Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy találhatnék munkát?

Hogy találhatnék munkát?

Figyelt kérdés

Szeretnék az informatikában elhelyezkedni, itt sok infós van hát ha valaki tud segíteni, vagy van ismerőse akinek szüksége van emberre. Nincs ezirányú végzettségem, de érdekel a bütykölgetés, linux rendszerek, windows szerver is. Youtube videókat szoktam nézni és egyetemi előadásokat angolul.


Körülnéztem az álláskeresői portálokon, de eléggé elszomorító a helyzet. Mindenhol 3-4-5 év tapasztalat és egy olyan lista az elvárásokról, hogy az ember azt hinné, egy szuperhőst keresnek, nem pedig egy átlagos munkavállalót. Mindenki tapasztalatot vár el, de ha senki nem ad anélkül munkát hogyan lesz? Tyúk vagy tojás.


Szívesen dolgoznék, tanulnék informatikai környezetbe, de ha nincs tapasztalatod nem hinném, hogy bárki is oda engedne egy valódi cég szerverhez. Sőt inkább azt mondanák messziről kerüld el, hiába néztem youtube videókat, meg érdekel a téma.


Hogyan tudnék munkát találni? Ez érdekel, ezt szeretném csinálni. Angolul tudok.


Egy munkára jelentkeztem ahova nem volt túl nagy elvárás, ez egy számítógép bolt lett volna, de onnan nem jött visszajelzés. Számítógép telepítés, ilyenek.


Hol lehetne elkezdeni? Vagy mik a jó stratégiák?


Az önéletrajzomba nincs mit beleírnom mert munkanélküli voltam évekig és a legutóbbi "rendszergazda" állás abból állt, hogy 3 hónapot voltam egy cégnél, ahova felvettek és még munkaköri leírást sem kaptam. Ott volt 2 "informatikus" akik semmit nem akartak segíteni vagy megmutatni, hogy egyáltalán milyen rendszerük van, egyáltalán mit is kellene csinálnom. Mert ők úgy gondolták, hogy hát ha már felvettek egy informatikust akkor az tudja mit kell csinálni.


Gyerek körbevezetett egyszer az épületben, megmutatta, hol a kávégép meg az udvar, aztán ennyi. Ők meg csinálták a saját dolgukat (kamera telepítés, hálózat stb). Ránézésre nem túl bonyolult dolgokat.


Semmilyen jelszót, hozzáférést nem kaptam és az ott elfekvő leselejtezett hulladékból kellett magamnak megépítenem az "irodai" pc-met. Iroda ... Az az épület irattára volt, de legalább klíma volt.


Na az ilyet nagyon messzire szeretném elkerülni. Olyan munkahelyet szeretnék, ahol tényleg segítik az embert hogy egyáltalán mi a feladat, vagy megmutatják hogy milyen az adott cég felépítése, mik az elvárások.


És ez egy milliárdos bevételű cég volt. Tehát túl jó tapasztalataim nincsenek.



jan. 9. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Végezz el valami sulit, vagy legalább egy OKJ-t. Ha se tapasztalatod, se végzettséged, mégis miért hívnának be egyáltalán interjúra? Azt ők nem tudják hogy te otthon mit hogyan bütykölsz.
jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És ebből melyiket?



CAD-CAM informatikus

Gazdasági informatikus

Hálózati operációsrendszer-üzemeltető

Hálózati rendszerüzemeltető

Hálózati támogatási munkatárs

Információrendszer-szervező

Informatikai rendszerüzemeltető

Irodai informatikus

IT mentor

Mobilalkalmazás-fejlesztő

Multimédia-alkalmazásfejlesztő

Műszaki informatikus

Számítógép-szerelő, -karbantartó

Számítógépes műszaki rajzoló

Szoftverfejlesztő

Szoftverkódoló

Térinformatikus

Webfejlesztő

jan. 9. 18:27
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja meg most nézem ez 590.000 Ft forintba kerül. Nincs ennyi pénzem. [link]
jan. 9. 18:30
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Sokan szeretnének... :)
jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4, Ez egy nagyon konstruktív hozzászólás volt, köszönöm szépen!
jan. 9. 18:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A szerver admin tipikusan olyan meló, hogy utcáról beesett, se tapasztalattal, se végzettséggel nem rendelkező embert nem fognak felvenni, mert egy hiba és akár hetekre leáll az egész cég. Ezt még kisebb cégek se fogják bevállalni.


Muszáj lesz valami végzettséget szerezni és jobban teszed, ha egy egyetemi BSc-t csinálsz, pl mérnökinfót. Van belőle állami képzés, akár levelezőn is, szóval nem kerül milliókba.

jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#5: Most mit mondjunk...? Álmodik a nyomor.
jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
külföldön.
jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
eloszor legyen kezzelfoghato tudas is mogotted, utana fel tudod kelteni az erdeklodest. addig lejjebb kellene adni az igenyeket (pl. Aldi kasszazas)
jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minimum egy alapképzést csinálj végig.
jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!