont fizettető pincér vagy, azaz beütöd a rendelést, akkor azért stresszes tud lenni. Itthon a Balatonnál is rengetehet lehet keresni, ingyen szállással, borravalóval szezonban.

2023. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dávid ***** válasza:
69%

Lehetsz menedszer is 2 év alatt egy gyorsétteremben, de ott is frusztrált volt a vezetőség-kollégák, a barátnőm csinálta Magyarországon.


De ki lehet fogni jó helyeket is, egy ismerősöm pincérnő koreai tudással egy koreai étteremben Pesten, és sokat keres kevés stresszel. Ilyen is van.

2023. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pincér vagyok. Dolgoztam itthon is sok csillagos szállodákban aztán évek óta Ausztria szezonmunka. Jól lehet keresni cserébe semmi életed nincs. Én azt ajánlom tanulj ki más szakmát a pincérkedést meg felejtsd el. 10-12 óra meló, bunkó emberek, alkesz kollégák. Nincs egy nyarad, nincs egy karácsonyod. Én annyira kiégtem, hogy felmondtam mert éreztem, hogy az idegrendszerem teljesen tropa. Felejtsd el!
nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Az embereket annyira megutáltam, hogy sokszor a lakásból se nozdulok ki, hogy ne kelljen látnom őket.
nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!