Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ideje munkát váltani?

Ideje munkát váltani?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy dilemmában vagyok. Egy multinál dolgozok immár 5. éve. A legnagyobb pozitívum a csodás főnököm és a kollégáim. Viszont az utóbbi időben egyfajta leepites folyik, ha valaki felmond vagy szülni megy,nem vesznek fel helyette új embert, a munkát szétosztják. Nagyon sok pluszmunkám lett az utóbbi években. A felelősségi köröm, munkaköröm többször változott, fizetésemelést alig kaptam. Viszont most leginkább a menedzsment hozzáállásával van bajom és abból lett elegem.

Ez az első munkahelyem, sosem mondtam még fel és alapból élet lojális vagyok. A főnököm miatt érzek elsősorban egy kis félelmet ,sose akartam csalódást okozni neki és nem is hiszem,hogy máshol ilyen támogató főnököm lehetne...

Viszont a másik oldalon az van hogy a teljesítményem ettől a terheléstől romlik, úgy is,hogy, többet dolgozok és hibát hibára halmozok. Rendszeresen elfog a sírás ha arra gondolok hogy mennyi munkám van és egy új átszervezés miatt a munka egy része is megfoghatatlan, sokszor azt sem tudom, mit kell csinálni és segítséget sem mindig tudok kérni mert más sem ért hozzá. Folyamatosan stresszelek, sokszor testi tüneteim vannak a nagy nyomás miatt.


Szóval hogy a végére érjek, most már úgy érzem csak a főnököm tart ezen a munkahelyen, minden más miatt naponta többször fel akarok mondani...

Elolvasva egyértelmű lenne hogy fel kéne mondanom, de a közösség nálam tényleg nagyon fontos és erős érv.

Köszi ha elolvastad.



nov. 15. 05:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egészségem fontosabb lenne,de neked meg a munkatársak.Szoval a kérdést sem értem.
nov. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint meg kellene tanulnod a munkahelyed kezelni. Hogyha több feladatot tesznek rád, de nincs rá idő, akkor ne csináld meg. Kérdezd meg a vezetődtől mi a prioritás és ennek megfelelően járj el. Hogyha nem szólsz, nem fogják tudni mi a helyzet, hiszen ha minden időben elkészül, nem látják mennyire megterhelő számodra és embert se vesznek fel.
nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Munkahelyhez minek lojálisnak lenni. Ha meg se becsülnek, hanem leterhelnek, nem emelik a fizudat, akkor te minek becsülnéd őket?
nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
5 év pont elég egy helyen. Ha már kezd elkurvulni is a cég, akkor legfőbb ideje a váltásnak.
nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik munka sem éri meg, hogy idegileg kikészülj, inkább válts.
nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tisztában vagy vele, hogy a főnököd is bármikor leléphet a cégtől, illetve a többi munkatársad?
nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Miért vagy amúgy annyira ostoba, hogy több munkát csinálsz meg ugyan annyi fizetésért?
nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Vannak a hozzád hasonló alsóbbrendű gondolkozásmóddal megáldott emberek akik képesek "lojálisak" lenni munkahelyhez és random emberekhez, épp az ilyeb birkákat használják ki a cégek.


És vannak a hozzám hasonló élő legendák akik folyamatosan a globális munkaerőpiaci folyamatokat tartják szem előtt és a globális munkaerőpiaci potenciáljuk alapján determinálják a saját értéküket. Épp ezért váltottam közel évente munkahelyet mert nem elkényelmesedtem hanem folyamatosan ugráltattam a fizetésemet felfelé utána pedig ráébredtem hogy ekkora tálentumnak mint én vagyok nem is az alkalmazotti lét való, hanem a vállalkozói, így nagyjából 5 éves távlatban az akkori fizetésemhez képest tízszeresét keresem. Ha pedig maradok az évi 7-10%-os emeléseket feldughattam volna magamnak, egy töredékét keresném a mostani béremnek, ha nem váltok.

nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkavállalás is egyfajta üzlet, ha ez már egyre kevésbé éri meg, akkor ideje váltani...
nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na és 8-as? Mi a biznisz? Miben utazol?
nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!