Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magas fizetés miért tesz...

A magas fizetés miért tesz más emberré?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy raktárházban, majd szépen lassan felküzdve magam eljutottam az IT szektorig. 8 óra munka mellett minden nap a szabad időmben IT dolgokat tanulmányoztam. Végre olyan helyre kerültem ahol elő léptettek és a fizetésem 10 szer annyi mint amennyit kerestem 7 éve a raktárházban.


Mondhatni az élet eléggé könnyűvé vált számomra. De a környezetemben a családtagok és barátok maradtak azon szinten ahol voltak és soha nem tudtak feljebb kerülni.


A barátaimmal megosztom, hogy dolgozok, milyen sikereket értem el, de a pénzt soha. Viszont könnyen láthatják, hogy jobban élek mint ők. Autó, ház, nyaralás, éttermek.


Ennek az lett az eredménye hogy szépen lassan elkezdtek lemorzsolódni. Először nem értettem, de aztán rájöttem, hogy ez lehet az oka.


Rendben, ezt elfogadom, megértem. Az emberek általában irígyek és másban keresik a hibát. Nem tudom hogyan tudnék segíteni rajtuk. Látom hogy hónapról hónapra élnek, állandóan panaszkodnak, nem tudnak semmi életcélt teljesíteni.


Bennem lehet a hiba amiért nekem össze jött? Vagy az emberek alapból ilyenek, ha valaki anyagilag rendben van, az egy rossz ember? Rosszul érzem magam emiatt, és úgy nem hiszem hogy ez bármikor is javulhat.



jan. 25. 23:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
De hisz magad sorolod, miben lettél más: autó, ház, nyaralás, éttermek. Szerinted a régi haverjaid, akik 15-20 éves roncsokkal járnak, mennyire szívesen hallgatják, milyen az új Teslád? Vagy aki örül, ha egy évben egy hetet el tud tölteni a Balatonon, mennyire szívesen hallgatja, milyen volt Egyiptomban, az Alpokban, Indiában, stb. Nem annyira irigység ez szerintem, inkább csak lúzernek érzik magukat melletted. Vagy az étterem? Nem mennek el veled, mert lehet, hogy nincs kedvük otthagyni 20-30 ezer forintot egy vacsoráért.
jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Az emberek altalaban olyanokkal baratkoznak akiknek hasonlo az erdeklodesi koruk, celjuk, igenyeik.

Pl a regi haverjaid inkabb atmennek egymashoz sorozni de te meg a legmenobb pubban akarsz iszogatni akkor teged kihagynak inkabb a bulibol. Vagy ha te snowboardozni akarsz telen, ok meg nem, akkor nelkuluk mesz snowboardozni, ok meg inkabb elviszik a gyereket szankozni.

jan. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Lilluci27 ***** válasza:
72%
Mik az az "it dolgoka" amiket tanulmányoztal?:) csak kivancsisagbol milyen certjeid vannak? Mivel foglalkozol konkrétan?
jan. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz eldonteni, hogy valós elethelyzetről szól a kérdés, vagy kitalált.

De mindegy is, hiszen van ilyen, akár lehet ez is valós.


Előttem többen leirták, hogy az emberek a hozzájuk hasonlóval szeretnek lógni.


Ami még nem volt, hogy akik hirtelen kerülnek jobb körülmények közé, többnyire maguk sem tudják ezt feldolgozni. Ilyenkor nagyképűek lesznek, arrogansan viselkednek, miközben belül szenvednek, mert ahová tartozni szeretnének, onnan kilognak a múltjuk miatt.

Aztán ez vagy elmulik, vagy megmarad örökre.


A jó fizetés, vagy lottoötös sosem fog pótolni bizonyos dolgokat.

Aki gyerekként nem járt az operába, az felnőttként ezt nem tudja bepotolni, hiszen máshogy hat egy 8 évesre ez az élmény mint egy 40 évesre.

Arról nem beszélve, hogy a 8 évesnek a következő évei is kicsit máshogy telnek emiatt.


Ez hívják neveltetesnek, ami segít.

Ha a neveltetesed nincs összhangban a jelenlegi vagyoni helyzeteddel, akkor hianyossagaid lesznek, amik miatt feszengeni fogsz.

jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
#4 noname oldalon való kamuzásban ért el kiemelkedő szintet
jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha bármi is igaz ebből: aki nem felejti el, honnan jött, aki tisztában van azzal, mekkora szerencséje volt/van, aki pofázás meg okoskodás helyett azt nézi, hogyan tudna a barátai tudásába is fektetni valahogy, és végighallgatja az ötleteiket, nem sajnálja a teljes megértésen alapuló biztató szavakat, az nemigen szembesül ilyesmivel. A proller mechanizmusoknál megragadt újorosz ruhagyurik problémáit vázoltad kb.
jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem viselkednél másképp, ugyanolyan jó lenne veled programot szervezni, beszélgetni, találkozni, akkor nem fordultak volna el. Szerintem megváltozott a viselkedésed, milyen programokra jársz szívesen, ami miatt nem akarnak veled találkozni. Az is furcsa, hogy biztos vagy benne a pénzed miatt haragudtak meg rád, miközben nem is tartod velük a kapcsolatot. Nekem eszembe nem jut, hogy a legjobb barátom azért fordulna el tőlem, mert többet keresek, hanem inkább örülne a sikereknek, támogat és közösen megünnepeljük.
jan. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
25%
Hahaha, vicces, mert velem 100%-ban ugyanez történt. Én már elengedtem a szegényekkel foglalkozást, más világban élnek.
jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
37%

Itt szerintem nem azon van a hangsúly, hogy jó anyagi körülményeid lettek, hanem azon, hogy felküzdötted magad erre a szintre.

Az emberek nagy hányada nem tud vagy méginkább nem akar tenni a saját fejlődése érdekében és irigykedéssel és megvetéssel tekintenek arra, aki igen.


Nálunk is hasonló van. Bár én eleve IT területen indultam, de abban a legalján, a tech supportban. De tudatosan fejlesztettem magam: felhúztam az angolomat felsőfokra, megcsináltam levelezőn egy diplomát, tanultam online tanfolyamokkal és most sikerült elérni egy olyan szintet, hogy külföldre dolgozok itthonról, euróért és nagyon jó színvonalon élek.

Van, aki irigy erre, pl. a testvérem, akinek ott van 3 gyerek, de küszködnek. Csak azt nem látják, hogy emögött az eredmény mögött évek kitartó munkája van. Míg a testvérem pl. a 3 gyerek mellett nem képezte magát, a párja is ugynazon a vacak munkahelyen van 10 éve. Nincs igényük fejlődni és ez nagyon sok emberre jellemző. A siker kellene nekik, de az ahhoz szükséges erőfeszítést nem teszik meg.


Nálam is lemorzsolódott pár barát, volt köztük 30 éves barátság is, egyszerűen más lett az életcélunk, lemaradtak. De vannak hasonló szinten lévő barátok, akikkel össze tudok járni, szóval nem panaszkodom.

jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
16%

Abszolult meg változtat a pénz, teljesen más lesz a prioritásod. Az idő lesz a leg értékesebb dolog számodra és ezt nem fogják megérteni azok akik napi szinten pénzügyi problémákkal küzdenek.

Meg persze, mindenki aki tudja mekkora bevételed van, az egyből jobban költené el a pénzt mint te. Ennyit keresel, miért nem veszel egy új BMW-t minek azal a 8 éves középkategóriás sz...al jársz?!?!?! A Feri is most vett egy BMW-t a lakotelepen (igaz 15 éves) te miért nem akarsz olyan menő lenni mint a Feri?????

jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!