Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné következő lépésként...

Megérné következő lépésként Bécsbe vagy rögtön Pestre költözni?

Figyelt kérdés

29 éves srác vagyok, három éve dolgozom főállásban Prágában egy német multinál. Előtte Pesten végeztem a Corvinus mesterén Vezetés és szervezés szakon. Igazából azóta hogy is mondjam, csak úgy vagyok Prágában. Bár elkezdtem tanulni a nyelvet, nem igazán gondolom, hogy örökre itt maradnék. Tudok felsőfokon angolul meg németül, szal gondolkodtam, hogy esetleg ennél a cégnél bepályáznék egy pozit Bécsben, bár ott kezdetben nyilván nem lenne egyszerű pláne nem költségkímélő új életet kezdeni. Van egy barátom, aki 24 éves, ő szívesebben maradna Pesten, de valahogy engem kevésbé vonz Pest a magyar fizetések, politika, LMBTQ gyűlölet, mentalitás miatt. Ismerőseim nagy része lekopott, így kb csak a kis családom meg a párom van itt Pesten. Turistaként szeretek itt lenni, de értitek...


Közgazdászként végeztem management szakon, dolgoztam egy évet adatelemzőként, most EDI expert vagyok, ez ilyen IT support lényegében, külső beszállítókat "kötünk be". De a fizu nem olyan jó, és nem tudom, hogy egy év után számíthatok emelésre. Sajna ha nincs ott velem a párom Prágában elég magányos vagyok, nincsenek nagyon barátaim, ugyanakkor eléggé introvertált vagyok.


Ezek alapján mit javasoltok?



nov. 26. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Csak kiváncsiségból, ezzel a végzettséggel milxen pozíciókat lehet most pályázni?

Részidőben keresek ilyen munkát.

És akkor 2 felsőfok is kell hozzá?

nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy nincsen semmilyen LMBTQ-gyűlölet, pláne nem Pesten, ami egy világváros. Persze a közhangulat nem jó.
nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik a pesti mentalitás, akkor ezzel a háttérrel inkább Bécsben próbálkozz, ez lenne a leglogikusabb.
nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A barátod (aki a párod, ha jól értem) mennyire zárkózik el Bécstől, mert ha jól értem, akkor ez a fő kérdés.


Ő most hol lakik? Mennyi idő múlva tud mozogni másik városba?


Szerintem elkezdhetsz próbálkozni Budapesten és Bécsben is, aztán ha összejön valami elég akkor mérlegelni, hogy mi a helyzet.


Cégen belül sem olyan könnyű általában átmozogni, ha nem felülről akarnak téged átmozgatni. Nekem több ismerős esetén nem sikerült elintézni, hogy átkerüljenek, akiknél meg igen ott is fél év biztos volt mindig, ha egyénileg kerestek munkát utána, akkor 2-3 hónapon belül találtak és tudtak kezdeni.

nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem rögtön Kazincbarczikára?
nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Bécsben igen magas a cost of living én Bp-t választottam, a budai rész teljesen élhető, remote dolgozva külföldi cégnek pedig maga a kánaán. Sokkal jobban megéri, mint nyugati világvárosba költözni az alacsony megélhetési költségek miatt.


A mentalitás pedig teljesen különböző egy nagymagyar vidéki kuruc faluban és egy jómódú környéken. Őszintén szólva én nem éreztem olyan nagyon felüdítőnek Bécset Bphez képest. Sőt egyes Bp-i környékek kifejezetten jobbak Bécs kevésbé frekventált részeihez képest. A jobb helyek Bécsen pedig szó szerint megfizethetetlenek.

nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Barátom Pesten lakik, most költözik Pesten belül. Most anyagilag eléggé kivan miatta, én segítettem ki. Neki igazából a nyelvek sem az erősségei, kutyája is van, sok szempontból nehéz lenne neki az új élet. De nem zárkózik el tőle.
nov. 26. 19:37
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

"Sokkal jobban megéri, mint nyugati világvárosba költözni az alacsony megélhetési költségek miatt."


Már Magyarországról is lehet úgy keresni, hogy ne érje meg kimenni? Én ~3 éve pont azért jöttem külföldre, mert Magyarországról dolgozva ilyen 150 000 dollár körül volt a plafon, amit el lehetett érni. Kimondottan az olcsó munkaerőt keresték ezek a külföldi cégek, azért alkalmaztak magyarokat. Többet adtak a magyar fizetéseknél, de a kint elérhető fizetések töredékét, így jól jártak, a magyar meg örült a szotyinak is, mert a magyar cégektől még kevesebbet kapott.


Mely cégek fizetnek most úgy, hogy már nem éri meg kimenni? Így lehet megfontolnám én is a visszatérést.

nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország jobban teljesít! Gyere haza!
nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne 6-os, én Németországba készülök menni jövő év elején pont emiatt. Úgy számoltam, hogy már évi 20-25000 euró ellensúlyozná a nagyobb megélhetési költségeket, a fizetésbeli különbségek viszont sokkal nagyobbak ennél.
nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!