Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában próbaidő alatt nem...

Általában próbaidő alatt nem játszik a betegállomány?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, meg hallom vissza, hogy nem ildomos akkor betegállományba menni, max ha olyan bajod van elmész 1-2 nap szabira.
nov. 30. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Vannak cégek, ahol nehezményezik.


Én a próbaidő alatt 2 hétig táppénzen voltam. 5 éve dolgozom itt.


A tesóm ki akart venni próbaidő alatt 1 szabadnapot és elküldték..


Nem ugyanaz a 2 cég.

nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Nemszeressükám.
nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogi akadálya nincs, hogy az adott cég mennyire preferálja, az már más kérdés. Azért ha potenciálisan jó munkaerő vagy, de megbetegedsz, nem hiszem hogy probléma lenne belőle. Sőt, inkább hazaküldenek hogy hamarabb rendbegyere meg ne fertőzz meg másokat.
nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Szabit még annyira se illik kivenni. Amúgy ha normális a cég, felfogják, hogy arról nem tehetsz, ha beteg leszel és nem problémáznak ezen. Nekem most járt le a próbaidőm, egy alkalommal volt közben, hogy a meetingen látták rajtam, hogy taknyos vagyok, első kérdése volt a főnöknek, hogy biztos tudok-e így dolgozni, mert ha szarul vagyok, nyugodtan pihenjek. Pedig ez full home office, szóval ott se kellett lennem.
nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Próbaidős vagyok, beteg lettem, ovis gyerekem van elkapok mindent, adtak egész hétre home officet. Ha táppénzre mentem volna szerintem az se lett volna baj. Cégfüggő..
nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem szeretik kb sehol, de 1 betegség bele szokott férni
nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dzsonszi ***** válasza:
80%

"Szabit még annyira se illik kivenni. "


Többször voltam már próbaidőn és eddig egyszer se csináltak belőle problémát, ha szabira mentem. Nyilván nem 3-4 hetesekre kell gondolni, de 1 hét szabi senkit nem érdekelt. Abban a pillanatban mondanék fel a cégnél, ha szarakodna azzal, hogy próbaidő alatt pár nap szabira nem enged el...

dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem azt mondtam, hogy nem lehet, hanem hogy nem illik. Ha van pl. lefoglalt utazásod, vagy becsúszik valami váratlan elintéznivaló, akkor normális helyen nem fognak ezen problémázni nyilván.
dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dzsonszi ***** válasza:
100%

#8


De miért ne illene? Általában 3 honaposak a próbaidők, de volt olyan nekem hogy fél eves volt. Nem értem ilyen hosszú időre miért ne illene szabadsagot kivenni?

dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!