Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középfokú végzettséget igénylő...

Középfokú végzettséget igénylő állásra nagyon nehéz diplomásként bekerülni?

Figyelt kérdés
Nem akarok a végzettségemnek megfelelő munkakörben elhelyezkedni, ezért sima irodai adminisztrátor vagy egyéb, csak érettségit elváró munkakörökre (pl. kereskedelmi és marketing asszisztens, logisztikai ügyintéző) pályázgatok. De sehová nem hívnak be.

nov. 26. 22:45
 1/6 anonim válasza:

Én azt gondolom, hogy inkább a tapasztalatod érdekli őket. Van-e megfelelő tapasztalatod ahhoz az adott munkakörhöz vagy sem.


Hasonló vagyok én is, bár én szeretnék a szakmámnak megfelelő állást. Vannak is, csak mindenhol 2-3 év tapasztalat, nekem meg pályakezdőként nincs valami sok. Nem érdeklik őket, hogy tanultam azokat a dolgokat, amikről szól az állás. Ránéznek az önéletrajzomra és azt látják csak, hogy pályakezdő vagyok. De valahol el kell kezdeni.

nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
A büfészakot végzettek kifejezetten irritatív személyek akik az értéktelen diplomájukból fakadóan megkeseredett emberek, viszont lenéznek más, alacsonyabb végzettségű munkavállalókat és állandóan elégedetlenek, mert azt hiszik a 3 éves semmitmondó egyetemi képzés elvégzése után nekik alanyi jogon jár a magas bér, mint például egy orvosnak, informatikusnak vagy villamosmérnöknek. Épp ezért az ilyen embereket kerülik a cégek és inkább alkalmaznak egy alázatos, érettségivel rendelkező munkavállalót, mint egy beképzelt "diplomás vagyok" munkavállalót. Szóval ne lepődj meg ha nem fogsz kelleni sehova. Másfelől pedig javaslom egy piacképes diploma megszerzését amivel széleskörben el tudsz helyezkedni...
nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor jobb, ha kihagyom az önèletrajzból a büfészakomat
nov. 26. 23:31
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Milyen szakon végeztél?
nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közigazgatás-szervező

És a közigazgatásban is dolgozok 200 nettóért, de próbálok átkerülni a versenyszférába, de hát nem vesznek fel sehova. Már lassan másfél éve tart a kínszenvedés, diplomázás után közel 1 évig munkanélküli voltam, mire egy önkormányzathoz felvettek.


Legalább 200 helyre beadtam már a jelentkezést (Profession.hu-n jelenleg kereken 100db leadott pályázatom van), de nem jön össze.


Egy önkormányzathoz felvettek, de próbálok kitörni innen.


Belebetegedtem már az egészbe, a sok elutasításba, pszichiátriára járok közepes depresszióval és gyógyszereket szedek.

nov. 27. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

#5 Szerencsére az ilyen gyenge mentalitású, problémamegoldásra képtelen emberekre valóban semmi szükség nincs a versenyszférában.


Elvégeztél egy teljesen értelmetlen és értéktelen szakot, majd 1 évig voltál munkanélküli... Azalatt az 1 év alatt mégis mit tettél annak érdekében hogy vonzóbbá vállj a munkáltatók számára? Nyilván semmit.


Bőven van lehetőséged kitörni a saját magad továbbképzésével, de ahelyett hogy képeznéd magadat akár nyelvek tanulásával, versenyképes skillek építésével (excel, VBA, PowerBI amiket gyengébb versenyszférás irodai állásoknál elvárnak) olyan beszűkült a gondolkozásmódod hogy adogatod be a jelentkezést olyan helyekre ahová sem a végzettséged, sem a tudásod nem megfelelő. Aztán csodálkozol rajta hogy nem kellesz sehová és ahelyett hogy ezen változtatnál inkább belebetegszel...


Nem depressziósnak kell lenni és gyógyszereket szedni, hanem racionálisan gondolkozni, átlátni a globális munkaerőpiacot és képezni magadat olyan szintre, hogy ne egy önkormányzatban keress nettó 200-at. Azonban ameddig önmagad sem jutsz el arra a mentális szintre, hogy ezt a helyzeted felismerd és cselekdj (akár otthoni önfejlesztéssel vagy egy másik, piacképesebb egyetemi szak elvégzésével, vagy nyelvek tanulásával) sajnos te valóban alkalmatlan vagy egy ilyen fos munkakörnél jobb betöltésére.

nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!