Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a munkáltató olyan...

Kötelezhet a munkáltató olyan munka végzésére, ami határozottan nem állja meg a helyét a mai világban?

Figyelt kérdés

Egy üzletben dolgozom, már több mint 1 éve. Alapból bolti eladó szerepel a munka leírásomban, de a raktározás, hóvégi adminisztrációs feladatok, árurendelés, takarítás, egyedi termékek készítése gépekkel, ahhoz való alapanyagok rendelése, és ötletelés is a feladatom. Már ezt is kicsit soknak érzem, de még bírható.

Idén év elején a főnök leleltározatott mindent (persze nyitva volt az üzlet végig) azért mert "majd" lesz csipogós rendszer. Persze nem lett belőle semmi, mentünk tovább anélkül.

Aztán most októberben megint előhozakodott az ötlettel, ezért október 18.-án amit tudtunk megszámoltunk, és attól a naptól kezdve papíron írtuk amit eladtunk. A program elkészült, azt tudom hogy hogyan kell felvinni terméket rá, de levenni nem tudom hogy kell és full katyvasz az egész, több kategória is többször szerepel, nem egyértelműek a kategóriák, és olyan árunk is van amit fel se lehet tenni mer kacat már kb ki kéne dobni mert poros vagy nem működik. Október 18 óta minden nap írtam ahogy tudtam, hogy mi ment el, de néha annyian voltak hogy nyilván el-elfelejtettem én is írni, a többi munkatársamról nem is beszélve, náluk konkrétan ki-ki maradt egy egész napi írás. Megérkezett a csipogó is közben, de még nincs beüzemelve mert vonalkód sincs a hárommnegyedén a dolgoknak. Olyan is elhangzott hogy ha valami hiányozni fog az a mi felelősségünk.


A kérdése(i)m a következő(k):

- Kötelezhet-e rá hogy ezt én komolyan vezessem papíron 2023-ban?

- Felelősségre vonhat-e érte? (Semmilyen papírt nem írtunk alá erről)

- Megtagadhatom-e az effajta munkvaégzést ebben az esetben?


Egyébként nincs bajom a főnökkel, öreg már, próbálunk neki jó ötleteket adni, hogy menjen a bolt mert van benne lehetőség, aztán ilyeneket csinál és fogalmam sincs mit kezdjek ezzel.


Köszönöm ha elolvastad és ha tudsz hozzáfűzni valamit.



dec. 11. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Remélem a fizetésed is nyolcszoros, nem csak nyolc dolgozó feladatát látod el. Abban semmi rossz szándék nincs, ha megmondod, hogy specifikus feladat elvégzésére vegyen fel ahhoz értő embert. Nemcsak azért, mert ő meg tudja normálisan csinálni, hanem mert a te kapacitásod is véges.

Ha ezt valaki nem érti meg, mert egyszerűbb és olcsóbb egy balekra rátolni 7-8 munkakört is mert úgyis megcsinálja, akkor csak rajtad múlik, meddig hagyod magad kihasználni.

dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A kérdéseidre a hivatalos válasz "nem", de ezt nyilván te is tudod. Viszont azt is tudod, hogy Magyarországon ez úgy működik, hogy ha a főnöknek nem tetszik, ahogy dolgozol, talál valami indokot, amivel kirúghat. Sajnos ez így működik. Ahogy az első is írja, neked kell mérlegelned, hogy olyan helyzetben vagy-e, hogy a megélhetésed múlik ezen az álláson, vagy van lehetősége inkább olyan helyet keresni, ahol megbecsülik a munkádat és a határaidat.
dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

- Kötelezhet-e rá hogy ezt én komolyan vezessem papíron 2023-ban? - Természetesen igen, kötelezhet


- Felelősségre vonhat-e érte? (Semmilyen papírt nem írtunk alá erről) - Felelősségre vonhat, de ha arra gondolsz, hogy pl.: hó végén levonhatja-e tőled a hiányt akkor arra nem a válasz


- Megtagadhatom-e az effajta munkvaégzést ebben az esetben? - Igen, de ő meg figyelmeztethet és kirúghat ha nem végzed a munkád

dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Kereshet helyetted olyat akinek ez nem gond. Nekem inkább az a fura, hogy a mai világban valami még papir alapon megy
dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as jól leírta.
dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Amit felsoroltál az mind része az eladó munkakörnek amúgy szal ezen hiába pörögsz ha nem tetszik keres másik munkahelyet.
dec. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!