Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális ha a munkahelyem...

Normális ha a munkahelyem mostmár elég nagy összeggel lóg nekem?

Figyelt kérdés

Február óta dolgozom itt, és alapból eléggé nem normális, hogy csak szeptemberben kaptam bérpapírt e-mailben. Ez az első igazi munkahelyem, ezért nem is nagyon tudtam, ezt hogy intézik…

Visszamenőlegesen viszont meg tudtam nézni az összes bérpapírom, és kiderült, hogy rengeteg vissza nem térített bérlet pénzzel lóg nekem a cég.

Volt 1-2 hónap mikor én felejtettem el leadni, de 1 kivételével az össze többi hónapban hiányzik a bérlet visszatérítés a bérpapírról.

Ma kellett volna megkapjam őket fizetésemmel együtt, de még a fizetésemnek is csak a háromnegyedét kaptam meg, mivel a múlt hónapban leadott bérletemet sem sikerült elszámolniuk. A főnök szerint megcsúsztak vele:))

Pedig nekünk meg van adva, hogy minden hónap 20.-áig kell leadni, hogy a hónap utolsó napján, amikor fizetést kapunk, megkapjuk a bérlet összegének 80%-át is egyben.

Ehhez képest semmi. És még a betegszabadságomat is nem igazoltnak írták be, holott a táppénzes papírt bérlet áfás szálájával együtt nyomtam a főnök kezébe még bőven 20.-a előtt. A főnök erre csak annyit mondott, hogy “hupsz”, megcsúsztak a dolgok a könyvelésen, majd a jövő havi fizetésemmel együtt megkapok mindent. Pedig így is az egész Októbert végig szívtam, az előzőekben elmaradt pénzek miatt, és ebben a hónapban még annyit sem kaptam mint Szeptemberben…

Nekem tandíjat kell fizetnem, tankolnom a kocsim, stb…

Félek, hogy nagyon nem fogok én semmilyen pénzt kapni November végén, mintha palira vennének engem. Pedig ha a következő fizetésemmel nem rendezik amivel lógnak nekem, fel fogok mondani. Én nem dolgozom ingyen senkinek.

Nem tudom, hogy ez így teljesen törvényes-e a munkahelyem részéről, nekem ez az első munkám kvázi, de nekem nagyon nem tűnik ez így jogszerűnek. Mit tanácsoltok?



2023. okt. 31. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

E-mail a bérszámfejtésre/HR-re hogy az elmaradt tartozásaik legkisebb per illetve behajtási költséggel járó rendezése az azonnali átutalás egy összegben holnap reggelig.


Holnap délben ha nincs a számlán akkor pedig

1)felmondás, fizetési felszólítással +

2)közjegyzőnél fizetési meghagyás indítása az elmaradásokra + közjegyzői díjra +

3)munkaügyi per indítása aminek az lenne a célja, hogy még végkielégítést is megítéljenek.

2023. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezeket akkor is megtehetem ha csúszás miatt nem fizettek ki?
2023. okt. 31. 12:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"A főnök szerint megcsúsztak vele:))"


Ilyen nincs. Ez szerződésszegés a részéről, ha a szerződésben foglalt ideig nem utalja át a szerződésben foglalt összeget.

2023. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az elmaradt bérlet visszatérítés nincs szerződésbe foglalva. Magát a fizetésemet megkaptam, csak a csúszás miatt, nem kezdtek semmit a táppénzes papírommal, ezért 3 nap betegszabadságra 70%-os bér helyett a nagy semmit kaptam.
2023. okt. 31. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkáltató határidőre nem fizeti meg a neked jogosan járó összeget, akkor szerződésszegést követ el, ami indoka lehet részedről az azonnali hatályú felmondásra.


Ne hagyd magad palira venni, ezt a céget ott kell hagyni!

2023. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csúszás a jégen van, nem a pénzügyi jogi nyelvben.
2023. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri csúszást el tudnék fogadni, de neked február óta van, ami majdnem 1 év. Hahó!
2023. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a munkabéred mindig megkaptad időben, csak most van csúszás 3 nap keresőképtelenség miatt, az nem ok az azonnali hatályú felmondásra.


Az sem ok, ha a munkába járáshoz szükséges utolsó költségtérítést nem fizették még ki. Az nem a munkabér része ugyanis. Az csak egy dolog, hogy feltüntetik a bérelszámoláson, ha a bérrel együtt rendezik azt. Az sem ok, ha nem tüntetik fel rajta, hiszen nem kötelező. A munkabér fizetésére van határidő törvényileg szabva, költségtérítésre nincs.


Gondolom, a bérletről készpénzes számlát állított ki a szolgáltató, amit te időben leadtál. Kövesd figyelemmel azok költségtérítését, ha sokáig húzódna a megtérítése, jelezd nekik. Ez költségtérítés, ahogy már jeleztem, nem a munkabér része. Csúsznak a kifizetésével egy hónapot. Ez legyen a legnagyobb problémád, hidd el!


Azért azt nem ártana bevezetned, hogy mielőtt leadod a készpénzes számlát, lefénymásoltatod és átveteted velük a fénymásolt papíron dátummal ellátva, nehogy elkeveredjen véletlenül és ne találják meg.


Nálunk minden lepapírozva történik, olyan nincs, hogy eltűnjön valami és a dolgozót ebből hátrány érje.


Azt pedig ne hidd el, hogy ez az eset azonnali hatályú felmondásra okot adó eset. Mert nem az!


Az azonnali hatályú felmondás feltételei:

A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Az első három feltételnek egyszerre kell teljesülnie:

1./ lényeges kötelezettség

2./ szándékosan, vagy súlyos gondatlanságból

3./ jelentős mértékben


Az ok bekövetkeztétől számított 15 nap van arra, hogy a dolgozó meglépje az azonnali hatályú felmondását. A határidő jogvesztő, az indoklás kötelező!


Az nem derült ki számomra a leírásodból, hogy a költségtérítésnél egyet nem fizettek még ki, vagy több hónapot.


Ha több hónapot, akkor a kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőséget (hatóságot), ott tegyél panaszt. Intézkedni fognak.

2023. nov. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Írtam egy e-mailt a HR-nek, azt írták leghamarabb hónap közepén tudják át utalni a hiányzó összeget.
2023. nov. 2. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
..ez esetben irány a közjegyző és mehet a behajtási tevékenység. Plusz ügyvédnél a munkaügyi per kezdeményezése.
2023. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!