Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyemen ízületi...

Ha a munkahelyemen ízületi gyulladás miatt nem tudok már rendesen dolgozni és nem is fogok meggyógyulni, ha nem pihenek eleget, akkor azonnali felmondással felmondhatok, hogy ne kelljem szenvedni tovább?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit furcsának hangzik, de pár hete egyre jobban fáj mindenem, de főként a vállam a térdem és a bokám, és így nem tudok dolgozni, de állandóan hajtanak, mert hát ez az elvárás ugye, felmondhatok azonnali felmondással, vagy még kell várjam azt az 1-2 hetet amíg kirúgnak mert nem tudok megfelelően dolgozni?

jan. 24. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel, egészségügyi állapot megromlására hivatkozva + ha bizonyítani is tudod akkor meg főleg.
jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az izuleti gyulladasbol nem lehet pihenessel meggyogyulni. ( Nekem is van, de csak a kezeimben.)

Szedjel naponta kurkumat ( kapszula vagy por alakban). Biztosan jobb lesz.

En megvarnam, mig kirugnak...

Azt atgondoltad, hogyan fogsz megelni, ha se munkad, se egeszseged?

jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Betegszabi? Leszázalékoltatás lehetséges?
jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem okoz gondot felmondani anyagilag, meg persze elmennék ülő vagy jóval kevesebb igénybevétellel járó munkát végezni, de előtte elmegyek orvoshoz, hogy mi is akar ez lenni, mert hétről hétre nagyon kicsit rosszabb és rosszabb, és egy hónapja kezdődött nagyjából.
jan. 25. 03:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed rendben? Az is okoz ilyen tüneteket hogy hétről hétre rosszabb.
jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hű nekem is ilyen, én most ott tartok hogy nem tudok elhelyezkedni.

Érettségim van, de csak fizikai munkára vennének fel….

Nem találok kényelmesebbet. Jelentkeztem hotelba, gyárakba, Pestre , vidékre.

Mosogattam legutóbb és begyulladt a vállam. Most járok kezelésekre kórházba.

jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azonnali hatállyal nem tudsz felmondani, csak "rendes" felmondással.


Az azonnali hatályú felmondás egy szankcionális jellegű felmondás, ami annyit jelent, valamelyik fél részére hátránnyal, anyagi kötelezettséggel jár.

Jogvesztő határidőket kell betartani hozzá, az indoklása pedig kötelező! A ilyen jellegű felmondáshoz az MT által előírt feltételeknek teljesülniük kell, egyébként nagyon ráfaraghatsz, ha azoknak nem felelsz meg.


Rendesen felmondhatsz, felmondási idő betartásával, vagy közös megegyezés keretén belül szünteted meg a munkaviszonyodat, ha a közös megegyezés a munkáltatónak is megfelel.

A felmondási idődet eltöltheted keresőképtelen állománnyal is.

jan. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!