Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szőlész-borász állás diplomáva...

Szőlész-borász állás diplomával vagy foksz-al?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom, akik tapasztaltak ebben, esetleg ismeretségi körükben van hasonló eset.

Egy szőlész-borász állásnál mennyi különbség van, ha diplomával mész, vagy ha csak felsőoktatási szakképesítéssel? Hamarabb felvesznek-e céghez, esetleg fizetésbeli különbség van-e?


Előre is köszönöm a segítséget!



jan. 29. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Na és a borvirágos orr miatt jár a szép kártya?
jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan borász nem vagyok de szőlő volt a szakirányom és örültek (volna) a diplomámnak azon a helyen, amit kinéztem. Azért csak volna, mert végül a saját vállalkozást választottam. Fosz-szal szerintem be sem hívtak volna, annak idején épp ezért mentem át igazi egyetemi képzésre. A kertész fosz mondjuk közmondásosan rossz hírű és ha minden igaz meg is szűnt. Ezzel megleptél, hogy borászból még van ilyen. Vagy te már elvégezted és most gondolkodsz egyetemben? Mindenképp rábeszélnélek, akkor is ha 10-ből 9-en le akarnának :) Semmi más nem ad ilyen teljes tudást, persze, mint minden egyetem, ez is csak akkor ér valamit ha te magad hozzáteszed a gyakorlatot.
jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak:

Még nem végeztem el, most gondolkoztam rajta, hogy végül melyik legyen, de ez most sokat segített😊

Most ajánlottak egy olyat is, hogy kertészmérnökről specializálódjak szőlész-borászra, viszont ahogy mondtad, a kertészmérnök szak még annyira fejletlen, hogy félek, felesleges lenne arra menni.

jan. 30. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Kertészmérnök szőlész-szel vagy szőlész borász-szal szerintem jó (nekem is ezek közül van az egyik), én kizárólag a FOSZ-ra mondtam, amit mondtam. Egyébként hogy érted, hogy fejletlen? Írhatsz PM-et is.
jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!