Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugatra miért mennek sokan...

Nyugatra miért mennek sokan kétkezi, olcsó, lebecsült munkákat végezni(mosogatni úgy, hogy még félretenni is akarnak), ha a fizetés nagyrésze úgyis elmegy kajára, szállásra, közlekedésre?

Figyelt kérdés

#étel #divat #munka #pénz #Németország #Félretenni a pénzt
jan. 4. 17:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%

Mert komolyan hisznek abban, hogy bár itthon full sikertelenek, ott majd hirtelen sikeressé fognak válni.


Aztán idővel felébrednek…

jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%

Mert nem megy el. Egy napot dolgozol a szobadert (100 font), 1 napot a kajadert (70 font), a maradek 3 napi ber a tied.

Amugy itt nem csak mosogatni lehet. Egy baratom grafikus, en egy malomban vagyok molnar, rengetegen vallalkoznak, vagyis kedves kerdezo, ne doljel be a sztereotipiaknak. Nincs kolbaszbol a kerites, de aki normalis (nem issza el, szivja el vagy jatssza el a penzet), az tud haladni, van perspektiva. Fel kell kerekedni es kijonni csinalni, nem otthon osztani az eszt arrol, amirol nem is tudsz semmit.

jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom. Így van ez valóban?
jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
64%
El ne hidd, egy fotelhuszar okoskodasat olvashattuk a kerdesben.
jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

Ha még nem dolgoztál ilyen munkakörbe nem kell lebecsülni.

Ausztriában szezon munkán de éves vendéglátós munkához általában adják a szállást és étkezést ingyen.Így csak rajtuk múlik de akár 95%,-a is megmarad a fizetésnek.

Ha plusz még kapnak borravalót is akkor az egész.

jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%

Aki mosogatni megy ki Londonba vagy Münchenben az itthon sem akadémikus - vélhetően hasonló munkákat tudna végezni.

Csak itthon egy mosogató bérnek nem nagy része megy el kajára és albérletre, hanem már az albérlet sem jön ki belőle, kajára megy egyáltalán nem marad... Na ezért.

jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
30%
Hatos, itthon ritka esetben kell albérlet, hisz előtte is lakott valahol.
jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van több ilyen ismerősöm aki mosogat, takarít, targoncázik. Kifizeti az albérletét, a rezsit és a kaját és annyit félre tud még rakni mint amiről az itthoni fizetéséből nem is álmodhatna.
jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
#5— nem én becsülöm le, hanem az ottaniak
jan. 4. 18:32
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

Kerdezo, akkor irok konkret szamokat. Anglia, kozepes varos, technikus vagyok egy malomban, evi berem 38.711 font, ez annyit jelent, hogy havi 2250 fontot kapok netto. Egy szoba itt heti 90 font (fullos, nettel egyutt), a serteshus kiloja 4.99 font most, vagyis heti 20 kilo rantott hust ehetsz meg 100 fontbol. Kozlekedesre alig koltok, mert van annyi eszem, hogy kozel lakok a munkahelyemhez, 10 perc seta. Tisztan megmarad havi 1450 fontom ugy, hogy nem tuloraztam, mert ha lenyomok par napot, azt masfelszeres beren fizetik.

Lehet fotelhuszarkodni meg aljamunkazni tovabb.

jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!