Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres átlagosan egy...

Mennyit keres átlagosan egy irodista Budapesten?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgoztam viszont sajnos egy betegség miatt nem végezhetek többé fizikai munkát. Szellemi munka végzéséhez viszont nincs elegendő nyelvtudásom, ezért úgy döntöttem, hogy Budapestre költözök és ott próbálok meg valamilyen irodai pozícióban elhelyezkedni. Úgy kalkuláltam, hogy nettó 300 ezer Ft lenne a minimum amit meg kellene keressek havonta ahhoz, hogy fent tudjam magam tartani. Mivel nem vagyok jártas a bérekben ezért szeretném kideríteni, hogy egy olyan irodai pozícióban amit érettségivel, jó számítógépes (Office) ismeretekkel, alap angol és német nyelvtudással el tudnék vállalni, mennyire reális ez az összeg.

Köszönöm előre is a segítséget!



jan. 8. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk irodában ha átlagoljuk a fizukat biztos magasabb összeg jönne ki mint nettó millió.
jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek zöme irodában, vagy annak közelében dolgozik, azaz irodista 🤣 úgyhogy valahol a ksh átlagkereset körül lehet minimum az ő fizujuk 580 adózás előtt
jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen képzettség nélküli betanított munkával is megkapod a nettó 300-at szerintem, de most inkább az a baj, hogy hiába keresnek mások ennyit egy érettségivel, elég nehéz melót kapni, főleg ha nem értesz semmihez.
jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Képzettség nélkül nettó 300 nál nem fogsz többet kapni.


Érettségi ráadásul sok helyen kevés és amihez meg nem kell speciális képzettség azokra a pozíciókra szinte mindig túljelentkezés van.

jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
édes f*szom
jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az irodista nem állás, hanem foglalkoztatási forma. Aki irodában ül lehet az igazgató asszisztense is 350ért, de lehet cégvezető 4 millióért is.

Amikkel "irodista" tudsz lenni. Logisztikus, pénzügyes, ügyintéző, bármilyen IT szakember, nyomdai dolgozó, asszisztenst stb.

Képzettség nélkül 350 a max amit megkaphatsz. De ez nagyon a plafon, ennél csak alacsonyabbra számíts. Ha mindenképp a szellemi munka irányába akarsz elmenni érdemes tanulni 1-2 szakmát.

jan. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el, hogy tényleg ennyire fel kell akadjatok "irodista" szón.

Én is tisztában vagyok vele, hogy nem létezik ilyen szakma vagy pozíció. Ha egy kicsit is értelmezni próbáltátok volna a szöveget, ahelyett, hogy neki álltok okoskodni, meg csak azt néznétek, hogy hol lehet belekötni az emberbe, akkor biztosan nektek is feltűnt volna, hogy azt írtam "valamilyen irodai pozícióban".

Azért azt sem mondanám, hogy nem értek semmihez. A semmit nem érő érettségi mellett CNC forgácsoló szakmám van. Magyarországon és külföldön is több éves szakmai tapasztalattal. Elismert és megbecsült szakembernek számítok.

De mivel ebben a témában ez nem számít releváns végzettségnek, ezért nem tartottam fontosnak megemlíteni.

Elhihetitek, hogy nem jókedvemben döntöttem úgy, hogy az eddigi fizetésem töredékéért szeretnêk valami irodában görnyedni egész nap.

Le is írtam nektek, hogy egy olyan betegséget diagnosztizáltak nálam ami miatt nem dolgozhatok többé fizikai munkát.

És igen, tanulni akarok valamilyen szellemi (IT) szakmát amivel ezzel a betegséggel is el fogok tudni helyezkedni, de addig is muszáj dolgoznom valamit ezért szeretnék "valamilyen irodai pozícióban" elhelyezkedni.

Ha a Google-be csak annyit beírtok, hogy "irodai munka Budapest", ti is láthatjátok, hogy rengeteg olyan álláslehetőséget feldob amihez elég az érettségi és számítógépes ismeret, de mivel Magyarországon valami érthetetlen okból titkolják a munkáltatók a várható fizetést, ezért szerettem volna a segítségeteket kérni.

De már megbántam.

Szánalmasak vagytok...

Tisztelet a kivételnek, nekik köszönöm.

jan. 9. 11:18
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
Cnc programozónak nem tudnád továbbképzezni magad? Nálunk ők nem végeznek fizikai munkát. Abban a gyárban ahol én vagyok legalábbis nem. Aki pedig az irodában volt a "mindenes" adminisztrátor, azt hiszem tavaly kb nettó 350-et kapott, plusz év végi prémium és caféteria. De neki benne volt az adókedvezmény 2 gyerekre.
jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
33%

#18


Az jókora továbbképzés, az esetek legnagyobb részében mérnököt alkalmaznak rá.


De érdemes lehet megpróbálni.

jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha szerencsed van akkor a parameterek alapjan amiket megadtál - ha nem is szakmai asszisztensnek - de valamilyen altalanos asszisztensnek, titkarnak, irodai adminisztratornak siman felvehetnek, sot ha valoban jo a nyelverzeked, akar recepciora, vagy olyan helyre ahol idegen ajkuakkal kell kommunikaciot kezelni, peldaul valamilyen diszpecser. A te esetedben az idegennyelvtudas az, amit ki kene hasznalnod, rengeteg helyen keresnek jo nemetest, vagy angolost, kivalt barminemu diplomat szinte, hiszen ismerjuk a magyarok nyelvtanulashoz valo hozzaallasat. Szerintem ha szerencsed van akkor a netto 300 is boven lehetseges.
jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!