Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tudhatják egymás...

Bubachangh kérdése:

Miért nem tudhatják egymás bérét a kollégák?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet tudni a kollégák bérét, pedig előbb-útóbb mindenki megtudja...

De miért ragaszkodik a munkáltató ehhez?



nov. 29. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
A béralku során ugyanazon munkáért különböző munkavállalók más-más fizetést kaphatnak. Én is ilyen helyen dolgozom és hallgatok a fizetésemről.
nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Általában azért mert ugyanolyan szinten mást kaphatnak az emberek. Pl akik újonnan fel lettek véve többet kapnak mint akik ott vannak X ideje. Vagy béremelésnél Y ember többet kap mint Z ember.


Előbb-utóbb lehet hogy megtudják de az is idő amit a munkáltató ki tud használni.

nov. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Baluba ***** válasza:
17%
Elsősorban azért, mert az embereknek nem reális az önképe, és nem tudják elfogadni, hogy a mellettük ülő, azonos beosztásban lévő kolléga jobb munkaerő, ezért több pénzt keres. Így, hogy szerződés szerint nem tudhatja ezt, nem mehet ezzel a főnökéhez, akinek így nem kell elmagyaráznia, hogy miért rosszabb, mint az említett kolléga.
nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Hogy ne legyen cicabox. Illetve ne legyen bérverseny.
nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
#3 Vagy fordítva. Mármint nálunk volt olyan, hogy az újonnan senior pozícióra felvett kollégát 0-ról kellett betanítani és feltehetően többet kapott, mint bárki más a részlegen. A vezetőnk gondolkodott is rajta, hogy kirúgja-e, de nálunk fél év a betanítás, mire talált volna valakit a helyére és az új embert betanítják, kb. ugyanott tartott volna. Szóval én akkor voltam junior, kicsit gyorsabban tanultam be, mint ő, de nem volt lényeges a különbség.
nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Mert akkor fogod tudni a saját fizetésedet alacsonynak vagy magasnak tartani, ha van bárminemű viszonyítási pontod.

Ha a nem tudod, hogy a Béla ugyanazért a munkáért másfélszeres fizetést kap, lehet, hogy tök boldog és elégedett lennél a mostani fizuddal, de így, hogy tudod, már zavar a dolog, nem is elég.

nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Mert akkor nem lennének elvégezve a feladatok, mindig csak az menne, hogy majd a Józsi megcsinálja, ő úgyis több pénzt kap.
nov. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Mi az hogy nem tudhatják? Menj oda és mond el nekik, máris tudni fogják, mi ez a hülye kérdés?
nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudhatják, benne van a munkaszerződésedben, ha elmondod bárkinek, fegyelmivel kirúgnak.

Ez persze csak a cégeknek jó, mert így nem elégedetlenkednek az emberek.

Viszont mostanában már én sem szoktam elmondani senkinek, mert vannak bolond emberek, akik berohannak a főnökhöz, hogy Marika többet kap, mint én, én is béremelést akarok. Voltak nálunk ilyen sztorik, mindkét ember repült, szóval nem kockáztatok.

Pedig egyébként jó lenne, mert pl. amikor állásinterjúra megy az ember, lassan már halvány gőze sincs, hogy mi a reális bérigény.

Szerintem amúgy jogom lenne tudni, hogy a mellettem ülő ember, akinek ugyanaz a beosztása, mint nekem, mennyit kap. Még 10 éve simán megbeszéltük, és nem is voltak nagy különbségek. Most csak pletykák vannak, ki tudja mi igaz ezekből, de bizony vannak nagy különbségek.

És nem azért, mint amit a 3-as mond, hanem azért, mert van aki jó időben jó helyen volt, vagy egyszerűen jobban tud nyalni.

nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Jah persze kirúgnak kek, honnan fogják bebizonyítani hogy te mondtad el? Meg nyilván ki fognak rúgni ilyen piti ürügy miatt jah
nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!