Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ilyen informatikusnak...

Egy ilyen informatikusnak milyen kilátása van a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Elvégzett egy proginfo/mérnökinfo diplomát. Angol nyelvtudása erős B2. Egyetemen nem csúszott, szorgalmasan tanult, viszont emiatt nem volt ideje-ereje dolgozni, így csak a kötelező gyakornoki tapasztalata van. Csinált valami átlagos szakdolgozatot, semmi extra. Kisebb hobbiprojektjei vannak, de abból is inkább csak annyi látszik, hogy érdekli, meg a nagyon alapokkal tisztában van.


A kérdésben egy fiktív személy szerepel. Érdekelne, hogy milyen fizetést tudna magának kiharcolni.



jan. 15. 18:51
A kérdező szavazást indított:
Bruttó 900+
Bruttó 700-900
Bruttó 500-700
Bruttó 400-500
Kevesebb, mint bruttó 400
Örüljön, ha talál munkát.
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Honnan tudjuk? Attol fugg, hogy melyik ceghez jelentkezik es hogy szerepel az interjukon.
jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Bérsáv alja, ha felvesznek párhova


Hiába ment jól az egyetem, ha semmi munkahelyen felhasználható tudásod nincs, akkor nem fognak alkalmazni.


Azt sem írtad le, hogy lenne-e 1 adott irány, ami kifejezetten érdekelne, tehát gondolom random 4-5 irányban kiszórod az önéletrajzod és majd ahol felvesznek arra mész?

jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lilluci27 ***** válasza:
60%
Attól függ hogy, mihez ert
jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Jelenlegi piacon örüljön, ha el tud helyezkedni. Juniorokat nem nagyon keresnek most.
jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Tudod ez attól függ, hogy hogyan szerepelsz az interjún, mennyire tudod jól előadni magadat és mennyire vagy képben a szakmai dolgokkal.


Hiába írkálják sokan hogy így kell tapasztalat - úgy kell tapasztalat, egy diákmunkán semmi komolyat nem fogsz csinálni, ez a cégeknek jó hogy nevetséges bruttó 2000 forintos összegért alkalmazzák a sok selejtet, a mélyszegénységben élők pedig örülnek az alamizsnának. Jellemzően azok a szaktársaim mentek diákmunkára akik egyébként sem voltak a legélesebb kések a fiókban de szükségük volt pénzre mert koleszban vagy albiban laktak.


Ezzel szemben a haverommal párhuzamosan végig domináltuk az ELTE proginfó szakát 4,7 feletti átlaggal, úgy hogy én nem voltam hajlandó egy céghez sem elmenni diákmunkára, mert számomra megalázó a br 2000 - 2500-as órabér (+ szükségem sem volt pénzre), helyette az anyag minél magasabb elsajátítása és otthoni saját projektjeimre fókuszáltam (nem, nem azért csináltam hogy tudjak valamit felmutatni, hanem azért mert valóban ez a hobbim). A magas átlag mellé társult egy nagyon erős előadásmód, mind magyarul, mind angolul, sőt németül is jól ki tudom fejezni magamat, az önéletrajzban nem titkoltam el az átlagomat sem a github tevékenységemet, amiben igen sok collab szerepelt más fejlesztőkkel így 2023-ban (amikor már válság volt) gond nélkül elhelyezkedtem 3 héten belül, bruttó 920k + juttatások fizetéssel.


Azzal hogy csúszkálsz az egyetemen kettessel mellette meg heti 20 órában lapátolod a sz@rt diákmunkásként semmivel nem vagy előrébb, mint aki odateszi magát az egyetemen, mert valóban érdekli az anyag, akár a matematikai alapoktól az algoritmuselméleteken át, mellette pedig szenvedélyből, szórakozásból fel is használja a tanultakat a saját elképzelései megvalósítására.


A tech interjún olyan jól szerepeltem, hogy a 40 perces feladatot 12 perc alatt oldottam meg, figyelve a SOLID elvekre, clean codera, optimalizálásra mind memória felhasználás, mind futásidő tekintetében, szálpárhuzamosítottam, valamint még a security aspektusra is figyeltem, hogy ne legyen memory leak, sérülékenység stb.. nyilván ez az interjúztatónak is feltűnt hogy nem egy átlagos juniort interjúztat

jan. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!