Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelező szakmai gyakorlat...

Kötelező szakmai gyakorlat esetén milyen bérigényt lenne érdemes megadni?

Figyelt kérdés
Kötelező szakmai gyakorlat teljesítésére jelentkeznék pénzügyi területen egy vállalathoz levelező tagozatos hallgatóként. A területen semmilyen releváns tapasztalattal nem rendelkezem, így nyilván nem érzem magam alkupozícióban. Annyi lenne a lényeg, hogy felvegyenek. Kötelező viszont bérigényt beírni a jelentkezéskor, de fogalmam sincs hogy mennyit írjak.

jan. 30. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Egy ismerősöm br.1800Ft per órában van gazdaságis gyakornokként (ő nappalis, és nagyon nehezen talált gyakornoki helyet).

Én is kb ennyiben voltam IT-s gyakornokként tavaly, most viszont nagyon nagylelkű ajánlatot kaptam a cégtől.

Tehát ez az 1600-2000 sajnos ilyen paraméterekkel.

jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
minimálbér
jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még. Valójában nem érdekel hogy mennyit fizetnek, így akár 0 forintos bérigényt is beírhatnék. Ugyanakkor nem tudom, hogy ez nem tűnne-e röhejesnek. Ezen kívül gondolom, hogy van valami jogszabályi minimum is, de nem tudom hogy mennyi.
jan. 30. 19:02
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
GBM
jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj ha egyáltalán fizetnek valamennyit amikor én voltam egyetemista én és sok csoporttársam ingyen csinálta ezt a gyakornokságot.
jan. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amint írtam, nem érdekel mennyit fizetnek. A kérdés, hogy milyen bérigényt írjak be, mert valamit be kell.
jan. 31. 09:45
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Szakmai gyakorlat esetén, amennyiben eléri, vagy meghaladja a 6 hetet a szakmai gyakorlat időtartama, törvény szerint a minimálbér 65 %át kell fizetni. Ez jelenleg 173.420 Ft. Nem adózik, így tulajdonképpen nettó is.

A cégek nem szívesen fizetnek többet, mert határozott időről van szó.

jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha bővebbet szeretne tudni erről, megkereshet privátban is!
jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm. Akkor ez tekinthető reális bérigénynek.
jan. 31. 12:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nappalisként mérnök gyakornoként br 2000 ft az órabérem most
jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!