Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet valami problémám abból,...

Lehet valami problémám abból, ha munkahelyváltás közben egy hétig munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen a kevesebb fizetésén és a nyugdíjhoz (LOL) kellő időn kívül.


Sajnos csak így tudnám megoldani.


dec. 22. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem, TB fizetve van vagy 1 hónapig. Emlékeim szerint munkanélkülit is igényelhetsz rá ha akarsz.
dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Semmi gondod nem lesz belőle.

Nálam is volt ilyen, csak nem 1 hétig, hanem 1 hónapig voltam így.


Elmentem nyaralni egyet.

dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan miért lenne problémád? A TB-d passzívan él utána 45 napig, de utána meg max fizetned kellene a havi ~9-10ezer Ft. egészségügyi szolgáltatási járulékot, de arról kapsz értesítőt. Ez már nem az a rendszer, ahol közveszélyes munkakerülőként megbüntetnek. Ha akarok és van rá elég pénzed, akár életed végéig is munkanélküli maradhatsz.
dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem kötelező dolgozni.
dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

"A TB-d passzívan él utána 45 napig"


Pontosítok:

1./ Annyi ideig nem kell magad után egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni (passzív időszak), ahány napig a megszűnt munkaviszonyod fennállt. Ha ez 3 nap volt, akkor 3 napig van passzív időszakod, nem pedig 45 napig. A 45 nap egy maximum időszak, nem pedig fixen mindenkinek annyi.


Ha legalább 45 napig fennnállt a megszűnt munkaviszonyod, akkor valóban 45 napig nincs fizetnivalód. De ha kevesebb ideig állt fenn, mint 45 nap, akkor életbe lép az 1./ pont.


Más kötelezettség nem jöhet szóba munkahelyváltás között.

dec. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Én ilyan esetekben is felvennem a munka nélküli segélyt. Ha találsz munkát akkor kerheted, hogy a fennmarado összeg 80 százalékát fizessek ki neked egy összegben. Én mindig kikertem ezt, ha összegyűlt annyi időm, hogy pár hónapra elég pénzt kapjak. Attól függetlenül, hogy munkahelyet mindig találtam viszonylag könnyen. Jól jött az a plusz pár száz ezer Ft. Minek benthagyni ha úgyis újra termelődik? Persze én így gondolkozom de mindenki más...
dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
1: igen én is ezt írtam feljebb. Sőt ha mondjuk jogosult 3 hónapra 3 x 120 ezer Ft munkanelkulire ami 360 ezer Ft, és talal munkát egy héten belül akkor is lehetséges, hogy a fennmarado összeget kikérje egybe, ilyenkor 80 százalékát kifizetik .
dec. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!