Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 250 ezer Ft-os fizetés vidéken...

250 ezer Ft-os fizetés vidéken 2023-ban milyennek számít?

Figyelt kérdés

2023. nov. 20. 19:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Hogy most egy igazi választ is kapj: szerintem ez vidéken egy átlagos fizu. Nem sok, nem kevés. Van, aki többet keres, de sokan örülnének.


Én debreceni vagyok, ebben a túlhájpolt városban most is rengetegen keresnek 190-200 ezer forintot, sőt, van olyan barátnőm és rokonom is, akiknek minimálbért fizet a cég, és nem, nem kapnak zsebbe (Miért vállalják el? Mert nincs más. Kevés erre a szellemi munka, 90% gyári meló, bolti eladó meg IT-szakember, ez a két véglet van)


Persze nyilván a vidék sem mindegy, nyugaton biztos sokkal jobb a fizetés, mint itt Keleten, ahol messze az osztrák határ, kevés a munkalehetőség és jön a sok olcsó ukrán munkás a magyar helyett, ha annak nem jó a 200 ezer.

2023. nov. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#11, és lényegében nem én is ezt a választ írtam?! ...ha szerinted az én válaszom, nem volt igazi és jól le is pontoztad.

Nyugatabbra lakom, de nem az osztrák határ mellett. Az innen még légvonalban is jó 180 km. Itt sem lehet dúskálni a munkalehetőségekben. Főleg ha valami speciális szakmád van, azt kell elfogadni ami van. Ha nem tetszik a fizetés, akkor sajnos költöznöd kell. A többit leírtad.

2023. nov. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Azta. 130-ért bérlek egy lakást"


Na ezzel meg is válaszoltad a kérdésed.

2023. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge.
2023. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

Kontextus nélkül értelmezhetetlen kérdés.

Bruttó 250 egy 8 órás, diplomát és nyelvtudást igénylő munkáért Győrben minősíthetetlenül vacak. Nettó 250 egy 6 órás, 8 általánost se igénylő munkáért Szabolcsban kimondottan jónak számít.

2023. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

Egy fizetés nem attól lesz jó vagy rossz, hogy a környezetedben mások mennyit keresnek, hanem attól, hogy mit tudsz rajta venni.


Na mármost 250 ezerért olyan sok mindent nem lehet venni, szóval a fizetés igenis alacsony, legfeljebb mindenki másnak is az.

2023. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

15


Szabolcsban talán olcsóbb a kenyér? Vagy olcsóbban adják annak, akinek csak 8 általánosa van?

2023. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
milyen kontextus kell ehhez, 15? ez minden kontextusban nagyon kevés pénz. mert mit tudsz venni? milyen életet lehet ebből élni? az nem normális élet, hanem nyomorgás. Magyarország lakosságának túlnyomó többsége ezt csinálja, de ez mondjuk nem most kezdődött, most csak minden korábbi mértéket felülmúl. Mindig különösnek találtam, hogy ezt nem problematizálják az emberek. Azt se értem sose, a sajtó miért ír olyanokat, hogy "már 300 ezres fizetések vannak a Lidlben!", mintha az sok lenne. A korábbi 150-hez képest kétségkívül megemelkedett. De ugyanannyit (se) ér.
2023. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%
Attól függ. Egyedül ki lehet jönni belőle, ha nincs saját tehermentes lakás és nincs családod. Ha valamelyik van a fenti dolgok közül, akkor az off.
2023. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ha van lakás és nincs család, nem?

Nekem van lakásom, nincs eltartottam és kb ennyi az alapfizetésem. Nem nyomorgok belőle, de nem is tudok luxusra költeni. Most plusz munkáért adnak némi pályázati kiegészítést. Így már félretenni is tudok.

De ha valakinek vannak gyerekei, akikre költeni kell, netán emellett van lakáshitele, egyéb hitele, úgy tényleg nehéz ennyiből.

2023. nov. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!