Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feladjak egy 10 éves karriert...

Feladjak egy 10 éves karriert a stressz miatt?

Figyelt kérdés

IT-ban dolgozok, ahol elég jól fizetnek, és tudok félre tenni minden hónapban egy jelentősebb összeget. De maga a stressz amit a munka hoz, úgy érzem túl sok és teljesen behálózza az életemet. Sokszor gondolkodok azon, hogy beadom a felmondásom, feladom a karrieremet és keresek egy olyan fizikai munkát ahol nem tesz tönkre a stressz.

Sokkal kevesebb lenne így a pénz, de nincs hitelem, tartozásom és van már elég sok megspórolt pénzem.


Ti váltottatok már olyan szinte, hogy amit eddig csináltatok azt teljesen feladva egy másik utat kezdtetek el? Lassan 10 éve dolgozok IT-ban. Az elején nem volt ennyi felelősség rajtam, de a pénz is kevesebb volt. Aztán ahogy teltek az évek és kaptam előléptetést úgy szakadt egyre több dolog a nyakamba.



2023. nov. 6. 12:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%

Bár nem vagyok IT-s de biztosan nem tennék ilyet, a fizikai munkában is sok lesz a stressz + sok proli + állandó anyagi bizonytalanság + kezdvezőtlen ergonómiai környezet és még sorolhatnám a hátrányait.

Én ügyfelszolgálatos munkától égtem ki annó, kezdtem teljesen mást tanulni, alkalmi munkákra járni... és mit értem el? Semmit, ugyanúgy az SSC szektorban dolgozok csak már munkát is alig találok mert teljesen elvonta a figyelmemet a sok egyéb dolog.

Ha maradok a kaptafánál, talán összegyűlhetett volna annyi pénz évek alatt, hogy nekikezdjek egy jó kis hobbi-projektnek, a bónuszokat minden évben beleforgatnám, szabadság alatt foglalkoznék vele, talán 7 évente pár hét fizetetlen szabi is beleférne.

Ez csak egy lehetséges út a sok közül, persze.

A teljes karriervaltós történeteknek mindig kamuszaga van, általában elhallgatnak egy jelentősebb vagyont, örökséget, bármit ami miatt az egyszerű halandónak esélye sem lehet, viszont jól mutat a fészbukposztokban.

A helyedben én lehet hogy az IT-n belül keresnék nyugisabb ágat, addig, amíg nézelődök pedig gyűjtögetném a pénzt, elmennék pszichológushoz, rekreálódnék és hasonlók.

2023. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
65%

"Nincs hitelem, tartozásom és van már elég sok megspórolt pénzem."

Lehet, hogy simán elmehetnél már nyugdíjba a félretett pénzed éves kamataiból. Hány éves vagy és milyen területén dolgozol az IT szektornak?

2023. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Persze, simán lehet váltani ilyen esetben. Akár olyan jellegű fizikai munkára is rövid időre, ami kiránt a komfort zónádból de kitisztítja a fejedet. Megélni nem kell 1,5-2 milliós fizu, olyat keress ami mellett a tartalékodhoz biztosan nem kell nyúlni. Fél-egy év múlva meg visszamész olyan poziba amiben kisebb a felelősség és csak 20-30%-al kisebb a fizu.

Az egészség az első, a multis vagy/és agilis bohóckodástól, minél föntebb vagy annál jobban be tudsz sokallni.

2023. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolgot megemlítenék. Sokszor érzi úgy az ember magas hozzáadott szellemi munka, főleg vezető pozi után, hogy ha mást csinál azzal sem a világhoz sem önmagához nem tesz hozzá annyit, mint eddig. Vagy éppen semennyit. Egyrészt ez így nem igaz, kicsit át kell hozzá állni fejben. Másrészt hogy ha a heti x óra munkaviszonyod alkalmával nem magas hozzáadott értékű szellemi munkát végzel, hanem közvetlen hozzáadott értékű fizikait, de már megvannak azok a képességeid amik az előzőhöz kellenek, saját projekt, szabadidő, hobbi szinten is lehet foglalkozni hasonló termékekkel, mint amiken eddig dolgoztál. Akár a saját életed menedzsmentelésébe illesztheted a leendő tevékenységed, vagy annak produktumát.

Nem kell erre ráparázni, meg semmit sem kell végleges állapotnak tekinteni.

2023. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%
Mi névtelen vadidegenek mondjuk meg, hogy milyen döntéseket hozz meg az életeddel kapcsolatban...?
2023. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam. Én, úgy döntöttem, hogy beadom a felmondást. Azon okból kifolyólag, hogy az egészségem rovására ment /éjszakai pánikrohamok, rosszullétek erős mértékben/. 16 év vezetői beosztás után döntöttem így, 3 diplomával a hátam mögött. Azóta kevesebbet keresek viszont, lényegesen nyugodtabban élek. Daganatos beteg is voltam. Annyit mondott az orvosom, hogy akár a stressztől is lehetett. Azt gondolom, hogy mérlegelni kell. Esetemben ez releváns volt. Aztán, ki hogy dönt az az ő dolga. N
2023. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Szinten IT-ban dolgozom, volt stresszes munkahelyem, de ilyenkor nyilvan nem karriert valtottam, hanem munkahelyet.
2023. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
56%
Ha te stresszesnek talalod, hogy napi 2 orat HO-ban kodolgatsz akkor nem tudom milyen munkat lehetne ajanlani. Talan ejjelior.
2023. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell érezned, kérdező, hogy mennyire visel meg a helyzet.
2023. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán ahogy teltek az évek és kaptam előléptetést úgy szakadt egyre több dolog a nyakamba."

Mi lenne, ha közölnéd ezt amúgy a főnököddel, hogy szükséged lenne a felelősség megosztására valakivel?

2023. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!