Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyan jogászok,...

Vannak itt olyan jogászok, akik pályát váltottak? Aki így itett, az most mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Tavaly szereztem meg a diplomám, de egyáltalán nem élvezem a jelenlegi munkám (ügyvédjelölt), sőt azt vettem észre magamon, hogy a jogszabályok olvasása is óriási erőfeszítést igényel, konkrétan szenvedésnek érzem. A munka adminisztratív részét pedig gyűlölöm.


Minden motivációm elveszett a szakmai fejlődést illetően.


Az irodai lét is kikészít, nap végére mindenem fáj a sok üléstől, akkor is, ha néha tartok szünetet.


Érdekelne, hogy más is volt-e hasonló szituációban.



nov. 16. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes érzés, én is átestem rajta x éve, rajtam a vállalati szektor segített, mint váltás, illetve az, hogy nem csak joggal foglalkozom, mert közgazdász diplomám is van, de nem is a klasszikus hivatásrendben vagyok.
nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősünk, bírónak készült, sokáig dolgozott is bíróságon, de aztán besokallt, otthagyta, most lakberendező.
nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A jogászokról szokták mondani hogy mindig van valami komoly hobbijuk, akár vállalkozás a jog mellett, mert kell valami ami kiszakítja az embert ebből a szürke sz/-\rból. A jogszabályok olvasása szerintem tud izgalmas lenni, de megterhelő is (pl ha sok szintű, bonyolult a szabályozás, kiszámíthatatlan a gyakorlat, vagy értelmetlen/jelentéktelen az ügy). Az "irodai fájdalmak" is ismerősek (nem elég szünetet tartani, aktívan mozogni kell).

Ezeknek a rossz érzéseknek a súlyát te tudod megítélni. Én is úgy gondolom hogy rossz pályát választottam, de ez soha nem volt elég erős ahhoz, hogy ki is szakadjak, meg azért hozott jó, érdekes dolgokat is. Szerintem semmiképp se add fel hirtelen a pályát, legfeljebb akkor, ha konkrét elképzelésed van, hogy mit csinálnál. Ha meg nincs ilyen, akkor nem marad más mint a kóstolgatás, egy kicsit kitekintgetni erre is, arra is, aztán hátha megtetszik valami.

Mennyire megterhelő a jelölti élet, hány órát dolgozol egy nap? (azért jelöltként hamar kiéghet az ember, meg az is kérdés, hogy érdekelnek-e az irodád jogterületei) Mennyi van még hátra a szakvizsgáig?

nov. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!