Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért fontosabb...

Magyarországon miért fontosabb a papír, mint a szaktudás? Ezt nem tudom megérteni. Érdekes story.

Figyelt kérdés

Először is nem együttérzést várok.


Külföldön dolgozom cirka 6 éve.

Jeneleg a munkám során "mérnöki" feladatot csinálok, mert nincsen más dolgom, mint kimenni, műszaki rajzot készíteni, pontos méreteket venni. Utána ezeket programban megcsinálni, majd kiadni a munkát és felügyelni a gyártást és beépítést.

Egyetemi végzettségem van, de más szakma.

Külföldön a szaktudásom alapján jutottam ide. Referenciákkal, szaktudással rendelkezem.

Próbálkoztam egy otthoni munkahelyen.


A válasz az volt, hogy nem lát olyan irányú szakvégzettséget, amivel ezt megtudnám csinálni, alacsonya pozícióba, valamint segédként tudnának felvenni. Természetesen ezután megmondtam az interjún hogy viszont látásra.


2023. nov. 9. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Leírtad az alap különbséget. Lakatosként kezdted a cégnél, majd feljebb másztál a ranglétrán. Vagyis letettél valamit az asztalra, bizonyítottál, így feljebb léptél. Vélhetően külföldön sem vesznek fel csettintésre úgy, hogy nincs végzettséget, de ha bizonyítasz, talán nyílnak meg kapuk. Ez itthon is így van. Arra lazán van itthon is lehetőség, hogy újra kezd a létra aljáról, de az tény, hogy itthon a lépcsőzés is nehézkesebben megy, mivel a kényelmes, jó állások kb. kihalásos alapúak és mire kihalna onnan valaki, már van hat másik diplomás jelentkező a helyére. A hülye gondolkozás meg jogszabályi kötöttségtől függetlenül is megvan, hogy inkább egy új ember, minthogy kiemeljünk valakit...

A diploma kb. arra garancia, hogy egy bizonyos szint felett tudsz már "alanyi jogon" állásokra jelentkezni, aztán vagy megfelelsz, vagy nem. Akkor is, ha a legtöbbet diplomásként is a beosztott munkavállalóktól, kétkezi munkásoktól lehet tanulni itthon is.

Írass egy ajánlólevelet a munkáltatóddal és csatold minden jelentkezés mellé, hátha kapsz egy picit magasabb szintű lehetőséget is...

2023. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem gépgyártás,ipari csőrendszerek.
2023. nov. 10. 12:14
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Hát, ott meg végképp megértem hogy nem alkalmaznak diploma nélkül. Ha kíváncsi vagy a miértre, leírom.
2023. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13# igazából a legtöbbünk diploma nélküli 😀 sima szakmunkás
2023. nov. 10. 16:26
 15/20 A kérdező kommentje:
De kíváncsi vagyok a miértre, hogy német cég miért alkalmaz olyan pozícióba, amiben nem lehetne. Persze azt a diplomás mérnök dönti el hová kell cső, milyen cső, meg annyit elmond, hogy hová tervezzük, de a többi nem az ő része.
2023. nov. 10. 16:33
 16/20 A kérdező kommentje:

Igazából nem is lényeg már, mert kaptam visszahívást igaz nem a hülye HR-estől, hanrm az egyik vezetőjétől.

Az ajánlat az volt, hogy mérnök segédként dolgozzak 3 hónapot, aztán ha valóban jól dolgozok mehetek mérnöki pozícióba

2023. nov. 10. 16:38
 17/20 A kérdező kommentje:
Bár utólag visszagondolva.. lehet a hr-es is eree gondolt.. csak én értettem félre a segédet. 😑
2023. nov. 10. 16:39
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

#15 Tehat a tervezes tervezesi ismereteket igenylo reszet a nemetorszagi munkahelyeden megcsinalja egy mernok, es te mint szakkepzetlen szemely megcsinalod a favagast miutan eled raktak mindent.

Tulajdonkeppen nem mernoki munkakorben dolgozol jelenleg sem, esetleg muszaki rajzolo vagy mernokseged. Nem kell haborogni meg bezzegnemetorszagozni, szerintem magad is rajottel hogy mi a problema. Sot, szerintem amit ajanlottak az teljesen korrekt. A kontextusbol pedig igen, te ertetted felre a segedet.


Pont azert kernek diplomat ezekben a munkakorokben, mert a gepeszmernoki alapkepzesen kokemeny matek, fizika, szilardsagtan, hotan, mechanika, gepelemek, anyagismeret, aramlastan, iranyitastechnika van. Ezeknek az ismereteknek az osszessege ad egy olyan tudasbazist, amire es amibol epitheted azt a keszsegcsomagot ami a valodi tervezesi folyamatokhoz, kalkulatorok megertesehez, modellezeshez, cad programok megertesehez kell. Nem beszelve a rajztechnikai ismeretekrol.


Minden esetre korrektek hogy visszahivtak az ertetlenkedesed ellenere, elj a lehetoseggel.

2023. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert van rá 100másik jelentkező akinek papírja is van...
2023. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy rövid, átlátható "önéletrajzba" ha beírod, hogy szembeötlő legyen, akkor se elég neki?
2023. nov. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!