Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi tévő legyek ha úgy érzem...

Mi tévő legyek ha úgy érzem kezdőként szinte semmit nem fejlődök, viszont a fizetés és a munkakörülmények jók?

Sziasztok! Idén nyáron kezdtem el dolgozni (fél éve) egy multiban mérnökinformatikus BSc végzettséggel és középfokú nyelvvizsgával IT Security területen, ami az álmom volt.

A problémám viszont azzal van, hogy úgy érzem a szintemtől jóval egyszerűbb feladatot csinálok: mindössze egy grafikus felületen "menedzselem" a vállalathoz ki és belépő dolgozók jogosultságait, azaz kb titkárnő szintű feladatokat csibálok, hogy végigkattintom egy felületen, hogy melyik csoporthoz adom hozzá az illetőt vagy épp vonom vissza a jogosultságát.

Tehát szakmailag szinte az égvilágon semmi kihívás nincs abban amit csinálok, nem kell programozni, nem automatizálok semmit, nem használom az angol nyelvet társalgás szinten stb... Nagyjából napi 1-2 óra tényleges munkát végzek (beleértve a meetingeket) az idöm többi része üresjárat. Viszont a munka kényelmes, teljes home officeból végzem vidékről (így albérletet sem kell fizetnem) a bérem pedig bruttó 870 000 (SZJA kedvezményre jogosult vagyok így nettó 653 000 forintra jön ki) + 40 000 forint cafeteria. Nagyon a jövőmet illetően sem látom, hogy hatalmas kihívások fogadnának a jelenlegi pozícióban viszont nekem az az életcélom, hogy etikus hacker vagy incidenskezelő kiberbiztonsági mérnök legyek (épp ezért is jöttem security területre dolgozni, csak nem erre számítottam).

Ti mit tennétek a helyemben, keresnétek másik helyet minél előbb és akár rosszabb fizetésért is elhelyezkednétek a szakmai fejlődés végett? Esetleg maradjak addig ameddig nincs annyi szakmai tapasztalatom, hogy biztosan megkapnám azt a bért amit jelenleg máshol is vagy magasabb bért? Esetleg a munka mellett képezzem magamat önszorgalomból, gyakoroljam az etikus hackerkedéshez szükséges technikai dolgokat (linux, python, hálózat stb...)? Esetleg végezzek egy szakirányú mesterképzést? Ha jól láttam az OE-n indul kiberbiztonsági MSc.

Ti hogyan cselekednétek a helyemben? Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

dec. 28. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Legalább egy éved azért legyen meg, hogy lássák van tapasztalatod, aztán lehet érdemes lenne pályázgatnod pár helyen, ahol ilyen munkakörbe keresnek.

Pl az állami cégek keresnek "gyakran" kiberbiztonsági területre, a nemzetbiztonság pedig etikus hackereket is szokott keresni.

Fejleszd magad közben, mindig ezt szokták javasolni, szóval vedd rá magad, hogy napi egy órában foglalkozz azzal, milyen friss eszközök, technológiák, AI-k vannak a kiberbiztonságra.

Nekem nagyon tetszik a munkaköröd :D

dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Fejlődj magadtól.
dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
6%
Menj az Aldiba kasszásnak, ott van munka boven
dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Hiába a legalább egy év, ha a jelenleg végzett munka által szerzett tapasztalat máshova nem lesz elég. Ami pedig legkésőbb az állásinterjún ki fog derülni. Én a kérdező helyében a jelenlegi munkahelyemen a felettesemmel beszélnék a témáról, hogy ez nekem kevés, úgy érzem, többre vagyok képes, stb. Először ezt az utat próbálnám. Szerintem még jól is venné ki magát. És remélem, a munkahely nem olyan, hogy erre azt válaszolná: "Erre vettünk fel, ezt kell csinálnod. Ha nem tetszik, mehetsz.".
dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Multinál, ha már ott vagy minimum 2 éve és nincs semmi előrelépés, akkor lépni kell. Ez igaz akkor is ha magasabb beosztásban vagy már.

Kivéve persze ha totálisan elégedett vagy a hellyel, de az ritka.

dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Lilluci27 ***** válasza:
44%
Szerintem is várj még, fél év nem sok idő
dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Hasonló cipőben jarok én is.

Én nem mondtam fel, mellette elkezdtem képezni magam és kis munkákat csinálni, amiket beleírhatok a CV-be. :)

dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Ezt csinalod diplomaval? Ezt meg egy 8 altalanost vegzett c is meg tudna csinalni
dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

#8, elárulom, hogy én se csinálok többet.

A legtöbb diplomás, akit ismerek ilyesmit csinál (vagy IT-s).

dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Helyedben várnék és szólnék főnöknek, hogy adhat még feladatot.

Első munkahelyen érdemes 1-2 évet eltölteni.

CV ben is jól mutat és kezdetben sehol sem fognak nehéz feladatot pályakezdőre bízni.

Kezdésnek a nettó 650 nem olyan rossz.

dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2