Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bge pénzügy és számvitel?

Bge pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

Bge-re szeretnék majd jelentkezni pénzügy és számvitel szakra, viszont engem a számviteli része rohadtul nem érdekel,a pénzügy része (tőzsde,befektetések,üzleti dolgok)ez érdekel engem nagyon.


Az a baj hogy rengeteg helyen hallotam hogy a Bge-en a pénzügy katasztrófa.


A Corvinusra pedig sajnos nem fognak felvenni max fizetősre de azt meg inkább mellőzném.


Az lenne a kérdésem,hogy ìgy is jelöljem meg a Bge pénzügy és számviteli szakot vagy inkább gazdálkodás és menedzsmentet jelöljek és majd mesteren a pénzügyet?


Nagyon kétségbe vagyok esve,minden hasznos tanácsot szívesen fogadnék.



dec. 4. 20:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Sok dolog miatt lehet bántani szegény jobb sorst megélt BGE-t, de aki pont a pénzügy képzés miatt bántja, annak simán nem számít a véleménye. A Corvinus cirkejerk-re nem kell adni, ugyan olyan kelet-európai mucsai szar, mint minden más itthon, egyedül a CEU ért valamit, azzal meg tudjuk mit tettek.


A számvitel mindennek az alapja, túlzás nélkül olyan mint a szorzótábla, csak akkor tudsz majd egy vállalatot értékelni, ha érzed két pénzügyi beszámoló között a nüánsznyi különbségeket is.


Gazdmenre semmiképp se menj, főleg, ha lenne gyomrod ilyen fiatalon egy olyan száraz képzéshez, mint a pénzügy és számvitel.


A BGE jó választás lesz alapképzésre, meg fogod tanulni a szakma lapjait, csak ragadd meg a lehetőségeket. Menj erasmusra, lépj be szakkoliba, és dolgozz olyan hamar, amint lehet.

dec. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Aki nem ért a számvitelhez, az nem ért a pénzügyhöz sem. Ha ennyire rettegsz a számviteltől, akkor felejtsd el ezt a szakmát.
dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Rossz forrásokból tájékozódsz. A Corvinuson tanulók/tanítók mindig is túlértékelték magukat, talán kisebb lesz az arcuk így, hogy a NER megszállta őket.

A számvitel elengedhetetlen egy pénzügyesnek, ha nem szereted nézegetni a számokat, akkor tényleg felejtsd el. Nem kell könyvelőként dolgozni, de azért 3,5 évbe nehogy már ne férjen bele egy alap számviteli tudás. Olyan, mintha a tetővel akarnád kezdeni a házépítést.

dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a számvitel is kell még is fogom csinálni.


A kérdésem inkább az hogy Bge-en ugyanúgy adják le pénzügyi oktatást mint mondjuk egy Corvinuson?

dec. 5. 15:08
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyon tanár függő inkább, mint hogy egyetem.


De a könyvek adottak, jobban úgyis egyetem után fogsz beletanulni a dolgokba.

dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
59%

Az, hogy nem ért a számvitelhez, az nem jelenti azt, hogy nem volna megfelelő részére a szakma.


Ha van affinitás és kedve a tanulásához, az már jó alap.

Senki sem úgy születik, hogy "ért a számvitelhez".

dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

:D

A számviteli része nélkül nem fogod tudni csinálni a pénzügyi részét.

:D


A Számviteli rész lenne a jogi / joggyakorlati része, mivel vannak szankciók elég rendesen, de akár börtön is mivel bűncselekmény is elkövethető ilyen téren...


Szerinted ki fog téged komolyanvenni pénzügyi területen onnantól, hogy ezt így kijelented?


:D

dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
bge nel legalabb van lehetoseged top presztizs cegeknel dolgozni. big4 , morgan stanley , citi group stb
dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 balintkovacs válasza:
78%
Bge pénzügy és számvitel szuper választás! Mindkét terület hasznos
dec. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
88%

"top presztizs"


KPMG-nél a lelked is kitapossák, főleg ha már gyakornokként kerülsz oda. :D

Az összes ilyen nagyvállalat-multi újoncként jó döntésnek tűnik, meg elsőre még dopping is egy ilyen környezet, aztán rájössz pár hónap után mikor elvész a folyamatos terhelés, hanem csak öntik rád a melót, hogy mekkora szívás


sokkal jobb, egy kisebb cégnél befutni

KPMG, BDO, Bosch, ezek nagyon lélekölő helyek, ismerek olyat, aki teljesen otthagyta az egész pályát, mert elment a kedve pár év alatt az egésztől.


Kis irodában sokkal nagyobb megbecsülést kapsz, és ha a szakmai vezetőd / mentor a kis létszám miatt, jobban át tudja adni a gyakorlati, elméleti tudását még jobban is jársz.

dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!