Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom, hogy mit válasszak:...

Nem tudom, hogy mit válasszak: pszichológusi szakmai karrier (egyetemi kutató, oktató) vagy magánpraxis és egyéb pszichológiával kapcsolatos vállalkozás (pl.trêning cég, hr cég, magánrendelő-intézet). Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Imádom az akadémiai légkört, mert izgalmas, ugyanakkor nagyon okos emberek vesznek körül. Viszont van egy vállalkozói énem is. Szeretek alkotni.

(Nem a pénz számít, hanem az elért eredmények és a munkám hasznossága.)



nov. 14. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem menj el árufeltöltőnek egy hipermarketbe - az legalább társadalmilag hasznos tevékenység!

Miért?

Eszembe jutott egy jó és témába vágó vicc:


Sztálin elvtársnak bejelentik, hogy egy tisztánlátó szeretne neki segíteni eligazodni a jövő dolgait illetően. Sztálin erre kiadja a parancsot, hogy azonnal lőjék agyon az illetőt. Az asszisztense kissé aggódva, de azért megkérdezi:

Elvtárs hát miért?

Sztálin erre föl magabiztosan:

Ha ez a szélhámos tényleg a jövőbe látott volna, akkor nem jött volna ide felajánlani a szolgálatait!

:-)

nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es: vannak tapasztalatok az árufeltöltéssel kapcsolatban? Oszd meg nyugodtan az érdeklődökkel. Nekem nincsenek és arra nem is leszek rászorulva soha már.


Feltettem egy kérdést, mert kíváncsi voltam, hogy hogy vélekednek erről a témáról az emberek. Ha nincs ezzel kapcsolatban gondolat, nem muszáj válaszolni. Mindkettő megvalósítására kêpes vagyok és mindkettőt ki is próbálnám, a kérdés amiatt született meg, mert nem tudom, melyikbe fektessem az energiám nagy részét.

nov. 15. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom,hogy akkor nyiss magánpraxist, mikor már van mögötted jó néhány év tapasztalat.

Dunát lehet már lassan rekeszteni a frissdiplomás pszichológusokból,akik nulla tapasztalati tudással akarják jó pénzért megmondani a tutit.

nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak az a helyzet hogy igaza van, és ezt egyáltalán nem bántásból írom, de nagyon nagyon sokan jelentkeznek manapság pszichológiára és elképesztően kevés közülük az, aki valóban a szakma szeretete miatt, valamint hivatástudatból ment oda.


Én először szintén pszichológiára adtam be a jelentkezésemet, pusztán azért, mert akkoriban volt egy kicsit mélyebb korszakom, elolvastam vagy 2 filozófia meg 1 pszichológia könyvet és máris úgy éreztem, hogy mindent tudok, ez való nekem. Aztán kemény 2 ponttal lemaradtam a ponthatár minimumától. Ezért az ( akkor még balszerencsének tűnő ) fordulatért azóta is áldom a sorsot, hogy nem vettek fel, tekintve a jövőbeli kilátásokat.


Egy év így kimaradt, munka mellett feltornáztam magam matekból és fizikából emelt szintre, majd mérnök lettem, és azt csinálom amit szeretek és érdekel, meglehetősen busás fizetésért. Életem legjobb döntése volt.


Félreértés ne essék, bármivel lehet sikereket elérni ha kiemelkedő vagy az adott területen minden értelemben. Csupán van amivel könnyebb, van amivel nehezebb. A pszichológia az utóbbihoz tartozik. Ha valóban életed célja ez, és minden létező energiád beleteszed, a szemléleted is megvan hozzá, akkor nem kell ilyeneken gondolkodni, hogy magánpraxist majd mikor nyiss, mivel az emberek hallani fognak rólad és hamar sikeres leszel. Azonban ehhez tényleg a legjobb 0.001%-ban kell lenni.

nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező írja:

"...nem is leszek rászorulva soha már."


Válasz:

Bár a mai világban nagyon örülhetsz, hogy a kőgazdag származásodnak köszönhetően ilyen magabiztosan ezt kijelentheted - de jelenkorunk társadalmi realitásai és az ezzel összefüggő tapasztalatok arra intenek, hogy "sohase mondd, hogy soha!"

:-)

nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 5-ös,soha ne mondd,hogy soha a mai világban.Hacsak nem vagytok kőgazdagok,akkor bizony előre ezt nem lehet tudni, a pszichológusi diploma sem garancia semmire.
nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Vagyis csak gondoljuk, hogy végzett pszichológus vagy,mert igazából még azt sem tudjuk.
nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami a pszichológus szakmát illeti - az a bizonyos Posta Imre a saját tulajdon elméjét se volt képes mentálhigiénésen karban tartani (csak a testét sikerült kigyúrnia).


sakis a családi származásának köszönhetően vitte valamire és a balhéi ellenére nem él nyomorban. Gyakran prezentálja magát különböző "piszkosabb melók" végzése közben.

:)

nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!