Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 10 perccel tovább maradok...

Ha 10 perccel tovább maradok majdnem minden nap a munkahelyemen, és van ugye önként vállalt túlórám, akkor azt a 10p-et el tudom számoltatni a munkáltatóval?

Figyelt kérdés
Kollektív szerződésben úgy fogalmaznak hogy minden percel el lehet, de nálunk 15p-től számolnak csak el, ami egyet jelent a fizetetlen fekete túlórával.

2023. nov. 7. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem tudod, mert nem vagy olyan helyzetben.
2023. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hivatalosan azt csinálnak, amit akarnak.


Hivatalosan minden megkezdett óra teljes órának számít. Perceket, másodperceket nem ismer a bérszámfejtés.

2023. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fekete az lehet, amit kifizetnek, de nem vallják be. Ha nem fizetik ki, nem fekete...
2023. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó de akkor nem vagyok köteles tovább maradni egy perccel sem.
2023. nov. 7. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van róla hivatalos papírod amiben túlórára kérnek? Mert ha nincs akkor önkéntesen maradtál ott azért meg senki se fog fizetni.
2023. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a túlórát el kell rendelni. Anélkül senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz.
nov. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Jó de akkor nem vagyok köteles tovább maradni egy perccel sem."


Nyilván nem, ha nem rendelt el túlórát a munkáltató.

Egyébként a munkaterületen kizárólag a munkáltató engedélyével/hozzájárulásával tartózkodhatsz a munkaidő lejárta után.

nov. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!