Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A matematika alapszak piacképe...

A matematika alapszak piacképesebb, mint a gépészmérnök alapszak?

Figyelt kérdés
Szerintem matek szakra arányaiban sokkal több tehetséges diák megy, mint gépészre, és egy közgazdász mesterrel remek karrierutat lehet vele befutni, ugyanakkor a programozás, fejlesztés irányba is tökéletes, szóval szerintem a matek a jobb. A gépészt talán el lehet végezni átlagos képességekkel is, egy matek szakot nem. Annyi, hogy matek szakkal országon belül Budapesten fogsz majd csak tudni dolgoni, míg gépészként az utolsó kisvárosban is dolgozhatsz, ahol van valami gyár. Jól látom?

jan. 11. 20:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Matek szakon csak matekot tanulsz, ehhez képest gépészen kőkeményen tanulsz matekot, progizást, közgázt is, szóval erősebb alapot ad 1 közgáz MSC-hez.
jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Óvatosan kell ezzel kapcsolatban döntést hozni.


https://www.youtube.com/watch?v=ODLsmnykktI

jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

#1: Ha ránéztél volna például a BME matematika alapszak tantervére, akkor ott olyan kötelező tárgyakat láttál volna, mint a Mikro- és makroökonómia, a Pénzügy, a Számvitel, a Informatika 1-2-3, az algoritmuselmélet és az "algoritmuselmélet programozási feladatok".



Kérdező: Én anno azért mentem fizika szakra (alap + mester), mert azt is így hirdették, hogy az jó alap >bármihez<, onnan lehet menni pénzügybe, programozni, stb. Utólag úgy látom, hogy ez így alapvetően igaz, de aki például már az egyetemre menéskor tudta, hogy mi az a >bármi<, ami ő lenni akar, az az egyetem után eléggé nagy előnnyel indult a munkaerőpiacon abban a bizonyos >bármi<ben.



"A gépészt talán el lehet végezni átlagos képességekkel is, egy matek szakot nem.": Ez talán igaz, de ebből is több dolgot le lehet szárni: ha jobb képességű vagy akkor a gépész szakot el tudod végezni úgy, hogy mellette több életed van, mint a matematika szak mellett.

jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Matek szakot végeztem. Nem csak Budapesten lehet elhelyezkedni. Nyilván ott könnyebb, mint ahogy mérnökként is.


Matek szak szerintem értékesebb, bár elfogult vagyok, illetve tegyük hozzá, hogy a #3-nak igaza van, tudni kell mi az a "bármi" és tenni bele extra energiát (mint szerintem minden más szak esetében is)


Matek szakot is el lehet végezni átlagos képességekkel.


Én pl informatikusként dolgozom (AI) és bárhonnan dolgozhatok homeoffice is van, meg amúgy sem csak Budapesten vannak cégek. Matekkal könnyebb a homeoffice és akkor aztán bárhol lakhatsz.

jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lilluci27 ***** válasza:
13%
Nem, egyáltalán nem piackepesebb. Az meg hogy több tehetséges diák megy matek szakra egyszerűen nem igaz.
jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Részben igaz. Ha jó vagy programozásban, programtervező matematikus irányt veszel vagy éppen a pénzügyekben mélyedsz el, akkor értékesebb, piacképesebb a matematika, egyébként nem.
jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Összehasonlíthatatlanul piacképesebb és főleg sokkal jobban fizet a matek. A matematikusok az IT top szegmensét képezik. Én data scientist vagyok, és bár sajnos nem matematika volt az alapszakom, de azt kívánom, bárcsak az lett volna. És a gépészek fizetése sehol nincs az én fizetésemhez képest. (Van rálátásom, a tesóm gépészmérnök egy nagyon menő helyen.)
jan. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb a matek, de tőled is függ hogyan menedzseled tovább.
jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Matek önmagában 0, azzal nem leszel piacképes. Sok válaszoló itt össze-vissza keveri a dolgokat. Nyilván ha elmégy matekosként programozni akkor piacképesebb leszel, de ennek semmi köze a matekhoz, nem a matekot fizetik meg hanem az IT-t.
jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9. Ne zavard össze a kérdezőt.


(1) A matek szakon is van programozás (!). De amúgy bárki megtanulhat programozni online platformokról sokkal könnyebben, mint a matematikai alapokat. Az informatika szakosok is a Udemyről tanulnak.


(2) A matematikusokból nem "programozók" lesznek általában (vagy ha igen, akkor a programozók krémje: titkosítási algoritmusokon stb. dolgoznak), hanem adatmodellezők, adattudósok. Igaz, hogy ehhez sem készít fel 100%-osan a matek alapszak, de még ez készít fel a leges-legjobban rá. Miért? Mert megtanulod a matematikai alapokat, megtanulsz bizonyítani, megtanulsz tudományos publikációkat olvasni és értelmezni stb. => Igen, utána valóban kell egy statisztika vagy adattudomány mesterszakot végezni, de a legjobb alapozás ehhez a matek alapszak.

jan. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!