Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most kaptam meg a decemberi...

Most kaptam meg a decemberi fizetést: nem érvénysült a garantált bérminimum?

Figyelt kérdés

Most nem január 1-től, hanem december 1-től nőtt a minimálbér/garantált bérminimum.


Tavaly kicsivel bruttó 300 ezer alatt volt a garantál bérminimum, de nekem a szerződésem bruttó 315 ezer forintról szólt. Tavaly év végén szerződésmódosítással bruttó 365 ezerre emelték meg a béremet január 1-jétől (!).

Ugyanakkor a garantál bérminimum bruttó összege ennyi lett: 326 ezer.


A bruttó maradék összeget nem kellett volna még hozzácsapniuk már decemberben legalább? Hiszen ha garantál bérminimummal vagyok bejelentve jogilag nem tudnak kevesebbet adni, nem így van?


Vagy rosszul gondolom? "Elnézhette" a cég?



jan. 5. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A válasz 10 másodpercnél kezdődik:

[link]

jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szeretem és értékel a poént, de azért hiába az internet sötét bugyrában vagyunk, nem kellene mindent ezzel elintézni.


Nem, nem fogok belehalni, ha nem kapom meg a különbözetet, de mivel én is pénzből élek, ezért ha lehet, akkor nyilván felhozom ezt nekik. Aki képben van ezzel, annak válaszát várom, hiszen lehet nincsen igazom, és rosszul tudom.

jan. 5. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig az első és legfontosabb tényleg az, hogy a bérszámfejtést megkérdezed, lehet, hogy van indokuk, lehet, hogy simán tévedés történt, esetleg már tudnak is róla, majd korrigálják, lehet bármi a háttérben.



Másrészt, biztos vagy benne, hogy rád vonatkozik a garantált bérminimum? Mármint nem csak úgy, hogy te azt gondolod, hogy igen, hanem a munkaszerződésed tartalmazza, hogy milyen szakképzettséghez van kötve a pozíció, és emiatt beleesel a körbe. Mert az, hogy szóban azt mondták neked, hogy csak akkor vesznek fel, ha X végzettésged van, papíron meg sima betanított munkás vagy, akkor bizony rád csak a minimálbér vonatkozik.

jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, egy kérdésben tényleg nincsen semmi. Rákérdeztem a pénzügyeseknél és tényleg elrontották, korrigálják és új bérlapot küldenek majd. :)


Amúgy érdekes helyzet, van egy újabb kollégám, 1 éve jött, neki is annyi a bruttó fizetése, mint nekem, viszont neki ez van a munkaszerződésében:


'Ezen munkakör betöltéséhez a Munkáltató alapfokú végzettség meglétét követeli meg.'


Szóval ebből kifolyólag neki nem is kötelező érvényű ez a decemberi emelés, hiszen eltérhetnek ettől, hiszen a bruttó 315 ezer így is több, mint a sima mostani minimálbér (nem garantált bérminimum)? Nekem szakképesítés szerepel a munkaszerződésemben, gondolom ezért jogos akkor a kérésem.


Csak fura, hogy egy pozíció és egy fizetés, de nem ugyanaz a szerződés "sablon". Mert akkor így nekem jár 1 hónapra csak ez, neki meg visszalökhetik gondolom ezt a dolgot, erre hivatkozva, jól értem?


Nem dolgozik még a kollégám, csak Messengeren beszélek vele, mert kapott értesítést az utalásról, majd hétfőn rákérdez, ha megállná a helyét.

jan. 5. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!