Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik a munkába...

Hogyan működik a munkába járas támogatás?

Figyelt kérdés

Ha autoval járnek mik a teendoim? Azt tudom hogy ki kell toltenem egy papirt hogy nem elonyos tomegkozlekedessel jarnom. Utanna ? Es honnan tudja a munkaltato hogy eppen autoval jarok vagy sem mert eppen szervizben van


Bocsi a hulye kerdesert sose jartam autoval munkaba.



#Munkaba jaras
dec. 6. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Utána havonta is le kell adnod, hogy abban a hónapban hányszor mentél dolgozni (ugye ha szabin vagy, akkor nem jár), ritkábban a jelenléti alapján számolják. A cégtől kell beszerezned a nyomtatványokat, saját szokott lenni. Van ahol komolyan veszik a tömegközlekedéses kikötést és nem fizetnek puszira, van ahol simán. Egyébként nem kell ténylegesen autóval menned, az nem kikötés a jogszabály szövege szerint.
dec. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

tudom hogy ki kell toltenem egy papirt hogy nem elonyos tomegkozlekedessel jarnom.


Dolgoztam egy pár helyen de ilyet sose kellett tölteni. Belépéskor kellett csak arról nyilatkoznom, hogy mivel járok munkába.


Utanna ?


Mostani helyemen a jelenléti szerint nézik és fizetik. De volt olyan is ahol adtak rá nyomtatványt és aszerint fizettek.


Es honnan tudja a munkaltato hogy eppen autoval jarok vagy sem mert eppen szervizben van


Sehonnan. Volt olyan kollégám aki Pestről járt Pest mellé dolgozni, pesti bérletet nem fizette a munkáltató, csak az azon kívüli részt. Kiszámolta, hogy jobban jár ha igy kéri.

dec. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Két munkahelyen dolgozom, kétféleképpen működik.

Mindkét helyen le kellett adni egy kérelmet, amiben ki kellett pipálni, hogy a tömegközlekedés előnytelen, be kellett írni hány km-ről beszélünk és kb. aláírni.

Az egyiken a jelenléti ív alapján, számolják havonta, hogy mennyi az annyi és hozzácsapják a fizuhoz.

A másiknál minden hónap végén le kell adnom egy nyomtatványt, x-elve hogy mely napokon jártam bent (havi 4-5-ször kell csak bemenni), aláírva, fizu után pár nappal utalják.

Egyik helyen sem ellenőrzik, hogy tényleg autóval mentem-e vagy bármi mással, az esetek zömében fillérekről beszélünk. A férjem pl. 3-4 hónapig bicajjal jár minden évben, amit tudnak a munkahelyén, mégis megkapja a bejárási támogatást nyáron is, mert nincs kedvük variálni. 6-7 ezer forintról beszélünk az ő esetében...

dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
ha volt penz kocsira, akkor legyen penz uzemanyagra is....
dec. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!