Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az IT-t végzett diplomások...

Az IT-t végzett diplomások többségére jellemző az itt említett magas fizetések, vagy sokaknak nem megy ennyire a szekér?

Figyelt kérdés

Állítólag teljesen kezdő junior IT-s simán kezdhet bruttó 700-800-al, de ha kicsit jobban megy neki, akkor bruttó 1 millióval is, a bér pedig dinamikusan növekszik.


Ez teljesen normális az IT diplomások többségére (80%+), vagy mondjuk csak minden második végzett kezd ennyivel, a többi pedig beéri egy kicsit szerényebb kezdéssel, pl bruttó 500-al?



2023. nov. 2. 20:45
A kérdező szavazást indított:
A legtöbben simán tudnak bruttó 700 felett kezdeni
Sokan örülnek, ha bruttó 500-ért találnak junior pozit.
35 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
A diploma végzettséget ad, a fizetés meg attól függ, hogy hol és milyen pozícióban helyezkedik el az ember. Ha valaki pl. általános iskolai rendszergazdának megy egyetem után, az nyilván szarul fog keresni, aki meg pl. data scientistnek, az pedig valószínűleg jól.
2023. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Budapesten vagy külföldre dolgozva igen, lehet ennyit keresni. Ha a szülővárosomban (vagy megyémben) maradok, akkor meg nem. Én is nettó 600 körül kezdtem 5-6 éve, pedig nem voltam egy nagy koponya. Manapság azért már szűkültek a lehetőségek, de a bruttó 700-800 kezdőként nem kiugró egyáltalán. Persze az IT elég tág megfogalmazás, ahogy előttem is írták, nem mindegy, hogy egy iskolában rendszergazda valaki, vagy valami nagyobb cégnél szoftverfejlesztő.

(Egyébként meg ne vicceljünk már, közepes nyelvtudással, igaz több "műszakban", de recepciósként is lehet keresni bruttó 500-600 körül Budapesten, az egyik ismerősöm is most helyezkedett el ennyiért, pedig még tapasztalata sincs a területen. De még szimpla operátori munkákra is vannak ilyen fizetések, akkor meg akár több diplomával ne legyen már extrém egy IT-snak se ennyi.)

2023. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Sok a kamu maradjunk annyiban.
2023. nov. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

IT-ben jelenleg a webfejlesztők vannak jól megfizetve, de már kezd belőlük túl sok lenni.

Akiktől azt hallod, hogy nettó 2-3 millákat keresnek, ők külföldre dolgoznak.

Nézd meg a Hays Salary Guide-ot, abban reális tartományok vannak szakterületenként.

2023. nov. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem azert mondom, de en manualis tesztelokent br 550-el kezdtem akkor hogy a fenebe ne kapna egy fejleszto meg br 700at...
2023. nov. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A kérdés arra irányult, hogy a diplomát szerző IT-sek (proginfo, mérnökinfo, esetleg gazdinfo) közül a legtöbben képesek-e ekkora fizetéssel kezdeni.


#1

Igen, az általános iskolai rendszergazda szarul fog keresni, mindig vannak, akik fizetésileg nagyon kilógnak a tömegből valamelyik irányba, de gondolom nem az a jellemző, hogy tömegével ilyen alulfizetett helyeken legyenek a diplomás infósok.


#5

De gondolom nem minden IT-s fejlesztő. Vannak tesztelők, üzemeltetők stb. Oké, hogy egy fejlesztő simán megkeres kezdőként bruttó 700-at, de azt nem tudom, hogy ez mennyire jellemző nem fejlesztőként, meg hogy az IT diplomások mekkora része helyezkedik el nem fejlesztőként.


Gondolom van valami szórás a szakmán belül.

2023. nov. 3. 07:28
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

"Állítólag teljesen kezdő junior IT-s simán kezdhet bruttó 700-800-al"

Igen, az utóbbi pár évben az infláció miatt nagyon felfutottak a bérek.

Az infláció előtti évben az átlag kezdő fizu a Hays alapján 600k körül volt, míg 1 évvel rá már 900k körül.

Ha 2-3 évente melóhelyet váltasz, akkor ilyen magas fizetésed marad végig, viszont nem biztos, hogy megéri, ha pl. találtam egy jó working culture-rel rendelkező céget.


Pár hónapja én is láttam Wisee álláshirdetést, ahol frissen végzetteket kerestek és ott minimum 800k bruttó volt a fizu.

2023. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

"Gondolom van valami szórás a szakmán belül."

Erre egyedül jöttél rá?

2023. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ebben a fenenagy "IT szakmában", a magyar valóságból kiindulva az van, hogy sokkal jobban lehet fusizni benne, (még) főleg mivel még mindíg "szabad szellemi termék", és még mindíg jelentős emberi tényezőt (hívhatod szakértelemnek) igényel.


De amint halad előre a gépesítettség, és kitöltődik az átlagfelhazsnálói / válallati igény csúcsa, úgy fog ez a piac is betelni, és a sok IT-s szakember a szerepe végéhez érni.



Ugyanaz lesz mint a fényképészeknél, fotósoknál...


Ameddig nem voltak normális gépek meg okostelefonok, sőt még szines nyomtatója se az embereknek addig, egy igazolványkép miatt is fényképészhez kellett menni.


Manapság a fényképésznek kell igencsak odatennie magát, ha pénzt is akar keresni a tevékenységévéel, különben megmarad egy jobb hobbinak!


Na amint bejön a mesterséges intelligencia már a bevásárlókocsiba is, de méga cipőm talpába is, onnantól lesz rengeteg IT-s munkanélküli!



Mert azt mondom a telefonomnak, hogy kell egy weboldal tíz függőleges menüvel nyolcvan bannerrel chapta védelemmel, kommentszekcióval stb.


Fél perc múlva közli a telefon, hogy elkészült az alapadatok alapján a harminc példányos portfólió, kérem válassza ki az önnek megfelelőt...


Ugyanez játékokra, hálózati szoftverekre, bármire.


Na szevasztok, majd tíz év múlva visszatérünk erre!

2023. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

#9

Azt kifelejtetted, hogy ma hitvány IT szakemberként is el lehet tengilengizni, ami nagyon hamar meg fog változni. A diploma nem végez minőségi munkát, azt a szakember végzi. Ezt sokan elfelejtik.

2023. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!