Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet az ALDI-hoz bejutni?

Hogy lehet az ALDI-hoz bejutni?

Figyelt kérdés

Ismerős hónapok óta próbálkozik, folyamatosan elutasítják. HR-nek nem lehet írni, nem publikus az e-mail címük, amiről írják a választ, Üzletben szeretne dolgozni, végzettsége alapján vezető is lehetne. nem bántásból, de látom milyen a felhozatal az üzletekben, akár a kasszáknál vagy az eladótérben, ő bőven beleférne az elképzelésbe, sőt...Önéletrajza, motivációs levele jó, azok alapján azonnal be kellene hívni egy interjúra. Tudnátok valami tippet, adni, tényleg hülyék, rabszolgák kellenek nekik?

Okoskodókat kérem, ne itt túrázzanak, köszönöm.



jan. 24. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Milyen tippet adhatnánk? Az Aldi az egyik (ha nem A) legjobban fizető élelmiszerlánc, nyilván rengetegen jelentkeznek. Ha mind az önéletrajt, mind a motivációs levél, mind a végzettség megfelelő, akkor nincs ötletem. Meg kell próbálni egy másik helyet, vagy maradjon a mostanin!
jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

Egy-egy posztra tíz-húsz jelentkezö is van, interjúra csak azokat hívják, akik a legmegfelelöbbnek tünnek.

Az ismerösöd nem tartozik ebbe a kategóriába. (Az meg mindegy, hogy "szerinted" milyenek az ott dolgozók, nem te döntesz!)

jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Túlképzett, azért nem kell. Tudják, hogy ugrodeszkakent hasznalna a munkahelyet es elmegy par hónapon belül
jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Most néztem mit írt egy ex ALDI-s, aki a központban dolgozott. HR-osztály nagy része huszonéves, frissen vagy pár éve végzett alkalmazottak. Szóval, ők döntik el, ki alkalmas, ki nem és bizony sokszor az ismerőst vagy általuk ajánlott emberkét tolják be, viszont pályáztatni muszáj. Így, tényleg nem lehet utcáról nagyon bekerülni.
jan. 24. 21:08
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Sehogy. :D


Szia!


Szerintem pont azért utasítják el, mert ő túl jó lenne oda vagy már túl öreg...

És senki sem szeretné, ha nála okosabb lenne a beosztott, netán gondolkodna vagy nem lehetne vele kutyául beszélni.


Ezért aztán inkább felveszik a 20 éves, 8 osztályt végzett Kis Pistát, akinek jó fizikuma van, terhelhető, túlóráztatható, nincs se kutyája, se macskája és szó nélkül kihasználható, nem lesz vele gond.


Ez csak tipp, mivel itt is azt tapasztaltam az ismerősi körömben, hogy aki magasan képzett, vagy elmúlt 30 vagy családos, azt be sem hívják.


Nem lehet, hogy ez az ismerősöd is már elmúlt 20 vagy és családja is van?!


Mert akkor ez is megmagyarázná, hogy miért nem kell nekik a végzettségekkel, tapasztalatokkal rendelkező, szakképzett kereskedő.

Mert ők ezek szerint nem az ilyeneket keresik.


Szerintem elsősorban a fiatalokat hívják be (én csak 20 év körülieket szoktam látni a boltban), aztán azok közül is a szimpátia alapján választanak a hr-s pcsák, aki nem kérdez semmit, csak bólogat.


De lehet, egy idő után mégis fellázadhatnak vagy nem tudom, hogy mi az oka, de itt folyton új ifjú arcokat látni - szóval gyakran cserélődnek.


Ez azért nem túl biztató.


"tényleg hülyék, rabszolgák kellenek nekik?"


Mint minden ilyen multinak....

jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

"Egy-egy posztra tíz-húsz jelentkezö is van"


Vidéken meg 100-250...:D

jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem biztos, hogy olyan jó lenne ott!


Én vevőként a saját fülemmel hallottam, amikor az ún. vezető kis csaj olyan alpári és lekezelő módon ripakodott rá az árupakoló srácnak, mert az valamit nem jól csinált, hogy nekem volt kellemetlen.

Meg lehetett volna azt kulturált stílusban is tenni, netán nem a vevők előtt megalázva szegényt...


Nem tudom, hogy utána mi történt, de az a srác azóta már a konkurens cégnél kasszázik. Mert a múltkor ő szolgált ki.

Szóval így megy ez!


Lehet jobb, ha nem kerülsz be.


Szép lehet a pénz, na de milyen körülmények között keresed meg, na az azért nem mind1 szerintem.

jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket mindenkinek!


5/5 Valószinű a korral is gond lehet, középkorú, viszont aktívan sportol a mai napig. Kinézetre veri a 30-as korosztályt. Abban is igazad van, huszasokkal van tele az üzletek nagy része, de azért lehet látni negyvenes-ötvenes korosztályt is, igaz elvétve! Viszon a LIDL kezd változtatni, múltkor csak negyven felettieket lehetett látni a kasszákban! Viszont náluk a bér jóval kevesebb, ezért nem próbálkozott még náluk.

ALDI diszkriminál, esélyt sem ad egy bizonyos kor felett.

jan. 24. 21:22
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

"középkorú, viszont aktívan sportol a mai napig."


Kutyát nem érdekli szerintem!


Ha középkorú, akkor már vagy van családja, vagy rövidesen lesz neki, szóval esélytelennek tartom egy 20 éves szinglivel szemben, aki még akár 10 évig is szabadon ugráltatható össze-vissza beosztásokban...


Meg azért lássuk be, hogy ez kőkemény fizikai meló.

jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak az ALDI diszkriminálhat életkor szerint.

Elég csak megnézni a legtöbb átlagos hirdetést, szinte mindegyikben jelzik: "fiatalos csapatunkba"...

jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!