Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizikai munka minimálbérért?

Fizikai munka minimálbérért?

Figyelt kérdés
Ez az első munkahelyem, apám intézte, ő is itt dolgozik, csak más részlegen. Italokat szállítok ki különböző üzletekbe és vendéglátóhelyekre egy 3.5 tonnás furgonnal. A meló nem csak annyiból all, hogy naphosszat kocsikázok, mert egyedül én pakolom fel és le is az autót. Rendszerint napi 3 fuvarom van, és 800 kg körül alakul egy-egy rakomány. Ez azt jelenti, hogy naponta 2,4 tonnát pakolok kézzel. Vannak nehezen megközelíthető üzletek is, ahová 50 méterre kell bevinni gyalog kettesével a teli sörösládákat. Ráadásul kapkodni kell egész nap, így sem férek bele a napi 8 órába, mert napi 10 órákat dolgozom. Mindezt rongyos minimálbérért! Már az első nap végén fel akartam mondani, de apám azzal basztat, hogy "ilyen a munka" és ő is ezt csinálta évekig és mindenhol ennyit fizetnek érte. Az az érzésem, hogy szándékosan szivat, és meg akar leckéztetni amiért nem mentem egyetemre.

dec. 30. 07:13
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy inkább elmegyek ételfutárnak, ők is ugyanezt csinálják, csak nem sörösrekeszeket cipelnek, hanem pár doboz pizzát, rááadásul talán borravalóra is van kilátás egy-egy helyen. Apám erre azt mondta, hogy az sem lenne könnyebb, ráadásul mégkevesebb lenne a fizu. Na de hogy lehet a jelenleginél kevesebb?? Lehet a minimálbérnél mégkevesebbet keresni??
dec. 30. 07:27
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz apáddal.

Járd a saját utad

dec. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha első munkahely akkor pár hónapot lehet célszerű lehuzni hogy vmi pénzed legyen. Amugy igazad van, mimimalbernel van joval feljebb is. Habár jó lenne tudni , hogy merrefelé laksz. Mert mondjuk az alfold kozepen kevesebb a válogatás mint Budapesten mondjuk.
dec. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
Egyebkent nálunk a segedmunkasok 8 órára 350 netto korul kapnak, épìtőipar. Bejelentve , semmi trukozessel. Persze melózni azt kell.
dec. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

8:29 melyik cég ez?


Mert én ezekről a 350e-s segéd fozukról csak a mesékböl hallok, de a valósàgban még nem találtam egy ilyen helyet sem.

dec. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Miért kettesével hordod, miért nem molnárkocsival?

Egy rakat kajásdoboz könnyebb mint a megpakolt sörösláda és nagyobb városban jobban lehet keresni futárként.

dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szabolcs, szóval elég ótvar hely, és valóban nincs túl sok lehetőség. De azt akkor sem hiszem, hogy ételfutárnak nehezebb dolga legyen, és kevesebbet keressen.
dec. 30. 08:37
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

egy áruszállító, sofőr, fuvarozó állás az pont ilyen, mindenhol a sofőr pakol...


mondjuk egy molnárkocsi tényleg lehetne, de a meló az pont ilyen mindenhol, mint amit leírtál, ezzel újat nem mondtál


annyi, hogy nem minimálbért szoktak erre fizetni, sofőrként mondjuk 300 nettótól felfelé mondjuk egy pont ilyen munkakörre

dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Wolt futarkent alvallalkozo vagy, szoval lehet joval levesebbet is keresni a minimalbernel.
dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ételfutárként meg egész nap tekerheted a biciklit, vagy télen vagyhatsz meg a robogón. Az jobb? Autóval nem biztos hogy annyira megérné.

Vetess egy kézikocsit (molnárkocsi) a főnökkel. Egyébként meg 18-20 évesen legalább van valami munkád, tanulj egy szakmát mellette, estin.

dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!