Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állami területeken (külföld...

Az állami területeken (külföldön is) miért olyan magasak az elvárások, de közben a bérek alacsonyak?

Figyelt kérdés

Az előbb láttam a professionon egy állást az egyik minisztériumban.A bérsáv nyilvános volt.(BR 650-750)

Nem tipikus közszférás bér ez, de azért nem is teljesen piaci.Persze,hogyha valami lightos, papíron 8 óra, de a valóságban napi 2-3 óra alatt kész vagy, a nap többi részében nézegetsz emag katalógust,vagy youtube videókat, akkor úgy nettó 500-ért nem rossz.


A külföldieknél is érdekes.

Én azt látom,hogy az amerikai nagykövetség állandóan embereket keres.Pedig ez nem valami vállalat,hogy állandóan bővül, pusztán nem versenyképesek a bérek, amiket kínálnak, legalábbis Budapesten nem ezért fluktuáció van.

Ez elvárások meg baromi magasak, sok év tapasztalat, túlóra vállalása...stb



A kettő valahogy nem fér össze, magas elvárás meg alacsony bér.


dec. 25. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha találnak embert így is, akkor miért ne?

Kereslet-kínálat...

Ha nem lesz jelentkező, akkor úgyis finomitanak a játékszabályokon.

A munkaadó, nem jótékonyságiszervezet.

dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva tapasztaltam, van egy ismerősünk aki földméréssel foglalkozott és kb. egész nap terepen volt, sokszor szombaton is, aztán megunta és elment az államhoz dolgozni. Kevesebb pénzért de még mindig jobb neki ott, irodai munka és 3-kor már megy haza, mint a régi helyén ahol bármikor hívhatták és kellett is keményen dolgozni.
dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem magasak az elvárások a te tudásod kicsi.
dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
2: földmerő mérnök hm. Ezért kell minden epìtőiparhoz és agráriumhoz kapcsolódó mérnök szakot jó messzire elkerulni. Gondolok itt a fentebben kívül az epito, epitesz , agrár meg hasonló mérnök szakokra is.
dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy hivatalban dolgozom, bár nem minisztérium, csak hasonló, itt 300-400 nettó körül kapnak a diplomás emberek és napi 9 óra meló, nincs láblógatás. Jutalom évvégén semmi sem volt, cafeteria a minimális, egyéb juttatás nincs. A hivatal 1000 fős, tele van, nincs is szabad státus. Amíg mi dolgozunk ennyiért, addig ennyit is adnak.
dec. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
5: hát 350et pedig mar egy segedmunkas is hazavisz ha nem többet.
dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én IT területen dolgoztam állami részen. Kevesebb, mint egy évet bírtam. Folyamatos túlóra, készenlét, egymás hibáztatása. Nekem úgy tűnt, hogy főleg idősebbek vannak a csapatban (pl. az átlagéletkor 40 vagy fölötte volt az IT csapatban és mondták, hogy ez egy ilyen fiatalos csapat), akik nem tudnak angolul/nincs normális végzettségük/nem értenek ahhoz, amit csinálnak.
dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!