Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért várja el a cég, ahová...

Miért várja el a cég, ahová jelentkeztem, hogy reagáljak a megkeresésükre, miután ők tűntek el?

Figyelt kérdés

Adott egy cég, ahová jelentkeztem egy pozícióra. Fel is hívtak telefonon, hogy jó lenne-e nekem x napon y időben az interjú. Akkor mondtam a HR-esnek, hogy pont akkor programom van, ami már hetek óta be van tervezve, másik napon lenne ideális. Erre mondta, hogy visszahív, miután egyeztetett az illetékes személlyel, hogy milyen más időpontban tudnánk megtartani az interjút.


Természetesen nem jelentkezett senki, eltelt 2 hónap. Majd a semmiből egy hete látom, hogy ők hívnak. Már csak elvből sem vettem fel. Azóta kaptam két e-mailt is tőlünk, hogy szóljak már vissza, mert akkor úgy terveznek.


Nem értem, miért egyértelmű nekik az, hogy ők még csak annyit sem szólnak vissza, hogy "bocsi, egyelőre betöltötték a pozíciót, így nem tartjuk meg az interjút", majd a semmiből hívnak hónapokkal később. De azt elvárják, hogy a jelölt már pedig jelezzen nekik vissza.


jan. 24. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Rátarti vagy. Bravó!

Aztán tudod-e, hogy milyen lehetőséget szalasztottál el?

jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
LOL, ügyes vagy, nyilván van lehetőséged ilyen luxusra, sebaj, mások biztosan hálásak, hogy így a helyedre kerülhetnek.
jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Alapvető dolog lenne, hogyha épp interjú szervezésben vagy egy céggel, akkor nem ghostingolnak, hanem egy e-mailben vagy telefonon értesítenek, hogy betöltötték a pozíciót, amire te is esélyes voltál. Konkrétan egy ilyen üzenetet megírni 2 percbe telik.


Ezután nem lehet a jelöltre ráverni, hogy milyen "isteni lehetőséget" szalaszt el, mert bezzeg a "mennyei munkaadó" megteheti, hogy lógva hagyja az embert.

jan. 24. 14:54
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Aki hülye, az hülye is marad.

Itt nem TE vagy abban a pozicióban, hogy okoskodj!

jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Dehogyisnem. Egy interjú esetén, illetve a megelőző telefonhívások alkalmával nem csak a munkavállaló szemrevételezi a jelöltet, hanem a jelölt is az adott céget. Ez egy kétoldalú folyamat.
jan. 24. 15:00
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

5. Persze, ebben igazad van, ideális esetben. De akkor mi a problémád? Nem jelentkeztek, tojd le, felejtsd el őket, válassz egy másikat a hozzád beérkezett 15 ajánlat közül.

Ki tudja miért nem írtak, ezt innen nem lehet megmondani, de igazából bevett gyakorlat, mert ők valóban megtehetik, hogy válogatnak, felesleges kommunikációra meg nem pazarolják az időt.

Ez téged láthatóan zavar, tehát tényleg válassz másik helyet.

jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

7: Van már másik munkahelyem egyébként, csak az eszmecsere kedvéért irtam ki a posztot, hogy másoknak mik a tapasztalataik.


De a kommentelők tobbsegebol úgy látom, hogy itt erre nincs lehetőség. Csak a fikázáshoz van kapacitásuk, akkor is, ha logikus dolgokat ír az ember.

jan. 24. 15:21
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem teljesen értem miért vagy felháborodva, ha találtál jó munkahelyet, nekem ez "bóknak" számítana, hogy ennyire akarnak.


Nagy cégeknél katasztrófa a HR, simán lehet 1-2 hónap az interjú időpontig. Főleg december-januában, amikor minden megáll és szabadságolások vannak.

jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: nem a felháborodás miatt irtam ki. Az előző kommentben leírtam, hogy azt hittem, olvashatom masok tapasztalatait is ezzel kapcsolatban.
jan. 24. 19:30
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

"visszahív, miután egyeztetett az illetékes személlyel"


"eltelt 2 hónap. Majd a semmiből egy hete látom, hogy ők hívnak. "


Nem tűntek el. Visszahívott, csak hosszú volt az átfutási idő.


Azért az e-mailre illene válaszolnod akkor is, ha már nem aktuális.

jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!