Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha kaptam egy...

Mit csináljak, ha kaptam egy ajánlatot, de egy másik helyről még nem tudok semmit?

Figyelt kérdés

B-cégtől kaptam ajánlatot, és maga az ajánlat nem olyan rossz, viszont ennél a cégnél unszimpatikusak voltak a csapattagok, és a leendő csapatvezetőm is. Nem éreztem a kémiát egyáltalán.

A-cégtől még nem kaptam ajánlatot, viszont ott mindenki szimpatikus volt, szívesebben dolgoznék ott, és a visszajelzés is pozitív volt az interjú után tőlük. Viszont ha visszautasítom B cég ajánlatát, és esetleg nem kapok ajánlatot A cégtől, akkor nagyon megszopom, mert semmi se lesz.


Esetleg ha írok e-mailt A cégnek, hogy ez a helyzet, és nekem szerdáig vissza kéne jeleznem B helyre? De mi van ha azt írják, hogy nem tudják megoldani, hogy addig visszajelezzenek?



dec. 8. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen emailt nem írnék, mert nem biztos hogy jó ötlet. Keresnek (keresnének) ha akarnak veled dolgozni. Amúgy meg simán azt mondanám B-nek hogy oké, elfogadom, aztán ha kapok A-tól ajánlatot, otthagyom őket.
dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Elfogadod B-t, probaidő alatt bármikor felmondhatsz, ha úgy alakul.
dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Azzal tisztaban vagy, hogy ha elfogadsz egy ajanlatot, akkor az nem azt jelenti, hogy onnantol kezdve kotelezo ott dolgoznod?
dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Kivarnam a hataridot, elfogadnam, aztan ha sokkal jobbat kapsz elfogadod a masikot es lemondod az elsot
dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Mi a kérdés? B cégnél antipatikus volt számodra a vezető is és a csapattagok is. Ezek után biztos nem mennék oda, csak ha az éhhalál fenyeget. Ha meg az A nem jön be, akkor lesz majd egy C cég is :)
dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Ha elfogadom B ajánlatát, és felmondok egyből a próbaidő alatt az nem brutális arcátlanság? Vagy az jobb kicsivel, ha úgy mondok fel, hogy még nem kezdődött meg a próbaidő, de aláirtam már a szerződést?


#5 Igen, tudom, de sajnos ha nincs más akkor jobb mint a semmi. Legalábbis ilyen opciónak tartogatom B-t.

dec. 8. 14:33
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

"az nem brutális arcátlanság?"


Erre van a próbaidő. Azt nem kell tudniuk, hogy te ezt már előre így terveztek, bármi más okból is felmondhatsz (sőt, indokolni sem kell).

Ők is kirúghatnak bármikor ez alatt az idő alatt, te is otthagyhatod őket.

dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

"az nem brutális arcátlanság?"


Az nem brutális arcátlanság amikor egy cégnél a lojális, 30 éve ott dolgozó embertől többet keres egy frissdiplomás pályakezdő? A legtöbb céget ez sem zavarja egyáltalán, csak a profit érdekli őket.


Ugyanez a hozzáállás szükséges a munkavállaló részéről is - nem szimpátia alapján kell mérlegelni, hanem üzleti megfontolásból. Ha jobb ajánlatot kaptál és jogilag semmi akadálya nincs annak, hogy válts akkor hajrá, tedd meg, különben beszopod a jófejségedet.

dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as jól mondja. Ebből nehogy alkalmazottként lelkiismereti kérdést csinálj.
dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!