Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmeló egyetem mellett?

Diákmeló egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Diákmunkán gondolkozom következő félévre 3 hónapra (legalább, ill. ebben a beosztásban csak úgy, vizsgaidőszakban már máshogy is bevállalnám, vizsgáktól függően). Az órarend az én szakomon nem éppen a legjobb, szóval Mekiben McDrive-ban gondolkozom éjszakás beosztásra este 8-tól reggel 6-ig heti 3-4 nap (alvást napközben megoldom maximum előadáson, ill. két óra között). Ezekről vélemények, aki dolgozott ott? Jelentkezés hogy megy? Előre mit kell megvenni és mennyiben lesz (munkaruha, ilyenek)? Éjszakára is mehetek diákmelósként? Ezt a 8-6-ig megengednék szerintetek? A havi árvasági ellátásba nem kavar be ez a jövedelem, igaz? Vagy milyen melót ajánlotok még? Előre is köszönöm a válaszokat.



dec. 30. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Milyen egyetemi szakon tanulsz? Ha piacképes diplomád lesz, sokkal kifizetődőbb hosszabb távon, ha a későbbi szakmádhoz releváns tapasztalatot nyújtó diákmunkát végzel.
dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Még egyszer nem csinálnám.

Volt, hogy vizsga alatt is elaludtam.

dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
54%

Próbáld ki, aztán meglátod, igazából nem tudjuk, hogy mennyire vagy rászorulva a munkára. Hasonló időbeosztással én gyárakban, nyomdákban és mosodákban voltam heti 2-3 éjszaka. Nagyon kihat az egészségre, a teljesítményre. Van az a helyzet, amikor igen, muszáj, nekem is az volt de ha neked van lehetőséged másra, akkor mindenképpen hagyd abba ha már soknak érzed. Inkább szünetekben, vizsgaidőszakban és nyáron nyomd meg, a pénzt pedig be tudod osztani hogy év közben ne kelljen annyit dolgozni. A kialvatlanság ugyanis szívás.

Ami a többit illeti, munkaruhát ha kell, adni szoktak, jelentkezés általában diákszövetkezeten keresztül van, az árvasági és egyéb juttatásokba nem kavar be.

dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
dec. 31. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:

"A havi árvasági ellátásba nem kavar be ez a jövedelem, igaz?"


Nem. Én is kaptam diák meló mellett, de a pontos szabályokatnem ismerem.


"Vagy milyen melót ajánlotok még?"


Mindenképpen előnyben részesíteném a szakirányodban lévő diákmunkákat. Már az is jó ha egy olyan cégnél dolgozol, ami foglalkozik azzal, amivel később el akarsz helyezkedni, de mondjuk ott valami egyszerű adminisztratív, a szakirányodhoz nem illő diákpozíció van csak.


Szimplán, mert ezek további lehetőségeket nyitnak. Lehet nem is az adott cégen belül, de legalább jól nézki az önéletrajzodba és simán tudsz olyan dolgokat mondani, hogy "Annak ellenére, hogy csak adminisztratív feladatokat végeztem, ráláttam az X, Y folyamatokra és olykor lehetőségem volt K dologba csatlakozni."


Viszont ha a mekibe mész dolgozni, akkor az 100%, hogy semmi előnyt nem jelent majd az önéletrajzodban, hacsak nem a vendéglátásban akarsz dolgozni.


A mekibe meg mindig fogsz találni munkát, így érdemes picit várni és megcélozni olyan munkákat, amik segítenek majd a jövőben az előrejutásban. Különben ezt az időszakot elkönyveled haszontalannak a szakmai karriered szempontjából.

jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Közben egy szakirányú lehetőségről tudomást szereztem.
jan. 2. 15:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!