Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan reagálnátok? Elkérnétek...

Hogyan reagálnátok? Elkérnétek az útiköltség árát?

Figyelt kérdés
A családdal szeretnénk elköltözni egy másik régióba. A feleségem kapott 1 remek munkalehetőséget, így én is elkezdtem munkát keresni. Úgy néz ki hogy lett is 1. 230 km-re költözünk a jelenlegi lakhelyüntől így mondhatni,hogy az ország másik végébe. Emailban és telefonos is jeleztem nekik,hogy messze lakok kérem legkésőbb PÉNTEK DÉLIG jelezzenek ha nem alkalmas az időpont a holnapi interjúra. Természetesen elutaztam, itt vagyok a szállodai szobában és most este 8-kor jött az email hogy mégse jó a holnapi nap nekik. Hogyan reagálnátok? Útiköltséget visszakérnétek? Nem tartom magam kapzsi embernek. De a fölösleges pénzszórást utálom. Nekem ez a kis út 40 ezrembe fájt. Akkor vettem volna a gyermekemnek játékot, elmentünk volna a családdal vacsorázni stb. Nem tudom milyen válasz emailt írjak. Nagyon bosszant ez az egész.

dec. 15. 21:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
Engedd el, ez a hajó elment.
dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
12%

Írd meg hogy köszönöd hogy miattuk kidobtal ennyit az ablakon, stb

De ne kérd nyíltan, hátha felajánlják, bár nem hiszem

dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy fogják felajánlani. Sőt, még az interjút is elfelejtheti, ha reklamál.


Kérdező, hiába kéred az utiköltséget, maximum kiröhögnek, de kifzetni nem fogják az 1000%.

dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ebben az országban felesleges kérni, nem fognak fizetni. El kell engedni a. dolgot. Külföldön volt, hogy az állásinterjúra még a szállodát is szó nélkül fizették nekem.
dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
27%
Azt tudnod kell, hogy ez az egész az interjú része. Arra kíváncsiak, hogy hogyan reagálsz egy ilyen helyzetre.
dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
Persze, nem hiszem hogy valami felsővezetői pozi...
dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%

Hivatalos szerződést aláírták amelyben vállalják az útiköltséged megtérítését amennyiben visszamondják az interjút?


Ha nem akkor milyen jogalapon tartasz igényt ennek a megtérítésére? Plusz milyen alapon szabsz te bárkinek feltételeket azzal kapcsolatban hogy mi a végső határidő ameddig jelezzék a lemondást?

dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
36%
Eleve csak full remot jobra adnam be a jelentkezest, interju ennek megfeleloen szinten online. Amugy meg eleg kamuszagu a kerdes, nem tudom melyik orszagrol van szo, de ez, hogy anyu talal hirtelen mondjuk Luleatol 1.230 km-re munkat, ami nem full remot es azonnal repulore ul a pereputty, mindent hatrahagyva irany Goteborg, holnaptol ott lakunk, nekem ez erosen santit...
dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem te voltál a balek, hogy elindultál és ennyi pénzt kiadtál, amikor nem volt biztos az időpont.

Egyébként kérheted az árát, de körberöhögnek. Mégis milyen alapon kérnél bármit?

Én meg úgy jártam, és nem egyszer, hogy bementem az állásinterjúra, és ott olvasták el először az önéletrajzomat. Igaz, ilyen messze azért nem utaznék.

Annyi volt az interjú, hogy megkérdezte a nő, hogy ja, maga még nem dolgozott ilyen munkakörben? Akkor köszönjük szépen. Volt így 5 perces állásinterjúm, ott álltam és azon tűnődtem, hogy mit vágjak hozzá a csajhoz. Akkor bennem is erős volt a késztetés, hogy közlöm vele, hogy oké, vidékről jöttem ide, ez most 10.000 ft-omba került, és kérem az árát. Ha már idecincál, annyi lett volna a minimum, hogy előtte elolvassa az önéletrajzom. Nem tettem meg, bár lehet, hogy kellett volna. Nyilván nem kapom meg a pénzt, de talán máskor tanul belőle az a p.icsa.

dec. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%

"Hogyan reagálnátok? "


Ezen okulva nem indulnék neki a bizonytalanra máskor. Mondjuk alapból sem utaznék ilyen messzire kizárólag állásinterjú miatt. A békát kénytelen lennék benyelni anyagilag.

dec. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!