Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MÁV jegypénztáros állásról...

MÁV jegypénztáros állásról vélemények?

Figyelt kérdés
Nehéz a tanfolyam? A munka nehéz? Sokat kell tanulni? Fizetés milyen? Hány éves korig lehet jelentkezni? Nyelvtudást mennyire igényel?

2023. nov. 2. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem forgalmista vagy mozdonyvezető állás.


Betanulás van fizetés nettó 250 körül

2023. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Mi a magas, :D


Hogy az ország legócskábbul fizető legputrisabb infrastruktúrájú vállalatához akarsz jelentkezni ami folyamatosan a sztárjk, meg a csőd között egyensúlyoznak?


Hogy a munkádat kiválthatja bármikor egy egyszerű automata, vagy egy applikáció, mert a sok csövesnek teljesen mindegy mit köpköd le?


Hogy a munkásállományuk 60%-a alkoholizmusban szenved?


Továbbá az, hogy kb repülőorvosi alkalmasságit várnak el?

2023. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Tegnap néztem pont, hogy Körmend Budapest kb 4 óra vonattal (250 km-es táv kb ebből 20-30 perc csak az átszállás).


Számolgattam mennyivel mehet a vonat akkor, és kissé kiakadtam, hogy a nagy szegény, meg nyomorult dél pugliába, olaszországban szicilia mellett (AZ 50 fokba), a Ferrotramviaria vonat, 160 km /órával megy felszínen, és alagútba is 110 km/órával?


Hogy Bari-ról Tarantóba az út vonattal alig másfél óra?


Ezta magyar MÁV-ot föl kéne flexelni aztán az egész sínestül mehetne a MÉH-be...

2023. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

"az ország legócskábbul fizető"

Lehet hogy nem sok, de biztosan megjön a fizetés és azt kapod ami jár. Nem zsebbe, nem majd holnap, nem annyit amennyit a főnök gondol, vagy épp amennyi van nála...

Akárhányszor vettem fel hitelt mindig az volt, hogy meglátták hogy a máv-tól érkezik az utalás, már nem is foglalkoztak vele tovább, mert az tutibiztos, hogy megjön, nem lesz olyan hogy nem érkezik meg a fizu.


"legputrisabb infrastruktúrájú"

Azért majd menj be egy irodába, pihenőbe, stb. Egész jól meg vannak csinálva.

Én egy vidéki kisvárosban dolgoztam és minden a lehető legjobb volt. Kivülről persze vacakul nézki az épület, mert 100milliót kellene rákölteni, de belül minden rendben. Légkondi, fűtés jó, mosdók, fürdők újak, nyílászárók újak, számítógépeink újak, folyamatosan karbantartottak, nyomtató rendszeresen karbantartott, minden igényt kielégítő szekrény méretű cucc amivel kb mindent is lehet csinálni. A pihenőszobákba, irodákba új bútorokat szereztek be. Új hűtő, mikro, vízforraló, stb.

A számítógépes hálózat kiválóan, gyorsan, hibamentesen működik. Az intranet és a telefonos rendszert gyakorlatilag teljesen ki lett cserélve az egész országban az elmúlt években és a 21. századi követelményeknek megfelelő.


"ami folyamatosan a sztárjk, meg a csőd között egyensúlyoznak"

Mikor volt utoljára sztrájk?

A csőd az inkább csak technikai. Egy állami vállalat hogyan tudna csődbe menni? Ha az állami, a közszolgáltatást ellátó vasúttársaság csődbe megy az nem a vasúttársaság hibája, hanem az államé. Ez nem magyar sajátosság, ez a világon mindenhol így van.


"a munkádat kiválthatja bármikor egy egyszerű automata, vagy egy applikáció, mert a sok csövesnek teljesen mindegy mit köpköd le?"

Ebben mondjuk igazad van.

De - sajnos - magyarországon elég sok "csöves" él akik annyira hülyék hogy nem képesek még egy egyszerű automatát sem kezelni. Lásd az itteni kérdéseket... egy jegyet A-B között nem tud megvenni sokszor még pénztárban sem. Na az ilyen csövesek miatt kellenek a pénztárosok akik kihámozzák hogy hova akar menni a bánat és adnak neki jegyet.


"Hogy a munkásállományuk 60%-a alkoholizmusban szenved?"

Van az 80 is! :D


"Továbbá az, hogy kb repülőorvosi alkalmasságit várnak el?"

Pénztárosnak nem kell repülőorvosi. De amúgysem a vasúttársaság szabályozza hogy milyen orvosi kell a forgalom lebonyolításával összefüggő munkakörökben, hanem jogszabályban van ez meghatározva. Ugyanis a nem MÁV-os mozdonyvezetőnek is ugyanolyan orvosi kell mint e MÁV-osoknak.

2023. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

"hanem jogszabályban van ez meghatározva."



És ezt ki kezdeményezte vagy hagyta jóvá?

Nem a vasutas szakszervezet?

2023. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

"Nehéz a tanfolyam? Sokat kell tanulni?"

Nem. Ilyeneket kell megtanulni: [link]

Be kell seggelni. Fizetés van a tanfolyam alatt is. Ha akarod meg tudod csinálni.

Döntsd el hogy egy ablaknál üldögélsz a melegben, kényelmesen, vagy pedig egy gyárban rohangálsz a fűtetlen csarnokban akkumulátorok gőzében...


"A munka nehéz?"

Nem. Sok hülyével kell beszélni, megérteni mit akarnak és megértetni velük hogy azt hogyan lehet amit ők akarnak. Ez néha k.va nehéz, mert sok a hülye.

Ami egyeseknek nehézség lehet az a munkarend. Kell menni éjszaka, meg hétvégén, ünnepnapokon is.


"Hány éves korig lehet jelentkezni?"

Szerintem nincs korhatár.

"Nyelvtudást mennyire igényel?"

Attól függ.

Bivalyb..nád alsón a lovárit nem baj ha vágod. Balaton krönyékén, Budapesten meg jó ha vakerálsz néhány szót angolul és németül. Nem követelmény, de ha a Díjszabást meg tudod tanulni, akkor a tessék, kérem, köszönöm, a számok, dátumok, napok menjenek már 1-2 nyelven.

2023. nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

"vagy pedig egy gyárban rohangálsz a fűtetlen csarnokban akkumulátorok gőzében"


Mondok valamit az akksikról, csakmert részben végzettségem.


Az optimális kémiai stabilitás megőrzése érdekében mind a gyártáshoz mind a tároláshoz, de főleg a töltésükhöz, legalább 22 celsius fokot kell biztosítani!

Egyéb esetben a gyár saját kárra termel...

A gőzök, meg a töbi már más kérdés, de a fizetés sem kettőötven körül van, és egy galvanizálóba dolgozni sokkal veszélyesebb, bár ott a nettó 500-at is megfizetik 8 órára!

2023. nov. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Justinianus ***** válasza:
56%

"Tegnap néztem pont, hogy Körmend Budapest kb 4 óra vonattal

Számolgattam mennyivel mehet a vonat"

Jórészt semennyivel, mivelhogy vonatpótló busz jár az út felén.

2023. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3 biztos hely van, ahol mindig lesz munkád, ez a MÁV, az egészségügy és a posta. Én pártolom, ha a MÁV-nál akarsz elhelyezkedni, biztos többféle munkát is tudnának adni. Ezerszer jobb vonattal utazni egyébként, mint autóval, akárhányszor autóval visznek valahova, mindig örülök, ha kiszállhatok, a vonat sokkal biztonságosabb, és a családod is ingyen utazhat.
nov. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Jórészt semennyivel, mivelhogy vonatpótló busz jár az út felén."


Ja jó, Hajrá Magyar Állam Vasutak!

nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!