Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-ben való elhelyezkedés...

IT-ben való elhelyezkedés nehézségei!?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok májusban végeztem Rendszerüzemeltetőként 5-ös érdemjeggyel. Azóta folyamatosan küldözgetem az önéletrajzom viszont eddig nagyon kevésszer hívtak be, talán háromszor, igaz ebben a megyében nagyon kevés ilyen állás van sőt van hogy nulla. Hétfőn voltam bent egy interjún 1-2 hét után fognak vissza hívni, hogy sikerült-e vagy sem, de én nem látok nagyon sok esélyt, hogy felvegyenek. Azt veszem észre hogy pályakezdőként nem sok esélyem van elhelyezkedni ismerettség nélkül. Budapesten nagyon sok a lehetőség, de napi 200km felutazás az nem igazán menne és még lakni sem tudnék sehol. Emellett van még egy multimédia és webfejlesztő bizim is + érettségi, szeretnék már dolgozni nincs bajom a fizikai munkával sem, de ha már erre alapoztam magam nem szeretnék egy gyárban vagy ilyesmi helyen megrohadni. Nektek hogyan sikerült elhelyezkedni és mennyi idő alatt?

dec. 22. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Hát IT állást alapból olyan helyen keress ahol vannak IT cégek. Azok pedig bizony nem a világ végén balra lesznek.


Plusz a gyakorlat fontos lett volna. Gyakornoki tapasztalat nélkül jóval megnehezíted az esélyeidet. A legjobb igazából az ha onnan csúszol át teljes állásba és később tudsz már váltani.

dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Vidéken eddig sem volt sok lehetőség, most meg diplomával sem egyszerű munkát találni Budapesten. Érdemjegyet nem nézi senki, szakmai tapasztalat és referenciák számítanak valamit.


Ha kölcséghatékonyan akarsz lakni BP-n, akkor bérelj lakást haverral, Kb. 100k/hó/fő a költsége. Ezt nem olyan nehéz kigazdálkodni, akár egy alacsonyabb br. 500K-s fizetésből is simán megvan.

dec. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1/2 . Jó lett volna igen a gyakornoki tapasztalat, de valamiért minket nem helyeztek ki céghez így nehéz bármi féle ilyet utólag csinálni, annyival lettünk letudva, hogy az iskolában "gyakornokoskodunk" ami persze közelsem olyan mint egy cégnél. Nyílván megtanultuk a dolgokat, de fontos lett volna ha céghez raknak mivel vagy megtartottak volna vagy küldtek volna másik helyre. :/
dec. 22. 14:30
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogod tudni megúszni, hogy Budapestre költözz, juniorként nem tud válogatni az ember.
dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2/2. Elhiszem, itt még a "legallja" munka is olyan, hogy vagy felvesznek vagy sem. Egyik városból a másikba jártam be dolgozni, de azért nem kelek fel, hogy amit keresek azt beletankoljam a kocsiba + 1x elmenjek étteremben belőle. Ennek ellenére sokan azt mondják, hogy van munka csak nem akarnak dolgozni... A másik részre válaszolva, hogy Bp-n nincsenek ismerőseim tehát az így nem menne hogy felesbe. Egyelőre még nem tudom merre tovább.
dec. 22. 14:43
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! : )
dec. 22. 14:48
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Angolul beszélsz?
dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7/7. Nem nagyon kellett megszólalnom angolul még nem is annyira az erősségem a beszélés :D , de írásban egy B2-es szinten szerintem vagyok.
dec. 22. 15:11
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
gyakornoknak kell menni, aztán majd lesz főállásod. A gyermekem már egyetem alatt letudta a gyakornokoskodást. Már millió felett keres 25 évesen.
dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

"Nektek hogyan sikerült elhelyezkedni és mennyi idő alatt?"


Mérnökinfó diplomával, felsőfokú angol nyelvvizsgával 2 hét alatt elhelyezkedtem idén januárban br 870k + évi 650k cafeteria és 13. havi fizu bpi székhelyű multinál, elvileg hybrid munkavégzéssel de akkor járok be amikor akarok. Eleinte havi 1x jártam, de augusztus óta nem voltam a székházban (senki nem firtatta hogy miért nem megyek be). Fizuemelés a próbaidőszak lejárta után volt 10% így 957k lett a fizum ill januártól további +15% emelés így jövőre már br 1.1M ami SZJA kedvezménnyel nettó 806k + cafeteria.


"Budapesten nagyon sok a lehetőség, de napi 200km felutazás az nem igazán menne és még lakni sem tudnék"


Minek kellene ott lakni vagy napi 200km-t utazni? Az nagyon alja cég ahol nem biztosított a távmunka lehetősége... A hybrid munkavégzést hirdető cégek többségénél, ahol heti 1-2 nap bejárás az elvárt, ugyanúgy meg kell próbálni lealkudni a bejárást akárcsak a bért.

dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!