Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik képzést érdemes elvégez...

Melyik képzést érdemes elvégezni az idősgondozó képzést vagy pedig a házi betegápolás és gondozás tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Mind a két képzés az "új OKJ" (tudom, már átalakult a képzés és nincs OKJ), szóval mind a két képzés felnőttképzés keretein belül van, kb. 2 hónapos, tanúsítványt lehet szerezni a tanfolyam elvégzést követően, majd szakmai bizonyítványt, amely már munkakör betöltésére jogosít fel, ha jól tudom.


OKJ-s Gyógyped. asszisztensi képzést már elvégeztem 5 éve, de még nem dolgoztam benne, csak önkéntesként, szeretném kiegészíteni a fent nevezett képzések valamelyikével. Idősek gondozásban, vagy ha van olyan intézmény, amely autista gyermekek fejlesztésével és gondozásával is foglalkozik, ilyenben is gondolkozom.


Szerintetek melyiket érdemes inkább elvégezni?


Mennyire elfogadottak ezek a képzések a munkáltatók által, el lehet velük helyezkedni?



dec. 28. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A mai szociális helyzetben?

Ha már ennyire önsanyargató vagy, akkor szerintem csináld meg mindkettőt 2 hónap, tananyagban biztos lesz egy csomó átfedés.

dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A házi gondozásra szerintem nagy igény van privátban is.
dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

"Szerintetek melyiket érdemes inkább elvégezni?"


Teljesen egyéni preferencia, egyikben sem várható különösen magas anyagi megbecsülés, sem kimagasló karrierút... azt pedig csak te tudod eldönteni, hogy az idősgondozás vagy a betegápolás érdekel jobban.

dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bocsánat, azon nem gondolkoztam, hogy az idősgondozás és a betegápolás között is különbségek vannak. Meg tudnád írni légyszi, hogy milyen főbb különbségek vannak közöttük?
dec. 28. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne egészségügyhöz gyomrom meg idegrendszerem, akkor mindenképp a házi ápolásban próbálkoznék.

Nemrég saját bőrünkön tapasztaltuk 2x is, mennyire nagy szükség van rájuk. És biztosan nem mi vagyunk az egyetlenek.

febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!