Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segítene valaki hogy ilyenkor...

Segítene valaki hogy ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, aztán szakmát tanultam volna de nem indult a képzés. Hamarosan fizetni kellene a tb-t és anyának azt mondták a hivatalban hogy be kellene jelentkeznem munkanélküliként a járási hivatalba. Tényleg fizetik 1 évig a tb-t ha még nincs munkatapasztalatom? Meg mi van ha ilyen beugrósként jelentkezek 1-1 nap pár órára valahova és kiválasztanak hogy mehetnék? Megint papírmunka vagy mi/nem kellene jelentkezni az egyikre? Nagyon el vagyok veszve 😅

A másik képzés amit néztem elvileg február-márciusban indul de ha nem kapok több információt lehet inkább egyetemre megyek csak akkor meg emelt töri érettségit kellene letenni amit feleslegesen nem fizetnénk mert ki tudja milyen lesz NAT 2024 szerint....



nov. 19. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

"Tényleg fizetik 1 évig a tb-t ha még nincs munkatapasztalatom?"


Nem "fizetik a TB"-t, hanem mentesítenek a járulék fizetése alól, ha erre vonatkozóan kérelmet nyújtasz be a kormányhivatalhoz. Rászorultság alapján mentesíthetnek, tehát ez nem automatikusan járó dolog.


"Meg mi van ha ilyen beugrósként jelentkezek 1-1 nap pár órára valahova és kiválasztanak hogy mehetnék?"


Beugrós munkát alkalminak vélem. Az alkalmi munkavállalás nem korlátja a járulék alóli mentesítésnek. A mentesítést maximum 1 évre adják meg. Ha utána is még mindig fennáll a rászorultság, akkor újra kérvényezhető újabb 1 évre.

A mentesítésről hatósági bizonyítványt állítanak ki, és erről értesítik a NEAK-ot is, aki a járulékokat előírná. Így nem fogja előírni arra az időre a járulékokat, és nem lesz dolgod a járulékot nyilvántartó, valamint behajtó NAV-val se.

nov. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt egy kérelem ->

[link]


A kitöltési útmutatóban az összegek már nem aktuálisak, hiszen itt még a 2014. évi összegeket mutatja, de ez téged ne zavarjon, a kitöltendő nyomtatvány ugyanaz maradt.

nov. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!