Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy az építészszakma...

Igaz, hogy az építészszakma képviselői annyira aljadékok, hogy bármilyen ronda épületet hajlandók felépíteni?

Figyelt kérdés

Létezik olyan építész Magyarországon, akit ha megbíznak egy Kossuth térre építendő felhőkarcoló megtervezésével, akkor ő visszautasítja, mert nem akarja a nevét adni hozzá?


Szerintem sokkal inkább az igaz egy építészre, hogy ha ő lehet az első magyar felhőkarcoló tervezője, akkor minden gátlás nélkül megpróbálja elérni, hogy megvalósuljon.


dec. 6. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem ő tervezi meg megtervezi más. Arról ritkán tehet az építész hogy milyen épületet akar a megrendelő. Csak mert a vendég extrasok hagymát kér a bureszébe attól még össze kell neki raknod a mekibe akkor is ha undorító
dec. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Hàt leàllhatnànak màr ezekkel a betonszr kocka épületekkel meghal az ember ha ràjuk néz...

Kéne vilàgszinten törvény, hogy kötelező a projekt értékének 20%-àt építészeti díszítésre költeni, és művészeti bizottsàggal elfogadtatni, pl beleillik e a környezetbe, és nem okoz e agyhalàlt/depressziót ha valaki rànéz


Építésznek jó rossz lehet ma lenni, semmi szabadsàg csak gyàrtani az uhyan olyan lélektelen kockàkat.

dec. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem aljadékság, minden szakma így működik. Nekem lehet egy szakmai véleményem arról, ha a vevő olyan dolgot szeretne, ami szerintem baromság, de a pénz beszél, és nem sokan vannak azon a szinten, hogy megengedjék maguknak azt, hogy a szakmai önérzetre való tekintettel elküldjék a vevőt.
dec. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ami neked ronda, az a másiknak szép
dec. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1, 3


Egyáltalán nem hasonlítható ez össze más szakmákkal, főleg nem a szakácsokkal, akiknek a munkája senkinek se tesz rosszat, még a vendégnek se, hisz ő kérte. Ellenben más emberek városát önző alapon szétbarmolni gonoszság.

dec. 7. 08:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kihagyod a képeltből, hogy a "szétbarmolásért" az építész a legkevésbé felelős. Neki van egy megrendelője, aki igen nagy százalékban elmondja mit akar. Vannak országos és helyi rendeletek, amik beszabályozzák, hogy mit lehet és mit nem. Innentől kezdve azért én inkább azt tenném felelőssé, aki kénye-kedve szerint módosít rendeleteket (felhőkarcolót biztos nem építhet manapság enélkül senki sehova) és azt, aki aláírta, vagyis elfogadta az építész által készített terveket. Csak a harmadik helyre tenném az építészt, mert igen, neki is lehetne gyomra, de sok esetben ha ő nem csinálja meg, még aznap lesz rá hat másik jelentkező. Senki nem a saját zsebe ellensége.

Mondjuk a Mol székházhoz ilyen formán gratulálnék mindenkinek. Egy igen gigászi falloszt sikerült a város közepére biggyeszteni. Nem tűnt fel tervek alapján senkinek?

dec. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es, akkor pedig jönnének a kidíszített betonkockák ;)

Szerintem amíg "fejlődés", "fejlesztés" stb. jeligére bármit el lehet adni az embereknek, addig ez lesz.

Budapest már elvérzett, a meredező mol falloszt újabbak fogják követni.

Vagy nézz meg egy kisebb város külvárosait.

Társasház társasház hátán, a 90-es évektől napjainkig az összes létező ízléstelenséget (és praktiker akciós katalógust :)) bemutatva.

A földszintes város az "nem fejlett".

Aha, persze. Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem a többségnek Olaszországban, Spanyolországban is tetszenek a több száz vagy ezer éve valtozatlan utcaképek, negyedek, komplett városok. Megkockáztatom, jelentős részünk lakna is ilyen helyen.

Mi meg arra a kevésre se vigyázunk ami van, vagy lehetne, lélektelen betonsivatagot csinálunk mindenből.

dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7# Ez azért nem magyar sajátosság. :)
dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se, pl. Németországban is elég lehangoló tud lenni az utcakép.

Amit minimumként ki lehetne tűzni, hogy legalább a beépítések tömege ne változzon, ami pedig stílusban nem illik oda, az legalább ne vágja tönkre végzetesen az utcaképet, húzódjon meg szerényen.

A kedvenc külföldi városaimban viszont egyértelműen látszik hogy kb. 1970-ig volt "divat" (addig engedték) minden sz*rt a városokba hányni, azóta sokkal visszafogottabb, "alacsonyabb", tájba illőbb az építészet.

Nyílván rájöttek, hogy a turista is akkor jön, ha van autentikus látnivaló.

Úgyhogy nem tudom mit várnak a P*nisz 2-től azaz a Rákosrendezői Dubajtól :))))

dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!